Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Xenotilapia sp. Red Princess - pierwsze uwagi.

Strona  Strona 3 of 9:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Next »  
Autor artkras12379
Użytkownik
#61 - Posted: 28 Sty 2007 10:38 
Przemku
Z moich obserwacji wynika, że są to jeszcze młode ryby. Rozmawiałem wczoraj z akwarystą, który je rozmnożył. Twierdził, że u niego ryby żyły "w parze", pilnowały rewiru i że samiec również inkubował (wprawdzie już larwy)???
Moje zachowują się troche zgoła inaczej, czemu nie wiem - zobaczymy co będzie dalej. Może muszą dojrzeć do pewnych zachowań ???
Doczekanie się maluszków, hmm - też mam tą nadzieję:-)))
Dzięki Przemku za dobre słowo.
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#62 - Posted: 28 Sty 2007 10:38 
Gratulacje Arturze.

Wygląda na to, ze tym razem ikra została zapłodniona. To teraz musimy poczekać kilka dni i zobaczyć czy utrzyma ją w pyszczku.
Zachowania wskazują na to, ze faktycznie ryby te nie są monogamiczne.

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#63 - Posted: 28 Sty 2007 10:41 
No właśnie Marto - czy nie są?
Nurtuje mnie to pytanie, mam co do tego wątpliwości powiem szczerze.
Myślę, że wszystko wyjaśni czas :-)
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#64 - Posted: 28 Sty 2007 10:47 
Samie jest ten sam co ostatnio, a inna samiczka?

Ikry jak napisałeś jest sporo. A jak dzisiaj samica, jest na uboczu, nie reaguje na pokarm?

Marta

Autor drwie
Użytkownik
#65 - Posted: 28 Sty 2007 10:48 
I całe ścieście, że ten czas jest!
Tak jak Mówisz, ryby są jeszcze młode! Bedziesz mógł oglądac cały etap ich życia rozrodczego i nie tylko! To napewno pomoże Ci w dokładnym rozpoznaniu tej odmiany xen!
Jeszcze raz gratuluje!
Myśle, jednak że to była kwestia czasu! Przy takich warunkach jakie zafundowałeś rybom...
Pzdr
Przemek

Autor artkras12379
Użytkownik
#66 - Posted: 28 Sty 2007 10:53 
Marto
Samiec jest ten sam, samiczka inna, ta do której zaczął się zalecać zaraz po tarłe z tą pierwszą.
Ikry jest faktycznie sporo byłem zaskoczony - naliczyłem 21 szt., ale jednej partii nie jestem pewien czy było 3 czy 4 szt. Także może być 22.
Samica jest raczej na uboczu, ale zaobserwowałem też, że jakby chciała zbliżyć się do samca i pływać razem z nim w rejonie odbytego tarła, ale on po pewnym czasie ją po prostu przegonił ???
Co o tym sądzisz?
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#67 - Posted: 28 Sty 2007 10:55 
Aha, ryb jeszcze dzisiaj nie karmiłem i zrobię to chyba dopiero jutro.
Artur

Autor admin
Admin
#68 - Posted: 28 Sty 2007 11:12 
Samica jest raczej na uboczu, ale zaobserwowałem też, że jakby chciała zbliżyć się do samca i pływać razem z nim w rejonie odbytego tarła, ale on po pewnym czasie ją po prostu przegonił ???

Może samiec faktycznie myśłi juz o następnej samicy, a to jego rejon?

Obserwacje Twoje są naprawde bardzo cenne. Piszesz bardzo szczegółowo, a to niezmiernie cenne.

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#69 - Posted: 28 Sty 2007 12:01 
Staram się żeby nic nie umknęło moim zapisom, jeżeli komuś nasunie się jakieś pytanie to bardzo proszę je zadać - nie zawsze wszystko jest w stanie człowiek opisać, zawsze coś z głowy uleci :-)
Napisałaś Marto, że samiec myśli o następnej samicy - hm!!!
Przed chwilą poobserwowałem troszkę akwa i jakimi spostrzeżeniami mogę się z Wami podzielić?
Większość czasu inkubująca samica spędza sama na uboczu, czasami wplącze się w stado, ale bez jakichkolwiek następstw.
Samiec faktycznie przy lada okazji zaleca się do samiczki, która miała z nim tarło przed tygodniem. Ona też w pewien sposób odwdzięcza mu się swego rodzaju zalotami. Zaleca się do niej jak tylko znajdzie się w jego pobliżu ale mam wrażenie, że chyba próbuje zwabić ją do rewiru gdzie odbyło się wczorajsze tarło.
Względem inkubującej samicy samczyk jak na razie (jestem bardzo ciekaw co będzie potem o ile było zapłodnienie ikry i dalszy jej rozwój będzie następował) jest obojętny.
pzdr
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#70 - Posted: 29 Sty 2007 08:49 
WITAM
Kilka zdań z wczorajszych i dzisiejszych krótkich obserwacji.
Zainteresowanie samca samicą w skali 1-10 - zero. Zainteresowanie jest ale inną samicą i to dosyć duże, zaloty dość znacznie zaawansowane.
Dzisiaj rano dałem rybkom jeść, inkubująca samica wypłynęła tylko spojrzała co się dzieje i odpłynęła. Pokarmu nie pobierała. Inkubacja ikry na razie trwa :-)
pzdr
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#71 - Posted: 29 Sty 2007 09:14 
Aha, jeszcze jedno
Chodzi o zaloty samca. W jednym z wcześniejszych postów w tym temacie napisałem, że niekiedy samiec składa płetwy brzuszne, odbytową i ogonową i pięknie napina grzbietową - na podstawie wczorajszych obserwacji (do kolejnej samiczki) wnioskuję, że prawdopodobnie w ten właśnie sposób wabi on samicę do określonego miejsca gdzie miałoby się odbyć tarło. Jeśli samiczka się już tam znajdzie wtedy napina wszystkie płetwy i pochyla się głową w dół przepływając przed jej głową.
Jeszcze uzupełnienie wczorajszego pisania w kwestii tarła.
Chodzi mi o samo składanie ikry - otóż, samiczka składała ikrę dopiero wtedy, gdy podpłynął do niej samiec ustawiając się tuż za nią, dosłownie w bezpośredniej bliskości ale tak, że jego głowa była mniej więcej na wysokości połowy długości ciała samicy. Wtedy samiczka składała 2, 3 czasem 4 ziarenka a samiec zaraz podpływał i (mam nadzieję) zapładniał je.

pzdr
Artur

Autor rufus1
Użytkownik
#72 - Posted: 29 Sty 2007 10:41 
Gratuluje Arturo drugiego tarla!!! :-)
No to wiedze ze rybyki sie juz na dobre zaaklimatyzowly w Twoim awakrium.

Leszek

Autor timus
Użytkownik
#73 - Posted: 29 Sty 2007 11:20 
Artur!!! ;) Morda mi sie śmieje jak czytam takie newsy!

Gratulacje!!!

Marcin.T <")))><

Autor artkras12379
Użytkownik
#74 - Posted: 29 Sty 2007 11:51 
Dzięki CHOPY ;-)))
pzdr
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#75 - Posted: 1 Lut 2007 13:10 
WITAM
Niestety, drugim razem też nic z tego nie będzie. Wczoraj wieczorem samiczka wypluła ikrę. Tak jak poprzednio ikra była biała.
Czekam na dalszy rozwój wydarzeń.
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#76 - Posted: 1 Lut 2007 17:32 
Arturze

A może to sprawa parametrów wody?

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#77 - Posted: 1 Lut 2007 20:39 
Marto
Na który parametr(y) zwróciła byś szczególną uwagę???
Zaczynam się też nad tym zastanawiać, ale poczekam jeszcze, zobaczymy. Jeżeli przyczyną ma być woda i jej parametry to muszę być o tym przekonany a na razie chyba jeszcze nie jestem.
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#78 - Posted: 1 Lut 2007 20:42 
Myślę o przewodniości, pH i TwO. Może tutaj jest klucz.

Trudno coś wyrokować po dwóch tarłach, ale....trzeba by kontrolnie badać parametry i spróbować dojść do tego. A moze na cichlid.info coś podpowiedzą?

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#79 - Posted: 1 Lut 2007 20:47 
Marto
Poczekajmy jeszcze, jest to świeży zbiornik w którym ryby pływają dokładnie jeden miesiąc. Myślę, że na dobre jeszcze się nie ustabilizował. Parametry mierzyłem pH około 8,5, TWO 16, przewodność nie wiem ale dodaję soli morskiej i specjalnej do tanganiki także coś tam powinno być.
Na razie uzbrajam sie w cierpliwość.
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#80 - Posted: 1 Lut 2007 20:53 
Ja też powinnam sobie powiedzieć -cierpliwie-, ale jak wiesz wcale taka nie jestem.

Myślę, że jak mawiają mądrzejsi - czas pokaże -:))

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#81 - Posted: 1 Lut 2007 20:54 
Jeszcze jedno, zastanawiam się nad ruchem wody w zbiorniku. Starałem się wytłumić jak się da maksymalnie. Zastanawiam się czy nie zamienić filtra wewnętrznego na mniejszy model. Tymczasem takie tam rozmyślania.
pzdr
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#82 - Posted: 1 Lut 2007 20:56 
Marto
Napisałaś to, co i ja powinienem napisać. Niby piszę, że jeszcze poczekam ale tak w głębi duszy to siedzę jak na szpilkach ;-)
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#83 - Posted: 1 Lut 2007 21:08 
U mnie ruch wody jest, ale niezbyt silny. Sam zresztą widziałeś.

Może one faktycznie sa jeszcze młode?

U mnie dopiero teraz ryby nabrały pięknych kolorów. Mają śliczne zółte płetwy, plamy są bardzo wyraziste. Rozmarzyłam sie.

Nie mogę się doczekać jutra - 20 nowych sztuk......są juz w Londynie.

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#84 - Posted: 1 Lut 2007 21:28 
Wiem, słyszałem co nieco.
Zazdroszczę Ci widoków i adrenaliny, oczywiście tej pozytywnej i oby tylko taka była :-)))
Jestem ciekaw w jakiej będą kondycji i jakich SĄ (chyba można już tak stwierdzić) rozmiarów?
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#85 - Posted: 1 Lut 2007 21:37 - Edytowany przez: admin 
Jutro wszystko sie okaże. Na pewno napiszę moje pierwsze wrazenia wieczorem.

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#86 - Posted: 1 Lut 2007 21:42 
Czekamy z wielką niecierpliwością:-)))
pzdr
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#87 - Posted: 5 Lut 2007 20:27 
WITAM
Dosłownie przed godziną zakończyło się kolejne tarło. Zobaczymy co tym razem z tego wyjdzie.
Tak sie złożyło, że wczoraj mierzyłem parametry wody: pH około 8,2-8,5; GH 16, KH 11, NO3 zero. Wodę podmieniałem 9 dni temu i postanowiłem, że nie będę podmieniał - taki eksperyment. Uzupełniłem tylko witaminy.
pzdr
Artur

Autor duch
Użytkownik
#88 - Posted: 5 Lut 2007 21:01 
Witam.
Gratulacje Artur!!Oby było-"Do trzech razy sztuka"!!
Miałeś nosa :),pamiętasz co mówiłeś jak rozmawialiśmy dzisiaj:) ??
Andrzej.

Autor artkras12379
Użytkownik
#89 - Posted: 5 Lut 2007 21:16 
Dzięki Andrzeju
Nie będę dziekował coby nie zapeszyć ;-)))
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#90 - Posted: 5 Lut 2007 21:25 
Muszę powiedzieć, że ten samiec nie próżnuje!

Marta

Strona  Strona 3 of 9:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Xenotilapia sp. Red Princess - pierwsze uwagi. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®