Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

112 L - Julidochromis regani + ..... ?

Autor norbi_m
Użytkownik
#1 - Posted: 31 Gru 2006 11:59 
Mam prosbe o porade, bardzo podoba mi sie gatunek Julidochromis regani, chciałbym tryzmac jedna pare w tym zbiorniku, czy mozna byloby ewentualnie dolozyc jakis inny gatunek do tych ryb, bardzo dziekuje za wszelkie sugestie

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 31 Gru 2006 14:29 
Napisz coś więcej o zbiorniku jaki masz/jaki planujesz mieć.

Julidochromis regani możesz mieć w odpowiednio dużym zbiorniku [chodzi o powierzcnie dna] więcej niż jedną parę. Ważne jest również urządzenie dla nich zbiornika - skałki, groty. Jako dodatek proponowałbym jakiś gatunek muszlowca np. Neolamprologus similis - mała ale z charakterem rybka ;-) Może być równiez N. Brevis - ale decyzje musisz podjąc sam. O muszlowcach możesz również poszukać na forum wpisując "muszlowce" w zakładce szukaj.
Dużo na temat zachowań muszlowców znajdziesz na stronie Jerzego Chilińskiego http://tooold.superhost.pl/



Marek

Autor norbi_m
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Gru 2006 14:36 
Akwarium ma takie wymiary (80x40x35), podloze piaszczyste, skalki to glownie piaskowiec no i oczywisie muszle i tutaj pytanie czy mozna w firmie "Tropheus Tanganika" dostac muszle np. zamawiajac ryby

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 31 Gru 2006 14:46 
Muszle są u nas dodatkiem do muszlowców z odłowu.
Nie wiem tylko czy wiesz, że J. regani - samice dorastaja do 13-14 cm. To bardzo agresywne ryby. Wg mnie dla nch ten zbiornik jest zbyt mały. Mamy z nimi dość "ciekawe" doświadczenia. Zresztą nie tylko my, może Tasma napisze coś więcej o swojej samicy?

Marta

Autor norbi_m
Użytkownik
#5 - Posted: 31 Gru 2006 14:56 
Faktycznie 13-14 cm to dosc sporo, czyli do takiego zbiornika tylko muszlowce

Autor winiar
Użytkownik
#6 - Posted: 31 Gru 2006 15:01 
Marta ma recję - ten zbiornik jest za mały dla J. Regani. Aby mieć fajną gromadkę rybek zaproponuje Ci J. Dickfeldi. To również ciekawy naskalnik i w odróznieniu od J.Ornatus czy J.Transcriptus możesz mieć w akwarium kilka dorosłych rybek. Dobrana para będzie przeganiać inne rybki z gatunku ale nie zatłuką reszy dorosłych rybek tak jak w przypadku J Ornatus i J. Transcriptus. W obu przypadkach wybrana para eliminuje pozostałe dorosłe rybki

Marek.

P.S. A u mnie J. Regani były spokojne...

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 31 Gru 2006 15:18 
Szkoda, ze nie wiedziałeś naszych.

Marta

Autor norbi_m
Użytkownik
#8 - Posted: 31 Gru 2006 15:48 
Czy jest szansa na rybi o ktorych pisze WINIAR - Julidochromis Dickfeldi - z odłowu, to pytanie do milej Pani Admin ;)

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 31 Gru 2006 15:52 
Takich informacji udzielamy mailowa (biurokrakow@tropheus.com.pl)-:))


Marta

Autor norbi_m
Użytkownik
#10 - Posted: 1 Sty 2007 17:13 
Postanowione Julidochromis Dickfeldi - para bedzie, ale czy mozna by bylo ewntualnie jeszcze cos do nich dobrac jakies muszlowce lub cos innego bo 2 szt. to troche malo

Autor winiar
Użytkownik
#11 - Posted: 1 Sty 2007 18:33 
Witaj!

Zerknij na drugi post w tym wątku.

Pozdrawiam

Marek

Autor norbi_m
Użytkownik
#12 - Posted: 2 Sty 2007 18:46 
Jeszcze jedno pytanie, czy pare Julidochromis Dickfeldi mozna byloby polaczyc z A. Calvus tez para

Autor zanskar
Użytkownik
#13 - Posted: 23 Sty 2007 16:34 
Aby mieć fajną gromadkę rybek zaproponuje Ci J. Dickfeldi. To również ciekawy naskalnik i w odróznieniu od J.Ornatus czy J.Transcriptus możesz mieć w akwarium kilka dorosłych rybek.

Przepraszam ze odswiezam stary temat, ale zainteresowala mnie ta kwestia :) O jakiej wielkosci zbiornika mowa aby bylo mozliwe utrzymanie wiecej niz jednej pary J.dickfeldi? W jakim towarzystwie byly trzymane naskalniki (bo rozumiem ze to opinia na podstawie wlasnych doswiadczen :))?

Autor winiar
Użytkownik
#14 - Posted: 23 Sty 2007 18:04 - Edytowany przez: winiar 
Zeknij proszę do Artykuły i Recenzje -> Porady ogólne -> Artykuł Jarka Grejczyka pt. "Wiekość akwarium, a jakość życia ryb"

http://www.tropheus.com.pl/index.php?option=articl es&Itemid=3&topid=9#

O jakiej wielkosci zbiornika mowa aby bylo mozliwe utrzymanie wiecej niz jednej pary J.dickfeldi?
1000 Litrów. Wierz mi będą czuły się bardzo dobrze ;-)
Więcej niż jedną parę możesz trzymać [bez szkody dla ryb] w zbiorniku ok 150 -180 L Do tego jeszcze jakieś muszlowce na dno.

bo rozumiem ze to opinia na podstawie wlasnych doswiadczen
Tak, jest to opina na podstawie własnych doświedczen. Rybki były trzymane w towarzystwie Neolamprologus similis i muszę przyznać, że oba gatunki żyły bardzo zgodnie. Zbiornik mial 180 l. Oczywiście dochodziło do utarczeka ale niegrożnych. Było to bardziej przeganianie ryb niż walka.

Marek

Autor zanskar
Użytkownik
#15 - Posted: 25 Sty 2007 17:15 
Artykuł Jarka Grejczyka pt. "Wiekość akwarium, a jakość życia ryb"

Tak, czytalem ten artykul ale chyba nie ma tam mowy o trzymaniu wiecej niz jednej pary ktoregokolwiek gatunku naskalnikow?

O jakiej wielkosci zbiornika mowa aby bylo mozliwe utrzymanie wiecej niz jednej pary J.dickfeldi?
1000 Litrów. Wierz mi będą czuły się bardzo dobrze ;-)


Haha, z pewnoscia ;) Dysponuje wlasnie takim zbiornikiem o jakim dalej piszesz - 160l. W tej chwili plywa w nim 7 multikow i szukam dla nich jakiegos towarzystwa :) Wacham sie ciagle miedzy malymi naskalnikami (ornatus, transcriptus, dickfeldi) a parka jakichs innych muszlowcow (ocellatus, meleagris, brevis...) Chyba jednak wybiore naskalniki :)

Dziekuje za pomoc!

Autor rufus1
Użytkownik
#16 - Posted: 26 Sty 2007 11:01 
zanskar napisał:
"....Tak, czytalem ten artykul ale chyba nie ma tam mowy o trzymaniu wiecej niz jednej pary ktoregokolwiek gatunku naskalnikow?"

Skoro tak Jarek napisal to musial byc tego powod. Znajac podejscie do tematu to nie wydaje mi sie ze jest to jego "widzi mi się", a informacja sprawdzona.
Przede wszytskim naskalniki sa rybami agresywnymi. Potrzebuja przestrzeni jak dla jednej pary, nawet. Jezeli beda mialy potomstwo (o co nie trudno) ich agresja jeszcze wzrosnie. wiez mi nasalniki to bardzo plodne ryby. O tym rowniez nalezy pamietac.
Nasalniki hoduje sie w parach. U mnie zawsze dobieralay sie z ok. 5 sztuk. ciekawostka jest to ze zawsze wybierala swojego partnera samica, ktora jest wyrazniej wieksza, pelniejsza w brzuszku, masywniejsza oraz ma bardzo krotkie podkladelko. Samiec posiada bardzo dlugie, cienkie podkaldelko (oczywiscie w stodsunku do samicy).
Wydaje mi sie ze to co napisal Jarek moze potwierdzic sie w hodowli, jezeli chcemy unknac jakis klopotow.

Autor zanskar
Użytkownik
#17 - Posted: 29 Sty 2007 14:37 
Przede wszytskim naskalniki sa rybami agresywnymi. Potrzebuja przestrzeni jak dla jednej pary, nawet. Jezeli beda mialy potomstwo (o co nie trudno) ich agresja jeszcze wzrosnie

Tak, wiem o tym :) Raczej nie zaryzykowalbym trzymania wiecej niz jednej pary w niewielkim zbiorniku chyba ze ryby wyjatkowo nie wchodzilyby sobie w droge...

Wymyslilem sobie naskalniki jako drugi gatunek w tym zbiorniku dlatego ze zajmuja inne terytoria niz muszlowce. No i mam nadzieje ze samce multikow wreszcie znajda sobie muszle i wyjda ze skalek ;)

Autor zanskar
Użytkownik
#18 - Posted: 12 Lut 2007 13:29 
Tydzien temu wpuscilem do akwarium 4 transcriptusy (pan w sklepie uparl sie ze to regani, ale niech mu tam... ;)) Na razie sa mniejsze niz multiki wiec wspolpraca uklada sie niezle :)

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / 112 L - Julidochromis regani + ..... ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®