Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Xenotilapia sp. Red Princess - pierwsze uwagi.

Strona  Strona 5 of 9:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Next »  
Autor JGr
Użytkownik
#121 - Posted: 6 Lut 2007 23:19 
Acha! Nieco jaśniej. Dzięki Fazi.
Czekając na odpowiedź przejrzałem "podstronę" tego serwisu z kalkulatorem - w dziale Electrical Conductivity and TDS też piszą o jonach.
Fazi, jak Ci się sprawdza ten miernik? Robiłeś pewnie jakieś badania na rożnych próbkach wody? Możesz coś więcej skrobnąć na temat?

Mam nadzieję, że piszący tu o Xenach wybaczą mi dygresję? Bardzo proszę :-)

Jarek

Autor fazi64
Użytkownik
#122 - Posted: 6 Lut 2007 23:49 
Witam,
Po pierwsze male wyjasnienie w nawiazaniu do linku Allegro odnosnie miernika TDS - to nie tam go kupilem-pomylka (ale na e-Bayu), ale ten czlowiek od dawna wystawia podobne przyrzady na Allegro i ida ja cieple buleczki.
Szczerze mowiac nie kalibrowalem przyrzadu po jego otrzymaniu, choc jest taka mozliwosc, ale fakt sprawdzalem go w kilku rodzajach wody i teraz jego wskazania pomagaja mi ustalic czestotliwosc dodawania soli (Aqua Medic Reef Salt) do moich zbiorikow z Tanganika.
Pzdr.
Fazi64

Autor JGr
Użytkownik
#123 - Posted: 6 Lut 2007 23:58 
Dzięki po raz wtóry. Właśnie chodziło mi o potwierdzenie przydatności tego ustrojstwa w akwarystyce. Mniejsza o to gdzie kupiłeś, ale masz właśnie taki/wskazujący to samo przyrząd?

Jarek

Autor fazi64
Użytkownik
#124 - Posted: 7 Lut 2007 00:21 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Tak - jest to podobny miernik TDScan firmy EUTECH, wyskalowany w ppm.
(0-1990 ppm)
Pzdr.
Fazi64

Autor artkras12379
Użytkownik
#125 - Posted: 15 Lut 2007 08:30 
WITAM
Kilka dni temu ryby odbyły kolejne tarło. Tak jak ostatnio na drugi dzień samica już nie nosiła. Ale nie o to chodzi, chcę się z Wami podzielić innymi spostrzeżeniami.
Co takiego zaobserwowałem?
Otóż samiec kilka razy (3 może 4) w ciągu całego tarła po złożeniu przez samiczkę ziarenka ikry podpływał, brał od razu do pyska i energicznie "mieszał" przez około 10-15 sekund. Odpływał w tym czasie na około 20-30 cm od miejsca tarła i wypluwał ikrę na piach po czym zaczynał polewać ikrę mleczem, 2-3 razy do chwili aż podpłynęła samica i wzięła ikrę do pyska.

Czy spotkaliście się z takimi zachowaniami?
Czy jest to naturalne zachowanie, przekazywane w genach?
Co o tym sądzicie?

Jestem ciekaw Waszych opini.
pzdr serdecznie
Artur

Autor admin
Admin
#126 - Posted: 15 Lut 2007 09:07 
To jakieś niesamowite obserwacje. Nigdy o czymś takim nie słyszałam.

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#127 - Posted: 15 Lut 2007 09:56 
No właśnie Marto - sam byłem w szoku!!!
Zastanawiam się czy przypadkiem zachowanie które opisałem nie ma związku z wcześniejszymi nieudanymi tarłami.
pzdr
Artur

Autor timus
Użytkownik
#128 - Posted: 15 Lut 2007 12:37 
A może on tak właśnie chce być ojcem ;) (pozorant)

Marcin.T <')))><

Autor artkras12379
Użytkownik
#129 - Posted: 15 Lut 2007 17:12 
Marcinie
Co masz na myśli pisząc: TAK WŁAŚNIE.
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#130 - Posted: 1 Mar 2007 19:01 
Mała niespodzianka

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-71

Artur spisał sie na medal z fotografowaniem.

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#131 - Posted: 1 Mar 2007 19:07 
WITAM
Marto nie przesadzaj ;-)
Moim marzeniem jest nakręcić film, ale na razie nie będę jeszcze doświetlał mocniej zbiornika. Poczekam niech się oswoją na dobre i wtedy coś pomyślę.
pzdr
Artur

Autor marekd12
Użytkownik
#132 - Posted: 2 Mar 2007 08:33 
Witam!

Arturze...super fotki.Mam jedno pytanko.Na stronie niemieckiego importera jest : xenotilapia fireline i xenotilapia red princes.jako dwa odrębne gatunki w ofercie.....tylko że na fotkach ta fireline- to red princes.i jedna i druga pochodzi z odłowu!

Autor drwie
Użytkownik
#133 - Posted: 2 Mar 2007 10:43 
Witam,
Widac, ze czas robi swoje! Im dłuzej w zbiorniku tym piękniejsze!
Pozdrawiam
Przemek

Autor timus
Użytkownik
#134 - Posted: 2 Mar 2007 13:56 
Marcinie
Co masz na myśli pisząc: TAK WŁAŚNIE.


Przepraszam Artur że wcześniej nie odpowiedziałem. Miałem na myśli jego niedoświadczenie. Bo rozpatrywaliśmy młody wiek ryb. I tylko tak żartobliwie to ująłem.

A teraz szczerze Ci zazdroszczę że widziałeś tarło Artur! Ja niestety jeszcze nie doznałem zaszczytu. A dwie pary moich xenek noszą właśnie.

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#135 - Posted: 2 Mar 2007 15:11 
stronie niemieckiego importera jest : xenotilapia fireline i xenotilapia red princes.jako dwa odrębne gatunki w ofercie.....tylko że na fotkach ta fireline- to red princes.i jedna i druga pochodzi z odłowu!


Fireline nie jest odławiana w Chituta Bay tylko w okolicy, tzw. red princess w Chituta Bay. Mają rózne nazwy, ale obecnie uważa sie, że to ta sama odmina w dwóch wariantach geograficznych. Różnice jakie wymieniano wczesniej to rozmieszczenie czerwonej plamy na płetwie grzebietowej - u red princess uważano, żeę jest blizej głowy, u fireline dalej. Nie jest to jednak cecha stała u osobników.

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#136 - Posted: 2 Mar 2007 19:49 
Dzięki Marto za odpowiedź dla markad12, w pracy nie za bardzo było dzisiaj z czasem i poza tym znowu padł nam internet. Cyba coś z serwerem.

Wczoraj stado zasiliły dwie a w zasadzie "dwa" kolejne Redy. Podróż zniosły doskonale i chyba sie juz zaadoptowały. Nieustannie żerują przesiewając piasek przez skrzela. Na razie "nie zapeszając oczywiście" wszystko wskazuje, że powinny sie bezproblemowo zaaklimatyzować.

Chcę sie z Wami jeszcze podzielić czwartkowymi obserwacjami z tarła, a w zasadzie dwóch tareł.
Po powrocie do domu z pracy zauważyłem podniecenie u samca, pomyślałem wtedy że znowu może coś się "wysypie" - i faktycznie tak było. Około 18.00 rozpoczęło się tarło, ale co dziwnego zauważyłem. Podczas wycierania się tarlaków, kilka razy (2-3) wpływała pomiędzy nich druga samica. Z początku nie wiedziałem co jest grane ale jak się jej dokładniej przyjrzałem zjarzyłem o co chodzi - również miała wypuszczone pokładełko. Samiec oczywiście ją odganiał za każdym razem ale po skończonym tarle z pierwszą samiczką wytarł się również z tą drugą. Aktualnie nosi chyba tylko jedna - nie jestem pewien do końca, zobaczymy.
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#137 - Posted: 3 Mar 2007 21:21 
Arturze

I jak? nadal noszą samiczki, jakieś uwagi?

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#138 - Posted: 3 Mar 2007 22:46 
WITAM
Tylko jedna nosi, druga niestety już nie.
W kwestii nowych lokatorów jak na razie OK :-)))
Zmieniło sie trochę zachowanie stada, częściej pływają razem. Tylko inkubująca samiczka siedzi pod kamieniem i od czasu do czasu dołączy do stada.
pzdr
Artur

ps. Marto, czy obserwujesz w Swoim stadzie zachowania godowe samców?

Autor admin
Admin
#139 - Posted: 4 Mar 2007 06:42 
Marto, czy obserwujesz w Swoim stadzie zachowania godowe samców?


Jak na razie nie - ten co pojechał robił tak czasami. Ale cześć moich ryb jest mniejsza, dzisiaj połączę stare red z nowymi i napiszę obserwacje.

Marta

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#140 - Posted: 13 Mar 2007 20:01 
I jak Marto princesski?

pzdr

Autor admin
Admin
#141 - Posted: 13 Mar 2007 20:03 
U mnie supoer, to naprawdę piene ryby -:))

Trzeba zobaczyć je na żywo.

Marta

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#142 - Posted: 13 Mar 2007 20:21 
Chciałbym,,,,,,,,,ale flavipinnis też są ładne ;)

A jak tam te które Połączyłaś?(te stare redy z nowymi)?

pzdr Jarek

Autor admin
Admin
#143 - Posted: 13 Mar 2007 21:28 
Bez najmniejszego problemu, jakby były z tego samego stada.

Marta

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#144 - Posted: 14 Mar 2007 07:26 
to super Marto ;)

Autor artkras12379
Użytkownik
#145 - Posted: 11 Kwi 2007 19:46 
Witam
Długo nie odświeżałem tematu, bo nic szczególnego się nie działo i nie było mnie przez ponad miesiąc w domu (z wyjątkiem weekendów) a rybami opiekowała się moja córka, za co jej dziękuję.
Tarła się odbywały - owszem, było ich już około 20, może więcej (przestałem liczyć). Ale od 31 marca sytuacja się zmieniła, tzn. zmieniłem ją. Tego dnia odbyło się tarło na czas, którego wyłączyłem prawie całą filtrację. Prawie tzn. filtr przesiąkający tzw. SUMP i EHEIM 2229, pracował tylko wewnętrzny EHEIM Aquaball 2212. Samiczka inkubuje ikrę do dnia dzisiejszego. Wczoraj widziałem larwy, ale w jakich okolicznościach? Po podaniu rybom karmy dominujący samiec (jak się już najadł) zaczął natarczywie odganiać pozostałe ryby. Postanowiłem na ten czas wyłączyć światło (w akwa było widno, ponieważ była godz. około 16.30). Sytuacja się nieco uspokoiła i wtedy inkubująca samica wypłynęła z kamieni (gdzie z reguły przebywa) i po prostu wypluła na piach larwy. Siedziałem w odległości około 1,5 m od przedniej szyby i jak zacząłem się powoli zbliżać zaczęła je zbierać z powrotem do pyska. Pozostałe ryby były w pewnej odległości (40-50 cm) od niej i w ogóle na ten fakt nie zareagowały. Dlaczego tak się zachowała? Nie mam pojęcia.
Co jeszcze zmodyfikowałem a w zasadzie poddałem eksperymentowi? Przestałem podmieniać wodę, ostatnio robiłem to prawie dwa miesiące temu. Czy ten eksperyment przyczynił się do przysłowiowego ZASKOCZENIA ryb, nie wiem.
Aktualnie inkubują trzy samiczki. Jedna nosi już larwy (jak wspomniałem), co będzie w przypadku dwóch pozostałych – zobaczymy.
W jakim stopniu i czy w ogóle przyczyniło się wyłączenie na czas tarła filtrów, na razie nie wiem. Doświadczenie to postanowiłem wykonać po rozmowie z Andrzejem (forumowym DUCHEM), poruszał tą kwestię w temacie dotyczącym „napięcia” panującego w wodzie w akwa.
Na czas tareł dwóch pozostałych samic filtry również były wyłączone – ale przestanę to robić i zobaczymy jaki będzie efekt ewentualnych kolejnych tareł. Nadmieniam, że cyrkulację w akwa mam w miarę możliwości wytłumioną (oczywiście jakiś ruch wody jest), ale czyżby to właśnie nawet on miał taki wpływ na udane tarło?

A może po prostu rybcie dojrzały?

O ewentualnych kolejnych ciekawych wydarzeniach postaram się Was informować.


pzdr
Artur

Autor krasa
Użytkownik
#146 - Posted: 11 Kwi 2007 20:12 
:))) Gratulacje

Autor artkras12379
Użytkownik
#147 - Posted: 12 Kwi 2007 08:40 
WITAM
Dzięki, ale na gratulacje jeszcze chyba za wcześnie;-)

Dodam jeszcze, że parametry wody utrzymują się na poziomie:
KH 11-12
GH 16-18
pH 7,8-8,2
t 26 stopni
NO3 max do 3 mg
przewodność 620-640 mikrosimensów

pzdr
Artur

Autor fazi64
Użytkownik
#148 - Posted: 12 Kwi 2007 08:46 
NO3 max do 3 mg
Witam,
Przy tak rzadkich podmianach - dziwne - czym mierzysz parametry? A co z NO2?
Pzdr.
Fazi64

Autor duch
Użytkownik
#149 - Posted: 12 Kwi 2007 08:53 
Witam
Artur dołączam się do gratulacji!
Przy tak rzadkich podmianach - dziwne - czym mierzysz parametry? A co z NO2? -nie ma w tym nic dziwnego Fazi.Zbiornik 180-90-50 (jak sie mylę to popraw mnie Artur:).W nim 8 rybek a filtrację to już musiałbyś zobaczyć sam bo i tak nie uwierzysz penie jak opiszę:).Chyba w którymś temacie jest opisana.
Andrzej.

Autor rufus1
Użytkownik
#150 - Posted: 12 Kwi 2007 08:56 
Krzysztof jezeli wziaść pod uwage ilosc ryb w akwarium, wielkosc zbiornika, karmienie oraz system filtracyjny w akwarium Artura to wydaje mi sie ze NO3 moze byc takie jakie podal Artur.

Leszek

Strona  Strona 5 of 9:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Xenotilapia sp. Red Princess - pierwsze uwagi. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®