Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Moj niemadry ancistrus aby nie powiedzec bezdennie glupi...

Autor winiar
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Gru 2006 10:28 - Edytowany przez: winiar 
Witam!

Co prawda to dzial o innych rybach tanganikanskich a ancistrus do niego nie nalezy, ale musze sie podzielic spostrzezeniami.
Zbiornik ma trojkatny komin o dlugosci kazdej z przyprostokatnych 18 cm. W zasadzie codziennie jeden z moich ancistrusow [moze jest ich kilka?] odwiedza komin. Na poczatku wylowilem go bo balem sie ze biedak zamartwi sie tam na smierc, poza tym ma malo miejsca do plywania. Wylowilem go. Nastepnego dnia rano znow byl w kominie - tak jak dnia poprzedniego znow go wylowilem. Zaznaczam ze nie jest prosto manewrowac mala siatka w kominie gdzie sa 3 rury 3/4".
Nastepnego dnia z rana byl tam znowu- co za uparciuch. Postanowilem go zostawic, poza tym, nie mialem czasu by go wylawiac. Poprzyjsciu z pracy nie bylo go - tak jak wszedl tak samo wyszedl z komina do baniaczka. Sytuaja w zasadzie powtarza sie codziennie - raz jest w kominie a za jakis czas go nie ma. Co za glupol....

Rurka zlewowa zaslonieta jest siatka - wlasnie aby ryba nie przedostala sie do komina. Tu fotka




Czy spotkaliscie sie z takimi przypadkami?

Marek

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Gru 2006 10:46 
A może miejsce nad grzebieniem też zabezpiecz siatką, zeby tam nie wchodził? Ja ancistrusów nie mam ale moje zbrojniki zawsze uparcie wchodzily do kaskady i to najlepiej jak najbliżej wirnika. Takie jakieś głupole z nich.

Autor winiar
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Gru 2006 10:53 - Edytowany przez: winiar 
Niebardzo jest miejsce, bo z jednej strony grzebien dotyka do poziomej szyby wzmacjaniajcej a ponadto wlewka jest ok 1cm ponad grzebieniem

marek

Autor Vepsik
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Gru 2006 11:05 - Edytowany przez: Vepsik 
Może przyklej pasek siatki (tej zielonej) do grzebienia do 2 jego elementów. taki wąski pasek powinien się sztywno trzymać. Swoją drogą jak on się tam przeciska :P. Albo przyklej do krawędzi akwarium nad kominem.

Autor winiar
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Gru 2006 11:16 - Edytowany przez: winiar 
Przechodzi bez problemu.

Tu fotka jak to wyglada nad powierzchnia


Zobacze czy nie przykleje czegos na gore grzebienia...

Marek

Autor Vepsik
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Gru 2006 11:24 
Przecież to ładnie można zabezpieczyć :) Wyciąć tylko miejsce na rurkę i po fakcie.

Autor robertk40
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Gru 2006 11:31 
Ja mam górnika , na dnie baniaka leży sobie wapień 40/25/15cm mój uparty samiec dominant ilangi kopie sobie pod nim grotke niby nic ale ale chyba mało wie na temat budownictwa jak już sobie wykopie takie dziórsko że prawie się zawala to mu zakopuje i co - za kilka godzin jest to samo . Pomyślałem sobie podniose kamień z jednej strony (powstała grotka wysokosci ok 6cm ) i głupol kopie dalej , już sam nie wiem co robić przecież go nie uwiąże

Autor winiar
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Gru 2006 13:59 - Edytowany przez: winiar 
Vepsik Nie zrobie tak dlatego, ze nie wyjabym grzebiania - jakby co.

robertk40 Buhahahah usmialem sie :-))
Moze tak ma byc i trzeba przyjac to do wiadomosci, ze ryby musza robic jakies glupstwa w naszym mniemaniu... Moze dla nich to norma?
Moze moj ancistrus musi przeskakiwac jak skoczek rzez grzebien? moze szykuje sie do olimpiady????

A przy okazji - jakie dziwne zachowania maja Wasze ryby? - moze nowy watek?

Marek

Autor Vepsik
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Gru 2006 14:09 - Edytowany przez: Vepsik 
Winiar - widzę, że nie kapujesz, o co mi chodzi. Jeżeli od góry założysz trójkątną siatkę, tak, żeby się kończyła przy grzebieniu, to grzebieniem będziesz swobodnie manipulował.


Autor JGr
Użytkownik
#10 - Posted: 17 Gru 2006 14:41 
A przy okazji - jakie dziwne zachowania maja Wasze ryby?

Z zachowań nieczęsto chyba opisywanych:

1. Co jakiś czas obserwuję taką rzecz - duża część trofeusów (czasem prawie wszystkie) ustawia się idealnie pionowo z pyskami przy powierzchni wody. Rewelacyjny widok: "ryby-spławiki", albo "pływanie synchroniczne" :-). Rzecz ma miejsce krótko po karmieniu, ryby pobierają drobinki pokarmów unoszące się na powierzchni. Trwa to nawet kilkadziesiąt sekund, niestety nigdy nie udało mi się tego sfotografować. Czasem przy okazji czerpią też powietrze, którego bańki wypuszczają pod wodą.
Co ciekawe - nie widziałem tego nigdy (w takim nasileniu) u ryb hodowlanych, tylko u dzikich.

2. Czasem kilka Synodontisów ustawia się w grupie przed wylotem głowicy. Rzecz o tyle ciekawa, że synodonty nie należą raczej do ryb "szusujących" w toni.

3. Bardzo często wszystkie samiczki Ctenochromis horei ustawiały się idealnie "gęsiego". Potrafiły pływać w takim zdyscyplinowanym ustawieniu - łeb za ogonem - naprawdę długo po całym akwarium.

To tak na gorąco.

PS. Zbrojnik w kaskadzie to widok, o którym mi przypomnieliście. Faktycznie tak bywało.
Górnictwo też się zdarza :-) ale u mnie nie grozi ono tąpnięciem, kamienie opierają się na szkle, można je odkopać, ale nie przewrócić.

Jarek

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Moj niemadry ancistrus aby nie powiedzec bezdennie glupi... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®