Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Moje Xenotilapie Flavipinis Gombe

Strona  Strona 1 of 4:  1  2  3  4  Next »  
Autor timus
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Sty 2007 12:15 - Edytowany przez: timus 
Witajcie!

Postanowiłem wkleić jakies fotki moich Xenek. Ostatnio mnóstwo czasu na nie patrze ;)




A oto mój baniaczek ;) Wymiary to 150x50 dno i jedyne 30cm wysokości. Z powodów lokalowych musiałem taki zrobić.

Akwarium zostało podzielone na trzy strefy zajmowane przez 6 ryb. Jedna z par zajeła te kamienie z prawej strony. Druga para środek i dwie samiczki przebywają koło kamieni z lewej strony.





Po około 3 tygodniach aklimatyzacji i niestety stracie jednej z samiczek rybcie się wytarły ;)

To tak w skrócie bo mam ograniczony dostęp do komputera ale cdn...

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 24 Sty 2007 12:21 
Witam,
Ryby paluszki lizac, odwazna decyzja, jezeli chodzi o zbiornik, ale i mnie chodzi po glowie cos takiego plytszego (podobnie jak u Ciebie mam do wykorzystania niewysoka przestrzen i mysle intensywnie, co tam umiescic).
Pzdr.
Fazi64
PS.
A co sie stalo tej jednej?
F64

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 24 Sty 2007 12:27 - Edytowany przez: timus 
Od poczatku nieco "kulała" ale jakoś sobie radziła. Siedziała za kamieniami i pobierała pokarm. Aż pewnego dnia po powrocie z pracy znalazłem ją leżącą na boku. Gdy ja wyjąłem miała ślad na boku tuż za skrzelą (brak kilku łusek) i przekrwioną pokrywe skrzelową. Domniemam że została trafiona przez jednego z samców. A właśnie w tym czasie trwały przygotowania do tarła obu par...

Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 24 Sty 2007 13:13 
Slicznie wyglądają - pozazdrościć!
Podoba mi się układ z otoczakami - ciekawe rozwiązanie.
Zdradź jeszcze co jest w baniaku na górze - bo widać tylko dno ;-)

Marek

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 24 Sty 2007 15:14 
Moja roślinożerna tanganika ;)

Marcin.T <")))><

Autor winiar
Użytkownik
#6 - Posted: 24 Sty 2007 17:24 
A możesz zrobić fotkę całości? - Chciałbym zobaczyć jak to wszystko razem wyglada.

Marek

P.S.Subtelnie wyglada stojak

Autor artkras12379
Użytkownik
#7 - Posted: 24 Sty 2007 19:14 
Witam
Gratulacje Marcinie - rewelka :-)
Czy pod kamienie coś podkładałeś? Tak apropos to chyba mamy ten sam rodzaj kamieni ;-)
Również czekam tak jak Marek na zdjęcie całości mebelka.
pzdr
Artur

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 25 Sty 2007 08:58 - Edytowany przez: timus 
Zawsze na dno przed wsypaniem piasku kłade 4mm płyty poliwęglanu. We wszystkich zbiornikach. Kamienie Arturze to marmurowe otoczaki. Import ze Szczecina ;) Też miałem Ci o tym pisać jak zobaczyłem Twoje fotki. Dostawca sie śmiał że chyba ktoś pana zrobił w balona i wysłał kamienie. Zdziwił się jak mu powiedziałem że na nie czekałem jak na złoto ;)

A tą lampe co tam widać robiłem sam dla górnego zbiornika też ;) To moja alternatywa na lampy Atmana.

Coś tam pstrykne. Ale moje akwarium widac bodajże w artykule o simochromisach ;)

Marcin.T <')))><

Autor worton
Użytkownik
#9 - Posted: 25 Sty 2007 09:01 
Hej,

a jak tam swiatelko jest czy nie ma? Baniak fajnie wyglada :D

Autor artkras12379
Użytkownik
#10 - Posted: 25 Sty 2007 10:23 
Ja po swoje kamyczki jeździłem 30km. Jest ich w sumie 90 kg. Ułożyłem je na plastikowych kratkach. Powiem szczerze, że pierwsze dni spałem dość niespokojnie ;-)
pzdr
Artur

Autor timus
Użytkownik
#11 - Posted: 25 Sty 2007 10:28 
Hi! Z Malborka do Szczecina jest troszke dalej ;)

Daniel tam pali się jedna 36w świetlówka i w tym powyżej .

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 25 Sty 2007 12:24 - Edytowany przez: timus 
A więc ciąg dalszy moich obserwacji.

Jak wspominałem 7 stycznia wytarła sie pierwsza para (ta która zajmuje kamienie po prawej) Dwa dni później wytarła sie parka ze środkowej części akwarium. Tuż przed tarłem panowała dość specyficzna nerwowa atmosfera (przeganianie sie par) Efektywnie stroszą się samce. Najeżone pochylone głową w dół pod kątem 45 stopni do podłoża czekają w bezruchu (takie straszonko demonstracja) A gdy to nie pomoże błyskawiczny atak i powrót do partnerki.

Niestety para ze środka po trzech dniach straciła ikrę. Natomiast para która wytarła sie wcześniej nadal nosiła (cały czas samiczka) 16.01.2007 nastąpiło przekazanie młodych samcowi. Dokładnie po upływie 9 doby wieczorkiem. 21.01.2007 samiec wypuścił młode na pierwszy spacerek nad kamieniami. I teraz jak coś się działo niepokojącego w akwarium to młode opadały na kamień i leżały bez ruchu. Zbieraniem młodych zajmowała się ta z ryb która pierwsza podpłynęła. Więc raz były u samiczki a raz u samca. Pozwalało to na pobieranie pokarmu przez obojga rodziców.

W poniedziałek 22.01.2007 po powrocie z pracy załamałem sie. NIE MA MALUCHÓW! Para opiekowała się jedynie trzema sztukami ;( Trochę się załamałem i siedziałem przy zbiorniku wypatrując zgub. Zauważyłem że para w środkowej części sie wytarła. Ale.... Po dokładniejszym przyglądaniu się zauważyłem w pyszczku tej samiczki malutkie oczka. Co jest pomyślałem??? Okazało sie że para ze środka zwinęła rodzicom 11 szt narybku i teraz się nimi troskliwie opiekuje. Podzieliły sie macierzyństwem ;) Razem doliczyłem sie 14 maluszków!

Młode fenomen maskowania normalnie majstersztyk! Jak leżą na piasku w bezruchu to nie ma szans na wypatrzenie. Dopiero jak sie delikatnie porusza to je widać. Może po prostu udało mi sie dobrać piasek zbliżony do naturalnego. W każdym razie cętki na młodych są identyczne jak ciemne ziarnka piasku!

Fotki i cdn.....

Marcin.T <')))><

Ps. Mam tez filmiki ale nie potrafię ich wkleić. Fazi ponawiam do Ciebie prośbę o takie pokierowanie jak z fotkami na maila ;)

Autor worton
Użytkownik
#13 - Posted: 25 Sty 2007 13:13 
Hej,

hmm a myslales moze zeby dodac jakies tlo? Wydaje mi sie, ze czarny brystol sprawdzil by sie tutaj idealnie, zwlaszcza jak jest jakies swiatlo ;).

Obserwacje super, mam nadzieje, ze za jakis miesiac bede mogl sie podzielic rownie ciekawymi co do phyllonemusow. Akwa dla parki juz konczy dojrzewac :D
Podoba mi sie zwlaszcza ta czesc o podebraniu sobie mlodych :))))))

Pozdrawiam.

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#14 - Posted: 25 Sty 2007 17:34 
Marcin,

Ryby cudo! Pewnie zaraz dostanę od kogoś po łbie ale te Xenotilapie Flavipinis Gombe są ładniejsze od Xenotilapi Red Princess ;o) ...przynajmniej na zdjęciu ;o)

Z tym akwarium to fajny pomysł. Zważając na fakt przebywania tych ryb na dnie już dawno miałam Was zapytać jak to by było gdyby xenotilapie umiejscowić w akwarium 35 centymetr (wys.).

Pozdrawiam,
Katarzyna
Ps. A jak Ty tam łapę wkładasz skoro tuż ,,nad'' masz stelaż z drugim akwarium?
Ps2. Z tym tłem dobrze Worton radzi ja bym dodatkowo zakupiła taki czarny karton samoprzylepny (naklejkę) i wycięła pasek o grubości 4 -5 centymetrów. Przyklejając go równo na górę akwarium zakryjesz spoiny, widoczny poziom wody i widoki nieestetycznie osadzającego się kamienia.

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 29 Sty 2007 08:59 - Edytowany przez: timus 
Ps. A jak Ty tam łapę wkładasz skoro tuż ,,nad'' masz stelaż z drugim akwarium?

Mam tam 15 cm miejsca więc mimo nie smukłych rączek daje rade. Poza tym u xenek nie mięsza się zbyt często w akwarium.

Ps2. Z tym tłem dobrze Worton radzi ja bym dodatkowo zakupiła taki czarny karton samoprzylepny (naklejkę) i wycięła pasek o grubości 4 -5 centymetrów. Przyklejając go równo na górę akwarium zakryjesz spoiny, widoczny poziom wody i widoki nieestetycznie osadzającego się kamienia.

Z tłem może pomyśle ale te oklejanie krawędzi ;) Nie akwarium gra tam pierwsze skrzypce.

Marcin.T <')))><

Autor artkras12379
Użytkownik
#16 - Posted: 29 Sty 2007 09:19 
WITAM
Ja u siebie miałem (w analogicznym przypadku) 10 cm i jakoś dawałem radę - grunt to motywacja. Siłą woli można wszystko ;-)
pzdr
Artur

Autor timus
Użytkownik
#17 - Posted: 29 Sty 2007 12:22 - Edytowany przez: timus 
No to jeszcze kilka spostrzeżeń z ostatnich dni ;)

Na dzień dzisiejszy wszystkie 14 szt młodziutkich xenek jest pod opieką pary która swoją ikrę straciła. Młode poczynają sobie coraz bardziej. Zapuszczają sie w toń (czyli nie spędzają całego dnia na piasku) unoszą sie nawet czasami na 10 cm. Kiedy młode baraszkują przybrani rodzice pływają pośród nich bądź leżą spokojnie na pograniczu terytorium bacznie obserwując. W razie zagrożenia błyskawicznie reagują. Ciekawe jest to że pod wieczór wszystkie młode są zbierane i już paciorek i lulu ;) Mimo tego że oświetlenie sztuczne jest włączone ryby wiedzą że nadchodzi noc.
Młode są zbierane przez obojga rodziców.

Jestem ciekaw jak dalej będzie się rozwijała sytuacja. Czy pozostałe samice nie zagrażają młodym?

Ta parka co donosiła młode chyba znowu zaczyna coś kręcić. Ale może mi się wydawać ;) Czas pokaże.

Marcin.T <')))><

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#18 - Posted: 29 Sty 2007 13:13 
Błagam porób jeszcze zdjęcia

Autor timus
Użytkownik
#19 - Posted: 29 Sty 2007 13:26 
;) Zdjęć mam mnustwo tylko zawsze zapomne je wziąść do pracy.

Marcin.T <")))><

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#20 - Posted: 29 Sty 2007 13:38 
Błagam nie zapomnij

Autor timus
Użytkownik
#21 - Posted: 29 Sty 2007 14:11 - Edytowany przez: timus 


Tu troszke niewyraźne ale pokazuje jak sie xenki strosza na terytorium inkubującej parki.





No to narazie tyle co mogę dzis wkleić.

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#22 - Posted: 29 Sty 2007 14:31 
Witam,
A co to tam takie male w rogu kamienia - wirus?? ;)))
(a czemu taki maly??-bo nie wirosl??? ;)))) )
Pzdr.
fazi64

Autor timus
Użytkownik
#23 - Posted: 29 Sty 2007 14:46 
Nie to tzw. starterki. A na poważnie to coś musi sprzątac te akwarium. Nie lada sztuką jest optymalnie dobrac porcje pokarmu. A o jakość wody trzeba dbać w przypadku xenek ;)

Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#24 - Posted: 30 Sty 2007 09:02 
To i ja się pochwalę :-)
Od soboty pływaja u mnie w kwarantannowym zbiornikczku stadko 11 sztuk tych pieknych rybek:-)))))). Maja ok 4 cm [średnio]. Na początku zestresowane przysiadły na piaseczku i siedziały w kupce nie rusząjąc się. Po ok 20 minutach zaczęły poznawać nowy domek. Po kilku godzinach pływały juz po całym zbiorniku. Pierwszy pokarm podałem w niedzielę - tak troszkę -> Trzeba było je ugościć :-))
Są przefajne - mimo, że są małe, zaczęły juz przesiewać piaseczek w poszukiwaniu pokarmu. Powoduje to postawanie małych dołeczków na piasku. Dziś rano rubki juz pływały w dwóch grupkach. To na razie tyle.
Zdjęcia postaram się załaczyć wieczorem

Marek

Autor worton
Użytkownik
#25 - Posted: 30 Sty 2007 09:19 
Fakt, ryby sa cudowne! :)

Autor timus
Użytkownik
#26 - Posted: 30 Sty 2007 12:28 
A tu obiecane fotki akwarium i xenek z młodymi ;)





Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#27 - Posted: 30 Sty 2007 12:34 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Cos pieknego!
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#28 - Posted: 30 Sty 2007 12:35 
Witam,
R e w e l a c j a !!!
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#29 - Posted: 30 Sty 2007 12:37 
Wkleił bym filmiki ale nie wiem jak Fazi ;)

Próbowałem tak jak fotki ale lipa ;(

Marcin.T <")))><

Autor winiar
Użytkownik
#30 - Posted: 30 Sty 2007 12:49 
Wyglądaja prześlicznie !


Filmik możesz zamieścic tu:
http://www.speedyshare.com/

Marek

Strona  Strona 1 of 4:  1  2  3  4  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Moje Xenotilapie Flavipinis Gombe Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®