Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Mikołaj zaczoł roznosić prezenty ; ) A nawet Xenki!

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor apper
Użytkownik
#31 - Posted: 24 Gru 2006 14:59 
Może nie miał xen w worku, ale do mnie też przyszedł Mikołaj ;) Dzisiaj pokazały się w moim baniaku moje pierwsze, kilkumilimetrowe multifasciatusy :)

Autor rufus1
Użytkownik
#32 - Posted: 24 Gru 2006 18:29 
wskazania No2 i NO3 w nowych zbiornikach powinno byc minimalne. Nie szkodzace rybom. Brak zbyt duzej ilosci nagromadzenie sie produktow przemiany materii.
Jezeli juz na wstepie jest zbyt duza ilosc zw. azotu w wodzie proponowalbym wtedy sprawdzenie wody dostarczanej do akwarium.

Xeny sa wrazliwe na zla jakosc wody, a ztego co wiem to jest to swiezo zalozony zbiornik.
ale w tej sytuacji moim zdaniem przyczyna malej "ospalosci" jednej xeny moze byc zupelnie inna.

Autor timus
Użytkownik
#33 - Posted: 24 Gru 2006 18:41 
Więc Leszku pisz czym to może być spowodowane. Całe stadko podrywa si strosząc płetwy. Ale trzymaja się raczej w kupie. I leżą razem na piasku podparte na płetwach. Co jakiś czas jedna z nich wpływa w gromadke i wszystkie się unoszą.

Dziś mam zamiar ponownie dodać witamin i nitrivicu.


Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#34 - Posted: 24 Gru 2006 20:48 
Zmieniłem oświetlenie z świetlówki 36w na małą świetlóweczke 8 watową i toważystwo się ośmieliło :)

Dziś też nie karmie i obserwuje!

Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#35 - Posted: 24 Gru 2006 21:21 
Moje eretmodusy po wpuszczeniu do baniaczka zaczely plywac w zasadzie od samego poczatku po zbiorniku. Jako ze tropheusy maswa dotarly wieczorem to proces aklimatyzacj przed wpuszczeniem skonczyl sie kolo 24. W nocy poznawaly zbiornik, jednak nad ranem po zapaleniu swiatla wszystkie zbily sie w kupke pod filterkiem i tam siedzialy. Po wylaczeniu swiatla po ok 5 minutach powoli zaczely wyplywac i poznawac zbiornik. Na baniak padalo tylko swiatlo dzienne. Plywaja dziarsko po calym zbiorniku ;-)) Jutro zapale im jakies male sztuczne swiatelko ...

Marek

Autor sue
Użytkownik
#36 - Posted: 24 Gru 2006 21:38 
Ogromne gratulacje dla wszystkich "zdobywców"!!!

Marcinie, a więc i Ty zostałeś xenomaniakiem? ;)
Czekamy na zdjęcia...

Arturze Twoje red princes wyglądają przepięknie. Widziałam je w Tropheusie zaraz po przylocie, ale teraz po prostu zapierają dech... Szczęściarz z Ciebie :)

Marku życzę wiele radości z obserwacji trofci i eretmodusków

Pozdrawiam
Magda

Autor rufus1
Użytkownik
#37 - Posted: 24 Gru 2006 23:52 
Rozmumiem Marcinie ze ta jedna Xena juz plywa razem ze stadem.
Mysle ze jutro mozesz delikatnie podac mala ilosc pokarmu. Zwroc uwage czy wszytskie Xeny jednakowo pobieraja pokarm. Mam na mysli ich aktywnosc podczas pobierania, nie to czy jedza, bo jesc na pewno beda wszystkie. Powinny byc w rownym stopniu aktywne podczas karmienia.

Owietlenie na pewno na pocztku je moze ploszyc, ale w pozniejszym okresie mozesz im zwiakszyc intensywnosc owietlenia. X. flavipinnis niemusza miec tak ciemnego zbiornika jak np. X. papilio, suflower czy X.sp. Red princess. Ten gatunek zuje w plytszych wodach jeziora.
wymagania swietlne tak jak w przypadku np. x. chrogenys, malonogenys.

Leszek

Autor artkras12379
Użytkownik
#38 - Posted: 24 Gru 2006 23:54 
Dzięki Madziu za dobre słowo.
Że tak powiem MANIE ich to 1/5 sukcesu. Teraz adaptacja do nowych warunków, może kiedyś tarło no a maluchy to faza marzeń ;-)
Pozdrawiam serdecznie
Artur
ps. Pozdrowienia dla Przemka

Autor timus
Użytkownik
#39 - Posted: 25 Gru 2006 00:11 
Niestety ten siódmy nadal siedzi z dala od pozostałych ;(

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 25 Gru 2006 07:35 
Zobacz co będzie przy karmieniu. Moze to jego urok-:)))

Marta

Autor timus
Użytkownik
#41 - Posted: 25 Gru 2006 12:26 
Dziś po połódniu będe podawal pokarm to zobaczymy. Kurcze nie wiem jaka ilość podać na siedem ryb. Mam zamiar na początek podać połowe kostki mrozonego cyklopa (1/4 z podwujnej kostki) Czy to wystarczy?

Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#42 - Posted: 25 Gru 2006 12:50 
Ja bym dal tyle ile prponujesz. Lepiej troszke mniej niz przekarmic.

Marek

Autor JGr
Użytkownik
#43 - Posted: 25 Gru 2006 16:04 
Ale mnie wnerwiacie!!! ;-) A poważnie - wszystkim Wam gratuluję i trzymam kciuki za nowe pociechy! U mnie Gwiazdorek - choć przemiły - zupełnie nie akwarystyczny... Może nowe ryby na nowy rok?

Jarek

Autor greate
Użytkownik
#44 - Posted: 25 Gru 2006 17:35 
witam

A czy można trzymać Xenotilapia ochrogenys Ndole w akwarium 100x40x50?

z góry dzieki

Autor timus
Użytkownik
#45 - Posted: 25 Gru 2006 18:28 
Wysokość nie jest tak ważna ale minimum to powierzchnia dna w założeniu że długie będzie na 100cm powinna mieć 50-60 cm szerokości wysokość może mieć 40 cm.

Widze że piaskówki zaczynaja na poważnie się rozprzestrzeniać! ;)

Marcin.T <')))><

Autor greate
Użytkownik
#46 - Posted: 25 Gru 2006 18:31 
witam

Są przepiękne!!!!!!!!!!!!!

Czyli mógłbym ?

Autor timus
Użytkownik
#47 - Posted: 25 Gru 2006 18:35 
Ale w takim akwarium więcej praktycznie nie wsadzisz (chodzi o xeny związane z podłożem) mozna by jedynie dołożyć na X.Papilio. A jeśli chodzi o Ochrogenys to jakieś 6 szt. 2+4 powinno dać sobie rade na powierzchni dna 100x60.

Ale to tylko moja teoria a ze strony praktycznej musieli by sie wypowiedziec inni (Leszek Marta Artur)

Marcin.T <')))><

Autor greate
Użytkownik
#48 - Posted: 25 Gru 2006 18:42 
witam

Wystarczyły by mi tylko ochrogenyski

Autor JGr
Użytkownik
#49 - Posted: 25 Gru 2006 18:44 
Toż temat Xenotilapii już dawno zawładnął doszczętnie tym forum i nawet ja - kompletnie nie znający się na nich - pamiętam jak X. ochrygenys opisano tu jako jedną z najbardziej terytorialnych. A Ty pytasz czy możesz je trzymać w akwarium o dnie 100x40 cm? Jak dla mnie - albo nie można, albo wszystko co tu wcześniej napisano jest nieprawdą.

Jarek

Autor greate
Użytkownik
#50 - Posted: 25 Gru 2006 18:45 
witam

Czyli raczej nie bardzo z xenami?

Autor admin
Admin
#51 - Posted: 25 Gru 2006 19:16 
Dla mnie ten zbiornik jest zbyt mały na ochrogenys. Wg mnie nie mogą w nim być xenotilapie. To ryby, które muszą mieć sporą powierzchnie dna. Ochrogenys jest jedną z najwiekszych xenotilapii, więc tym bardziej nie.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#52 - Posted: 25 Gru 2006 21:51 
100x40 to za małe dno Wiem że niektórzy hodowali te ryby z "pozytywnym"skutkiem w postaci młodych ale w zbiorniku o wymiarach 110x60 i 35 wysokim.

Zrób sobie akwarium 150 x50-60 i 35 wysokie a otworzy to przed Tobą droge do przygody z tymi cudnymi rybami ;) cel uświęca środki!

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#53 - Posted: 25 Gru 2006 23:51 
Podałem dziś rybom pokarm jak pisałem powyżej. Wszystkie jadły nawet siódemka ;) Nie wiem na ile mam racje (brak doświadczenia) Ale wygląda to tak jak by dwie pary przebywały z sobą i przeganiały się na zajem a pozostałe trzymają się z boku.

Jutro doleje kilka procent świerzej wody (bo zostawiłem 20% miejsca na dolewke)

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 26 Gru 2006 06:28 
Marcinie

U mnie tak własnie było. Pary powinny mieć w najbliższym czasie tarło. Obserwuj je.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#55 - Posted: 26 Gru 2006 11:56 
Jarku nie pamietasz gdzie byla wzminaka o tym terytorialiźmie Xen ochrogenys? Bo nie do konca jestem pewien czy dobrze rozumiem poecie "terytorioliazmu" w przypadku X. ochrogenys.

Autor timus
Użytkownik
#56 - Posted: 26 Gru 2006 11:58 
Siedziałem teraz sporo przy akwarium i jest jak pisałem. Jedna z "par" zajeła lewą strone akwarium kolejna środek a pozostałe siedzą sobie z prawej i spokojnie co chwile dziobią piasek. Rano podałem odrobine płatków z czosnkiem takich dla dyskowców.Jadły bez problemów.

Marto czy możesz powiedzieć co one jadły u Ciebie i jak często podawałaś im karmy roślinne?

Planktonu jeszcze nie mam ale jakoś go zdobęde.

Marcin.T <')))><

Autor JGr
Użytkownik
#57 - Posted: 26 Gru 2006 12:08 
Jarku nie pamietasz gdzie byla wzminaka o tym terytorialiźmie Xen ochrogenys?

Co nieco pamiętam. Np. Twoje słowa z 18 października:
Moim zdaniem najbardziej chyba zaborczy jest gatunek Xenotilapia ochrogenys.

Chyba, że ja źle zinterpretowałem słowo "zaborczy"? Wiem, że nie musi to dotyczyć terytorium, w kontekście innych postów tak to zrozumiałem, ale nie znam się na xenach. W innym miejscu polecałeś zbiornik dużo większy od tego, o który pyta Greate.

Jarek

Autor JGr
Użytkownik
#58 - Posted: 26 Gru 2006 12:12 
nie do konca jestem pewien czy dobrze rozumiem poecie "terytorioliazmu" w przypadku X. ochrogenys

Terytorializm to dla mnie ochrona obszaru bytowania. Nie tylko w przypadku xen i nie tylko w przypadku ryb.

Jarek

Autor rufus1
Użytkownik
#59 - Posted: 26 Gru 2006 12:13 
Jarku pomecze cie troche. A w jkim to bylo temacie? Bo cos mi tu nie pasuje.

Autor rufus1
Użytkownik
#60 - Posted: 26 Gru 2006 12:15 
No to moja wypowiedz niestety nie dotyczy terytorializmu x. ochrogenysch a ich agresji. chyba jednak mnie źle zrozumiales. Bardziej tERYTORIALNE od x. ochrogenys wedlug mnie sa Xenotilapie/Enatiopus malonogenys, ale o mniejszej agresji niz X. ochrogenys.

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Mikołaj zaczoł roznosić prezenty ; ) A nawet Xenki! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®