Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Dieta dla Ciprichromis leptosoma

Autor trzcinka
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Gru 2006 14:30 
Witam
Takimi pokarmami karmię moje rybki.

Spirulina OSI peletki i płatki
Cichlid Excell Hikarii-mini peetki
First Bites Hikari-dla maluszków (jak widzę że się urodziły)na 1-no karmienie co kilka dni wymieszane z płatkami.-
Spirulina 36% Tropical
Spirulina Tabs-Argo i Sery
Vegetal Gran-Argo(granulat dla roślinożernych-2 rodz granulek -tonące i nietonące)
Cichlid Gran-Argo(granulat dla pielęgnic wszystkożernych) 2x w tyg.)
Sera Flora
Sera Granugreen
Spirulina 36%Katerinex
Kawał Brokuła 1-2x w tygodniu
Moina rozmrożona-płukana 1x w tygodniu.

Rybki są karmione 3x dziennie -zawsze innym pokarmem
Granulaty są moczone w strzykawce-tak że końcówka jest zgniatana tworząc b drobną zawiesinę.

Trofeusy,erytmodusy,tanganikodusy,zbrojniki -no i Leptosomki o które mi chodzi-czy dla nich ta dieta jest odpowiednia-bo widzę że moje samiczki słabo rosną.Samce są ładne-urosły ale też nie za dużo.
Co o tym sądzicie.Czy dodać jeszcze coś do diety specjalnie dla nich.No i jak to podać by głównie to one to zjadły

Pewnie trochę wpływu na różnicę między samiczkami a samcami miały tarła i maluchy które nosiły-a 1-na rybka prawie 2 miesiące nie chciała wypuścić młodych-no i ona jest malutka,Donosiła też 2-gą"ciążę"

Autor aahaja
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Gru 2006 18:21 
czy na pewno chodziło Tobie o Cyprichromis leptosoma? To ryby tylko i wyłącznie planktonożerne - cyklop, daphnia itp - co za tym idzie nie jest dziwne, że nie urosły. Nie wszystkie ryby z Tangi to roślinożercy :-).

Poza tym: nie wiem jak to u Ciebie wygląda ale to ryby wybitnie stadne - świetnie się chowają w grupach powyżej 20 sztuk .... w mniejszych marnieją...

Pozdrawiam

Autor trzcinka
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Gru 2006 22:23 
Leptoomy w ilości 8 sztuk( 4/4-płeć)pływają w akwa z 10 Bulu
10 Ilangi,parką Erytmodus i parką Tanganikodus.2 zbrojnikami.
Akwa 150/50/50-oraz mnóstwem wszelakich maluchów włącznie ze stadkiem maleńkich ciprichromisków zakamuflowanych przed przepastnymi paszczami trofci -za tłem.
Wiem że są planktonożerne-dlatego daję pewne karmy dla wszystkożernych pielęgnic oraz zawsze w każdej porcji podawanego pokarmu część jest bardzo mocno roztarta .
Można by tu dyskutować nad tym połączeniem ale można było takie połączenie gatunków zrobić -nie jest to niedopuszczalne.

Większa iliśc Leptosomek nie wchodzi w grę -bo już teraz 1 samiec nie ma swojego miejsca.Trzy samce podzieliły akwarium po 50 cm na każdego i skwapliwie pilnują terenu.Czwarty pływa gdzie może.
Dlatego pytam się co mogę dla nich jeszcze zrobić -jaki i jak podać im właściwszy dla nich pokarm jednocześnie by trofcie i babki go nie dorwały.

Autor aahaja
Użytkownik
#4 - Posted: 16 Gru 2006 22:49 
Masz rację: nie jest to niedopuszczalne ... ale nieprawidłowe. Można trzymać trofy z malawi - ale tego się nie robi. Tutaj podobnie - wymagania pokarmowe , a chodzi nam przecież o naszych podopiecznych - prawda?

Trofy też powinno się trzymać w większych stadach (min. 15 sztuk) a co dopiero leptosomy. W Twoim akwa są agresywne bo jest ich mało i są niewłaściwie dokarmiane. Mam w akwa 200 l 25 sztuk leptosom z małymi - i to minimalne stado - nie ma żadnej agresji.

Proponuję podawać więcej cyklopu - to dla nich najwałaściwszy pokarm a trofom i innym roślinożercom nie zaszkodzi.

Pozdrawiam

Autor trzcinka
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Gru 2006 23:11 
Nie pisałam że są agresywne-tylko że podzieliły teren .Obsadę miałam dobieraną przez osobę która zna się na tym lepiej niż ja Pierwotnie było po 12 sztuk trofci-ale niestety na samym początku przeszły Bloat i po 2 rybki z każdych odeszły sobie do rtybiego raju.W planie mam pozostawienie maluchów.Przynajmniej by w każdym stadzie zostało po 13.
W ogóle to na razie ryby są młode-Trofcie mają ok roku ,babki są z odłowu a Leptosomki to F1-Rodzice z Trofeusa.
Nie mam żadnej nawet najmniejszej agresji między rybami-jedno wielkie szczęście.Rozkład płci w trofciach całkiem przypadkowy 3 chłopaków i 7 dziewczyn-w każdym stadzie.Ilangi choć młode(też F1)zaczynają się już wycierać.Bulu zabrały sie do rzeczy już 5 mies temu.

Mam pomysł jak podawać cyklopa-zawsze jak karmię ryby to leptosomki gromadzą się w lewej stronie akwa-będę więc rzucała duże kąski karmy po prawo i jednocześnie cyklopa ppo lewo licząc na to że trofcie rzucą się na te większe kąski.Spróbuję -zobaczymy.Ale jeśli trofcie będą za często wyjadały cyklopa to bedzie trzeba coś innego wymyśleć.

Kiedyś też zauważyłam że podając ten pyłek dla maluszków Hikari-trofcie go w ogole nie zauważyły w wodzie-a leptosomki zaczęły go szybko cedzić.Oczywiście za chwile te potworki też sie kapnęły że w wodzie pływa coś do zjedzenia -chociaż niewidzialne -zaczęły na ślepo łowić

Autor JGr
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Gru 2006 01:14 - Edytowany przez: JGr 
Proponuję podawać więcej cyklopu - to dla nich najwałaściwszy pokarm a trofom i innym roślinożercom nie zaszkodzi.

Racja. Trzeba tylko z rozsądkiem podejść do pojęcia "więcej".
Ja bardzo sobie cenię cyklopa w karmieniu ryb roślinożernych, a zwłaszcza młodych osobników. Ten kosmopolityczny skorupiak (występujący również w Tanganice) to świetne źródło substancji odżywczych, balastowych, karotenoidów, a wcześniej mrożony lub liofilizowany wydaje się bezpieczny.

Co do rozdzielania pokarmów... tym rybom to, tamtym - tamto... to raczej nierealne (przynajmniej w odniesieniu do połączenia trofeusy-leptosomy).

Jarek

Autor winiar
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Gru 2006 11:10 
Ja karmie leptosomy cyklopem, szklarka oraz artemia, jednakze chcialem zaznaczyc ze mam miesazerna tange, wiec wyglada to troce inaczej...


Marek

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Dieta dla Ciprichromis leptosoma Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®