Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Mięsożerna tanganika w 200l - pomoc przy doborze obsady

Autor mcflurry
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Lut 2007 18:36 
Witam, planuję zakup rybek do mojej nowej 200-litrowej tanganiki i.. no właśnie tu pojawia się odwieczny problem "co wybrać"? Troche poczytałem, trochę pooglądałem, posłuchałem rad i wstępnie zaplanowałem coś takiego:

- para Altolamprologus Calvus Pectoral
- para Altolamprologus Compressiceps Gold
- kolonia Lamprologus Multifasciatus (nie wiem ile rybek kupić na początek :?)
+ ewentualnie para Julidochromis Ornatus

Przed zakupem jednakże, chciałbym się upewnić czy rybkom będzie się dobrze ze sobą żyło, czy nie ma jakiś przeciw wskazań itp. Proszę pomoc i porady :)

Autor Malawi
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Lut 2007 19:32 
Przeczytaj artykuł w dziale ,,Porady ogólne" pt ,, Wielkośc akwarium , a jakość życia ryb".

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Lut 2007 21:33 
witam
Alto to duże ryby a multiki małe a wiesz alto umiejętnie używają pysków
i multiki będą zjadane

Autor mcflurry
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Lut 2007 00:03 
multiki będą zjadane
masz namyśli młode jak mniemam? Liczę się z tym jednakże czytałem, że sytuacja nie jest aż tak tragiczna.

Przeczytaj artykuł w dziale ,,Porady ogólne" pt ,, Wielkośc akwarium , a jakość życia ryb".
Mam rozumieć, że jest to za dużo ryb jak na ten litraż?

Autor apper
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Lut 2007 00:29 
Witam krajana jak sądzę ;)

Widziałęm wiele akwariów gdzie alto żyły zgodnie z muszlowcami. Z jednej strony alto nie są tak drapieżne jak na to wyglądają a z drugiej muszlowce nie są taką łatwą zdobyczą. Zwłaszcza haremowe jak multiki, które mogą bronić terytorium i młodych większą grupą. Co do ilości multi to dobrze gdyby na jednego samca przypadały 2-3 samice czyli na początek np 2 + 4(6).

Autor sebas
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Lut 2007 00:30 
Witam lepiej najpierw troche poczytaj a potem pytaj.

Pozdro.

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Lut 2007 09:23 
Hym!
Obraz jaki przedstawił apper w akwarium wyglada na sielankę, ale czy tak bedzie?.

Ja patrzac na to jak Altolamprologus poluje balbym się wpuszczac do 200 litrowego akwarium taka ilosc ryb w tym dwa gatunki Altolamprologusa.
Ryby te posiadaja dosc duzy otwor gebowy po rozlozeniu szczek oraz w naturze zywia sie duzymi skorupiakami takimi jak krewetki oraz male ryby!!! Patrzac np. na samiczki L. multifasciatusów i ew. narybek to moze byc tragedia.
Chyba ze wpuscisz do akwarium np. mniejsze Altolamprologusy z grupy "Shell".

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Lut 2007 09:45 - Edytowany przez: tasma 
Moim zdaniem jesli bedzie to typowa 200 czyli 100x 40x50 to bedzie o jedna pare alto za duzo.
Poza tym nie wiem jak sie bedzie zylo altolamprologusom z multifasciatusami, ktore sa przeciez strasznymi zadziorami. Nie zdziwil bym sie gdyby alto zostaly zdominowane. Wiem co u mnie brevis wyprawial z doroslymi samicami.
Moze lepiej pomyslec jak pisze pomyslec Leszek o shellach. W tej chwili mam w jednym zbiorniku okolo 60 sztuk shelli. Pieknie wyglada taka kolonia. Polecam.

Autor mcflurry
Użytkownik
#9 - Posted: 8 Lut 2007 11:23 
Czy nawet przy zakupie młodych osobników agresja ze strony alto miałaby miejsce? Bardzo lubię multiki i raczej ciężko będzie mi z nich zrezygnować. Może połączenie multików z parą Alto z grupy "shell" oraz parką Julidochromisóe byłoby udane?

Autor tooold
Użytkownik
#10 - Posted: 8 Lut 2007 11:24 
Nie zdziwil bym sie gdyby alto zostaly zdominowane. Wiem co u mnie brevis wyprawial z doroslymi samicami.
Moze lepiej pomyslec jak pisze pomyslec Leszek o shellach. W tej chwili mam w jednym zbiorniku okolo 60 sztuk shelli. Pieknie wyglada taka kolonia


a ja sądzę,że multifasciatusy będą zdominowane
w tej chwili do swoich A. c. shell w ilości 6 sztuk dodałem kilka N.similis - na razie Altolamprologusy rządzą , czasem któryś z nich przepływa przez środek kolonii i sa agresywne

Autor tasma
Użytkownik
#11 - Posted: 8 Lut 2007 11:52 
Jurku Ty mowisz o alto shell a ja pisalem o duzych. Shelle to rzeczywiscie straszne skurczybyki (mimo ze male), a calvusy i compresie jesli nie pilnuja maluchow boja sie wlasnego cienia.

Autor tooold
Użytkownik
#12 - Posted: 8 Lut 2007 14:37 
calvusy i compresie jesli nie pilnuja maluchow boja sie wlasnego cienia

jestem innego zdania - pięknie wygląda calvus z rybą w pysku ;-)

Autor mcflurry
Użytkownik
#13 - Posted: 8 Lut 2007 15:38 
Teraz to dopiero namieszaliście mi w głowie %) :P

Autor Malawi
Użytkownik
#14 - Posted: 8 Lut 2007 15:48 
Nie dziwie Ci się, sam nie wiem jak to w końcu jest.

Autor mcflurry
Użytkownik
#15 - Posted: 8 Lut 2007 21:06 
Czy ktoś konkretnie pomoże/zaproponuje obsadę?

Autor rufus1
Użytkownik
#16 - Posted: 8 Lut 2007 22:10 
Obsada bez muszlowcow, czyli L. multifasciatusow.
Moim zdaniem reszta powinna sie "dograc" we wspolnym zbiorniku.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Mięsożerna tanganika w 200l - pomoc przy doborze obsady Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®