Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Mikołaj zaczoł roznosić prezenty ; ) A nawet Xenki!

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4  
Autor timus
Użytkownik
#91 - Posted: 29 Gru 2006 15:42 
Nie mogłem patrzeć jak te dwie "parki" ganiały pozostałe po kontach. Poztanowiłem cos z tym zrobic. Właśnie doszły w środe do mnie te otoczaki marmurowe i je włżyłem. Poprzedni wystrój to dwa płaskie wapienie na piasku. Teraz w obu końcach zbiornika są po dwa duże otoczaki. I na tych kamieniach siedzą sobie teraz te niegdys nękane . Pięknie to wygląda ;) i te parki teraz nie widząc rywali podnoszą sie wyżej i wiecej pływaja. wygląda na to ze wszystko jest ok ;)

Powiedzcie czy rozcieracie drobniutki granulat na papke? Czy podajecie cały?

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#92 - Posted: 29 Gru 2006 17:35 
Marcinie ja kazdy pokarm granulowany dla Xen rozcieram w moździerzu.

Lewszek

Autor timus
Użytkownik
#93 - Posted: 29 Gru 2006 17:40 
Rozumiem!

Czyli wszystko jak najdrobniej. Kupi łem JBL Novo Grano Mix mini jestr taki jak pokruszony w moździerzu ;) a inne bede rąbał ;)

Marcin.T <')))><

Autor drwie
Użytkownik
#94 - Posted: 30 Gru 2006 23:07 
Witam,
I u mnie zawital dzis spozniony Mikolaj!!!
Dostalem 25 sztuk Xenotilapia Ochrogenys Mzurii.
Sa podzielone na dorosle i mlodziki!
Przepiekna ryba!!!! Wczesniej myslalem ze wygladem beda przypominaly enantiopusy, ktore mam jednak to zupelnie inaczej wygladajaca ryba! (jak dla mnie)
Nic wiecejnie nie bede mogl powiedziec, poniewaz maja zgaszone swiatło, ale zaczely po niedlugim czasie harcowac po calym zbiorniku!
Rybska powalaja na kolana!
Pzdr
Przemek

Autor JGr
Użytkownik
#95 - Posted: 30 Gru 2006 23:25 
I u mnie zawital dzis spozniony Mikolaj!!!

Tak się przedstawił? A może to Sylwester robi Mikołajowi konkurencję? :-)

Patrząc na Twój i wcześniejsze posty, Xenotilapia to "Fish of the Year 2006", co? Nie mam u siebie tych ryb i pomału czuję się jak jakiś dziwoląg... :-)

Gratulacje!

Jarek

Autor drwie
Użytkownik
#96 - Posted: 30 Gru 2006 23:35 
hheheehe,
Ja na xeny zachorowalem na poczatku tego roku, powoli szukalem cos dla siebie, az znalazlem. Ale powiem, ze xeny inaczej wygldaja na zdjeciach a inaczej na zywo! Ta ryba jest naprawde przepiekna. Jak narazie nie napatrzyylem sie zbytnio co do zachowania, bo nie chce stresowac, ale z daleka widze jak samiec chyba dominant roztawia towarzystwo!:)
W przyszlym tygodniu stawiam baniak, i zalewam woda, mysle ze pod koniec drugiego tygodnia stycznia wpuszcze ryby, beda tam plywaly enantiopusy melanogenys, xeny ochrogenys mzurii, cyprichromis leptosoma kigoma i paracyprichromis nigrypinis. Baniak bedzie sporawy bo 220na60na60 wiec planuje jeszcze jedna odmiane xen, tych bardziej "skalnych" .
Dawno nie bylem tak szczesliwy jak dzisiaj! Wielkie wrazenie wywarly na mnie xeny!

Autor timus
Użytkownik
#97 - Posted: 31 Gru 2006 09:49 
No to witaj w klubie Przemku!

Myśle że w takim zbiorniku możesz trzymać jeszcze więcej niż podajesz ;)

Powodzenia

Marcin.T <')))><

Autor drwie
Użytkownik
#98 - Posted: 31 Gru 2006 10:16 
Witam,
Dzisiaj od rana odrazu moge odroznic samice od samcow, chociazby po kolorze, z jednego dominanata zrobilo sie 6! Wszystkie samce sa intensywnie wybarwione, troche sie ganiaja po baniaku, a trzymam je teraz w moim kotniku 240l.
Mniejsze towarzystwo caly czas przefiltrowuje piasek, domagaja sie jedzenia, ale dzisiaj to chyba dopiero popoludniu je nakarmie.
Mlodziaki trzymam oddzielnie w 180litrach razem z mlodymi paracyprichromis.
Pzdr
Pzdr
Przemek

Autor duch
Użytkownik
#99 - Posted: 31 Gru 2006 10:30 
Witam.Drwie.Dołączam sie do gratulacji,a w moim przypadku gratuluję podwójnie,uprzedziłeś mnie dosłownie o włos:),nie było mnie na miejscu i wypuściłem dorosłe mzuri z własnej miejscowości.Nie ma co czekać moim zdaniem z karmieniem zwłaszcza maluchów,To nie są ryby z odłowu lub jakieś nieprzyzwyczajone do warunkow akawariowych.Na dodatek to są młode rybki,skoro szukają jedzonka to im je daj,oczywiście na początek w umiarkowanych ilościach.Pozdrawiam-Andrzej.

Autor drwie
Użytkownik
#100 - Posted: 31 Gru 2006 10:39 
Witam,
Andrzeju bylem szybszy, i jestem bardzo szczesliwy, ze jednak bylem pierwszys, bo napewno bym zalowal.
Maluchy niedlugo bede karmil, potem podmiana wody u doroslych, witaminki.
Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze.
Pzdr

Autor duch
Użytkownik
#101 - Posted: 31 Gru 2006 11:19 
Nio,nio.Nie dodawaj sobie zasług:)poprostu nie było mnie na miejscu i nie mogłem sie o tym dowiedzieć że są na sprzedaż.A tak poważnie to nie problem tak sobie żażartowałem składjąc gratulacje.Ja też się poważnie przymierzan do xenek.Najpewniej też mzuri lub ndole.Mam enantiopusy i obawiam się że delikatniejszy gatunek nie czułby się zbyt dobrze w tym towarzystwie.Dodatkowo w toni pływa stado cypri Jumbo Mpimbwe Yellow Head,które z tego co widzę też nie należą do najłagodniejszych rybek.Pozdrawiam-Andrzej.

Autor drwie
Użytkownik
#102 - Posted: 31 Gru 2006 11:56 
Witam,
Ja Andrzeju tez zatrowalem, dziekuje za gratulacje:)
Z tego co widze xeny tez nie sa zbytnio delikatne, poza tym moje enantiopusy sa mniejsze jeszcze od xen.
Ale napewno warto trzymac te rybska, bo sa genialne.
Pzdr
Przemek

Autor duch
Użytkownik
#103 - Posted: 31 Gru 2006 12:18 
Witam.Hmm.Masz rację,ale mówisz na przykładzie ochrygenys.Nie wiem czy dobrze czułyby się w jednym zbiorniku np.papilio lub flavipinis z dorosłymi enantiopusami.???Te dwa gatunki są moim zdaniem o wiele delikatniejsze.Dlatego też ja jak pisałem w poprzednim poście,poszukuję ndole lub mzuri.Pozdrawiam-Andrzej.

Autor duch
Użytkownik
#104 - Posted: 4 Sty 2007 19:46 
Witam wszystkich!I do mnie dotarł Mikołaj.Troszke sie staruszek ociągał,ale w końcu doszedł!!!Może zastanawiał sie czy sobie zasłużyłem :).Dosłownie od kilku minut w moim zbiorniku buszuje na dnie oprócz gromadki enentiopusów stadko MZURI 10 sztuk 5-7cm.Zaraz po wpuszczeniu wzięły sie ochoczo za przesiewanie piasku!Większe ryby zaczely łapać kolory.Super widok.!
PS>.Dzięki DRWIE!!!Już Ty wiesz za co :)
Andrzej.

Autor winiar
Użytkownik
#105 - Posted: 4 Sty 2007 20:05 
Mam taką małą prośbe do wszystkich Forumowiczów - do siebie również. Dzielmy sie zdjęciami naszych nowych nabytków. Pozwoli to nam cieszyć się razem a także będziemy mogli poznać wystroje Waszych zbiorników. Coś podpatrzeć, przemyśleć wystrój własnego zbiornika...


Pozdrawiam

Marek

Autor drwie
Użytkownik
#106 - Posted: 4 Sty 2007 20:34 
Witam,
Andrzeju ja nic takiego nie zrobilme, zebys mi dziekowal:)

Marku ja swoje zdjecia wkleje jak tylko skoncze prace z baniakiem, mysle ze pod koniec nastepnego tygodnia cos pokaze! :)
Pzdr
Przemek

Autor duch
Użytkownik
#107 - Posted: 4 Sty 2007 20:40 
Witam.Przemek pozwól,że podtrzymam swoje zdanie.Ja też postaram sie zamiescić kilka fotek,ale to potrwa jeszcze około tygodnia.Andrzej.

Autor drwie
Użytkownik
#108 - Posted: 4 Sty 2007 20:47 
Witam,
Moge troche opisac to co sie dzieje z moimi Mzuri!
Wrazenie po prawie tygodniu: Jeszcze wieksze jak na poczatku.
Rybska pieknie wybarwione, trzy samce maja bardzo intensywne barwy.
Samiczki, sa bardziej srebrne delikatnie niebieskie na brzuchu.
Zachowanie:
Ryby plywaja razem, zeruja razem taka fajna rodzinka!
Samiec dominant poustawial inne samce. Moge powiedziec, ze agresja w zbiorniku jest minimalna!
Sa to spore obzartuchy, bardzo szybko pochlaniaja pokarm pobierajac go z piachu. Poza tym dno jest tak jak by rozryte, zaorane. Prawie cale jest pokryte malymi dolkami. :0
Maluchy sa jeszcze bardzije pazerne na jedzenie! Plywaja razem z wiekszymi o 1-2cm paracyprichromisami i wydaje mi sie, ze sa bardziej agresywne niz sledziki.
Tak jak u doroslych Mzurii maluchy przekopaly dno, jest tylko jedna roznica dolki sa tak male jak glowka szpilki (no moze troche wieksze) (:
Ogolnie pierwsze dni w hodowli xenotilapi to ciagla obserwacja i brak czasu na inne zajecia! Poczlonely mnie w całosci. Nic innego tylko xeny, xeny, xeny!
Pozdrawiam
Przemek

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Mikołaj zaczoł roznosić prezenty ; ) A nawet Xenki! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®