Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Moje Xenotilapie Flavipinis Gombe

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor fazi64
Użytkownik
#31 - Posted: 30 Sty 2007 13:12 

Autor timus
Użytkownik
#32 - Posted: 30 Sty 2007 14:26 
No dobra cwaniaki postaram się. Ale wiecie że nie mam o tym pojęcia i dostepu ;)

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#33 - Posted: 30 Sty 2007 15:36 
Witam,
Marcin - proponuje link: http://video.google.pl/
Krotka rejestracja (po polsku), odnalezienie pliku na dysku, wskazanie go, klikniecie i..... poszlo (bo mysle, ze plik z kamery/aparatu do komputera jestes w stanie zaimportowac ;)) ).
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#34 - Posted: 31 Sty 2007 08:45 
Właśnie ten wybrałem (bo po polsku) Czekam na maila od nich od wczoraj. A filmiki mam juz w komputerze w pracy ;)

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#35 - Posted: 1 Lut 2007 12:24 - Edytowany przez: timus 
No to pomału wrzucam linki do filmików ;)

http://www.speedyshare.com/299829352.html

http://www.speedyshare.com/475411405.html

A tu próba z google

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7281697691 990576834

Tylko że jakość jest tu kiepska. Oryginalnie filmik jest mniejszy i nie klatkuje. Atu lipa ;(

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#36 - Posted: 1 Lut 2007 12:35 
Witam,
Marcinie - wybrales jednak inny sposob i teraz (bez oplaty ekstra - 5,95 USD) trzeba czekac na zwolnienie sie miejsca do downloadu ;(
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#37 - Posted: 1 Lut 2007 12:38 
Nie rozumiem ;(????? To jest płatne???

Przed chwilą sam ściągałem na komputer w pracy i oglądałem.

Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#38 - Posted: 1 Lut 2007 13:07 
Witam!
Aby ściągnąć plik ze strony http://www.speedyshare.com należy prawem klawiszem myszy kliknąc na pliku. Pojawi się rozwijane menu z którego należy wybrac: "Zapisz jako" i wówczas podać lokalizacje, gdzie zostanie zapisany plik. Ściągnąłem oba pliki, niestety coś się dzieje z jednym plikiem - nie odtwarza się i wiesza się :-(. Moze tylko u mnie w pracy, sprawdzę w domu

A co do meritum - Są śliczne!! Jak dbaja o młodzież i odganiają intruza! Dla mnie Oskar za role pierwszoplanowa i drugoplanową i jeszcze taki mały Oskarek dla narybku ;-)))

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#39 - Posted: 1 Lut 2007 13:24 
należy prawem klawiszem myszy kliknąc na pliku
Witam,
;))
Pzdr.
fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#40 - Posted: 1 Lut 2007 14:04 
Ja mam nagrany film jak moje Tembwe, a dokladnie samiec, plywa z narybkiem, nagle go chowa do pyszczka i zaraz potem maluchy ponownie wyskakuja. Super to wyglada!

Autor winiar
Użytkownik
#41 - Posted: 1 Lut 2007 14:14 
Leszku, jeżeli masz taką chęc, to podeślim mi filmik na skrzynke pocztowa a ja umieszczę go na sieci i podam na forum link.

fazi64
Domyślam sie ze chodzi o gramatyke :-)) Kajam sie ale zaoszczędziłem Ci 11,9 USD :-))))

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#42 - Posted: 1 Lut 2007 14:24 
Witam,
Nie Marku, chcialem Ci tylko podziekowac za pomoc (nie jestem belfrem, zebys sie mnie musial bac) ;)))
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#43 - Posted: 1 Lut 2007 14:25 
Ja mam nagrany film jak moje Tembwe, a dokladnie samiec, plywa z narybkiem, nagle go chowa do pyszczka i zaraz potem maluchy ponownie wyskakuja. Super to wyglada!

Leszku mam takie same ujęcie w zblizeniu ;) Z tym że u Flavipinis

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#44 - Posted: 1 Lut 2007 14:43 - Edytowany przez: timus 

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#45 - Posted: 1 Lut 2007 14:57 
Piękne!!!!!!!!!

A to samiec tak przesiewa ten piasek czy samica?

Autor winiar
Użytkownik
#46 - Posted: 1 Lut 2007 15:07 
fazi64
(nie jestem belfrem, zebys sie mnie musial bac) ;)))
Uff ulżyło mi ;-))))))))))))

Nie ma problemu, polecam się - ja miałem podobny problem jak pierwszy raz korzystałem z speedyshare

Marek

Autor timus
Użytkownik
#47 - Posted: 2 Lut 2007 12:04 - Edytowany przez: timus 
Witajcie!

A więc ciąg dalszy moich spostrzeżeń ;)

Wczoraj to jest 01.02.2007 po powrocie z pracy zobaczyłem inkubującą samice ;) To ta samiczka która wytarła sie 07.01.2007 więc zaledwie 25 dni od poprzedniego tarła znowu nosi!!!! Wytarła sie z tym samym samcem co poprzednio. Jak narazie tworza zgrany duet ;)

Teraz nasówaja sie pytania;

Czy gdyby para ze srodkowej części akwarium nie zabrała im młodych to tez wytarły by sie tak szybko?

Czy raczej odłożyły by tarło do momentu aż odchowały by młode?

Jak będą zachowywały się dorosłe ryby wzgladem wielopokoleniowego narybku?

Czy narybek sie wymięsza?


Coś mi sie zdaje że czekają mnie ciekawe obserwacje.


A tu podaje link do jeszcze jednego filmiku. Tym razem Wrzuta.pl

http://eidos.wrzuta.pl/film/dLJsCcUIED/

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#48 - Posted: 2 Lut 2007 12:59 
Witam,
Ciesze sie Marcinie i zazdroszcze Ci ryb i dumny jestem z Twojej samodzielnosci (wrzuta jest OK!) ;)
Pzdr.
Fazi64
PS.
Sprawdz, co kryje sie pod okresleniem Web20
F64

Autor timus
Użytkownik
#49 - Posted: 2 Lut 2007 13:11 - Edytowany przez: timus 
Nie zazdrośc Krzysiek tylko zakładaj pisakownice i po kłopocie ;) A właśnie lecą X.Spilopterus ;)

Musze jeszcze w wekend jakos zgrać z kamery te urywki jak ryby wyłapuja i wypluwaja młode. To jest dopiero czad!

Krzysiek Web20???? Nie zapominasz się że rozmawiasz z laikiem komputerowym?


Marcin.T <")))><

Autor timus
Użytkownik
#50 - Posted: 2 Lut 2007 19:49 
Witam!

Niestety nie samymi pozytywami świat żyje :(

Dziś po powrocie z pracy moge doliczyć się juz tylko 7 młodych xenek.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#51 - Posted: 2 Lut 2007 19:54 
Upss!
Przykra sprawa, ale prawdziwa :-(, niestety.
Widocznie tak natura chciala, u mnie bylo podobnie.
Ale Marcinie na pewno ten smutek wynagrodzisz sobie ogladniem xen i mysla ze juz niedlugo kolejne tarlo, bo z tego co pamietam jedna para ponownie nosi. Sa to bardzo ciekawe obserwacje.
Jakbys przez to nie przeszedl to bys nie wiedzial.

Leszek

Autor timus
Użytkownik
#52 - Posted: 2 Lut 2007 20:01 
Tak tak Leszku!

I nadal nie mam zamiaru interweniować. Będe bacznie obserwował rozwój sytuacji. Z tym że w przyszłym tygodniu zakładam gąbki na wlocie do filtra. Chcem wyeliminować możliwość zasysania młodych przez filtry.

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#53 - Posted: 3 Lut 2007 00:02 
przyszłym tygodniu zakładam gąbki na wlocie do filtra
Witam,
A dlaczego nie zrobiles tego za wczasu?
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#54 - Posted: 3 Lut 2007 09:58 
Rybcie(młode) nie rozpływają sie po całym akwarium. Do części gdzie mam wloty jest spora odległość. Więc nie potrzebne były gąbki. Ale nastepnym razem wole dmuchać na zimne.

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#55 - Posted: 9 Lut 2007 12:24 
W wekend zaobserwowałem gdzie znikaja młode xenki ;(

Powodem takiej sytuacji sa przebywające z lewej stronu dwie samice. Co jakis czas wpływaja w rewir pary pilnujacej młode i chca łapczywie podkraść im rybki. Niestety wszystko wyglada dość nerwowo i dla tego rybcie kończą źle. Potem widziałem młode przełamane w pól na rewirze tych samic. Więc nie zjadają ich.

Dochodze do wniosku że mam ich za mało i dla tego sytuacja w zbiorniku jest dość nerwowa. Co również para kóra ponownie sie wytarła przypłaciła utrata ikry.

Dziwnie tez zachowuje sie para opiekujaca sie młodymi. Teraz chyba ze strachu o pozostałe mode większość czasu je noszą w pyskach. Mało kiedy je widuje.

Co Wy na to ?

Marcin.T <")))><

Autor timus
Użytkownik
#56 - Posted: 14 Mar 2007 12:20 
Witajcie !

Pora nieco odkurzyć temat. Post powyżej nie do końca się sprawdził. To nie samice Xen były powodem znikających maluchów.

Ale po kolei.

Po poprzednich doświadczeniach postanowiłem jakoś oddzielić pary w akwarium (stworzyć im rewiry) W tym celu rozrośniętego po lustrze wody rogatka posadziłem tak aby tworzył parawan dzieląc zbiornik na trzy sektory. Kilka dni po zabiegach wytarła się jedna para a po następnych czterech druga. Rybcie spokojniej niż poprzednio opiekują się młodymi i obie pary donosiły.

Nie widziałem podbierania młodych ani znacznej agresji. Ale po kilku dniach zauważyłem że na podłożu leżą śnięte młode. Nie wiedziałem co się dzieje. Pomiary parametrów fizykochemicznych wyeliminowały złą jakość wody. Pokarm jest teraz drobny więc odpada głodzenie narybku. Z reszta celuje z karmieniem jak widze młode na piasku (4 razy dziennie małymi porcjami)

Sfrustrowany chwyciłem kawę w dłoń położyłem się plackiem przed zbiornikiem i patrze! Minęły trzy godziny aż dojrzałem co się dzieje. Winne były 3cm zbrojniki niebieskie które ignorowane poniekąd przez rodziców podpływały blisko i łapały maluchy. Ot i cała zagadka!

Oczywiście w ciągu kilku chwil trafiły do akwarium z trofciami szelmy jedne. Od tamtej pory nie widziałem śniętych maluchów i wszystko wygląda OK.

Myślę że te obserwacje Wam się przydadzą.

Marcin.T <')))><

Autor greate
Użytkownik
#57 - Posted: 14 Mar 2007 12:34 
A mógłbyś wkleić fote całego baniaka?

pzdr Jarek

Autor timus
Użytkownik
#58 - Posted: 14 Mar 2007 12:36 
A mógłbyś wkleić fote całego baniaka?

pzdr Jarek


A popatrz na pierwsza stronkę tego tematu.


Marcin.T <')))><

Autor greate
Użytkownik
#59 - Posted: 14 Mar 2007 12:40 
Ale teraz po tych zmianach ;)

Autor timus
Użytkownik
#60 - Posted: 14 Mar 2007 12:47 
Nie są znaczne po prostu posadzone są rogatki przed tymi kamieniami.

Marcin.T <')))><

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Moje Xenotilapie Flavipinis Gombe Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®