Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

zestresowany signatus?

Autor thod
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Gru 2006 16:49 
witam

zakupilem pare l. signatus, ryby mieszkaja w 64l, martwie sie o samice ktorej na calym ciele pokazaly sie czarne, kwadratowe plamki, czy jest to wynikiem tylko stresu? samiec ubarwiony jest normalnie, ryby pobieraja pokarm, w sklepie wyprowadzila ta para mlode, zadnych oznak choroby nie zauwazam.

pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 21 Gru 2006 17:00 
Od kiedy sa one u ciebie w akwarium?
Aklimayzacja trwa jakis czas.

Czy sa inne ryby w akwarium?
Czy sprawdziles parametry wody?

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Gru 2006 17:10 
Witam,
A moze to oznaka kolejnego tarla? U mnie identycznie wyglada samiczka L. ornatipinnis, a efektem sa malusienkie przecineczki, uganiajace sie w poblizu muszli zajmowanej przez samiczke.
Pzdr.
Fazi64

Autor thod
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Gru 2006 17:43 - Edytowany przez: thod 
wczoraj wieczorem przyjechaly, parametry kontroluje, w akwarium plywa tylko 1 peckoltia

jestem w stanie wstawic zdjecie, jesli mialoby to w czyms pomoc

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Gru 2006 00:30 
Witam,
Moze dla porownania pokaze Ci jak wyglada moja samiczka L. ornatipinnis w trakcie opieki nad mlodymi - zauwaz plamy podobne do opisywanych przez Ciebie. Czasami ryby tuz po przeprowadzce lubia zaskoczyc szybkim podejscem do tarla ;))

Pzdr.
Fazi64

Autor thod
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Gru 2006 00:43 
to prawda, identyczne ale obawiam sie ze jednak nie bedzie to dla mnie cos milego, jutro sie okaze

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / zestresowany signatus? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®