Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Pokarm dla xenotilapi

Autor drwie
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Lut 2007 14:55 
Witam,
Chciał bym otworzyc temat o pokarmach jakimi karmicie xenotilapie.
Ja xeny karmie:
mrożonki: cyklop, wodzień, ochotka, artemia, dafnia, kryl, jaja krabów

suche pokarmy i granulaty: Tropical Kriil, JBL krill, Spirulina Tropical forte, Sera flora, Sera granured (roztarty), Tropical Tanganyika

A teraz najważniejsze.
Prosze wszystkich, forumowiczów którzy hodują xeny, żeby napisali czym jeszcze można karmic i czym karmicie ryby.
W ostatnim czasie wyszło wiele nowości z mrożonek, co o nich myślicie?
Pzdr
Przemek

Autor drwie
Użytkownik
#2 - Posted: 15 Lut 2007 14:59 
Prosił bym, także o pomoc Adminów, macie przecież najwięcej xen z odłowu z którymi jest największy problem związany z pokarmem

Pzdr
Przemek

Autor artkras12379
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Lut 2007 14:59 
Przemku
Mrożonki: ochotkę jak najrzadziej 1 na tydzień albo nawet dwa.
Do suchych obowiązkowo dorzuć HIKARI:Cichlid Exscel i Gold.
pzdr
Artur

Autor drwie
Użytkownik
#4 - Posted: 15 Lut 2007 15:10 
Arturze,
ja ochotke i artemie staram sie podawac żadko, kiedyś zostałem poinformowany o tym przez Leszka.

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Lut 2007 15:11 
Ja tylko dorzuce Hikari Plankton (najwieksza granulacja) jako sztuczny pokarm.

Z mrozonek podaje : dafnia, moina, wodzień, czarny komar, artemia (nie za czesto), jaj kroabow, mysis (roztarty), kryll (roztarty), bosmina, bardzo rzadko ochotka, roznego rodzaju discus mix-y,

Pokarmy sztuczne: Hikari Excel (rozdrobniony), Hikari Gold (rozdrobniony), Tropical Spirulina 36%, JBL Krill, JBL Grana Cichlid 10% Krill, JBL Gala 5&spirulian, JBL Grana 10 % Krill(granulat o odpowiedniej wielkosci), GVG - mix marin Sera, GVG- mix, Tropical D-Allio Plus, Tropical D-50, Tertra discus, Sera Flora, Tertra Pro- Vegetable, Dainichi (rozne pokarmy na bazie spiruliny i kryla).

Niektore pokarmy mocze, rozdrabniam na sitku metalowym i podaje.
Niektore pokarmu ucieram w moździerzu i podaje za pomoca strzykawki z woda.

Zawsze jak podaje miesko w wiekszej ilosci podaje rowniez nieco pokarmu roslinnego.
Podaje pokarmy mieszane (czyli w jednaj porcji moga byc 2-3 rozne pokarmy) zarowno mrozone jak i sztuczne.

Leszek

Autor drwie
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Lut 2007 15:30 
Wiatm,
Dodatkowo do tematu można dodac, częstotliwośc podawania pokarmu i w jakiej proporcji.
Ja staram sie łaczyc podawanie pokarmów to znaczy:
mrożonka do tego suchy pokarm.
Ryby karmie 3-4 razy dziennie, od czasu do czasu daje im 2 dni głodówki, poczym pokarm podaje mniejszymi porcjami.
A jak jest u Was?
Pzdr
Przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Lut 2007 15:42 
Ja podobnie karmie swoje ryby.

Ostanio nie bylo mnie w domu 4-5 dni. ryby bez problemow zniosly taka glodowke.

Leszek

Autor drwie
Użytkownik
#8 - Posted: 15 Lut 2007 15:43 
Myśle, ze w przyrodzie ryby miały nawet dłuzsze głodówki.

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 15 Lut 2007 18:18 
Myśle, ze w przyrodzie ryby miały nawet dłuzsze głodówki.

Czy miały głodówki to nie wiem? Ja pokaje im: Hikari Plankton - 1 raz dziennie, codziennie

A inne karmienia to Hikari Cichlid, OSI granukat, płatki, Kryll Tropical, Tetra Phylla

Mrożonki: Moina, mysis, dafnia, cyklop, czarna i biała larwa komara,

Duze xeny dostają też gammarusa (sima).

Marta

Autor drwie
Użytkownik
#10 - Posted: 16 Lut 2007 12:48 
Ktoś cos dołaczy, przecież nie tylko My mamy xeny:)
Pzdr
przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 16 Lut 2007 12:51 
Z tego co mi sie wydaje to Xeny pływaja u Marty, w Twoim akwarium Przemku, u Artura, W Marcina, u Marka i u mnie.

Leszek

Autor drwie
Użytkownik
#12 - Posted: 16 Lut 2007 12:54 
No to jeszcze dwie osoby zostały:)

Autor winiar
Użytkownik
#13 - Posted: 16 Lut 2007 13:01 
:-)))))) Buhahahahahahaha
Przemek - ale z Ciebie "pedant, szczególarz" jak powiedział "Duńczyk" w Vabank.

Nie wypowiadam się bo pokarmy jakimi karmie zostały już wymienione wiec nie mam nic do dodania ;-) [czytając wypowiedzi powyżej to mam uboga lodówkę...]

Choc nie, w diecie są jeszcze mrożonki o ile się nie myle to "smallmix".


Pozdrawiam

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#14 - Posted: 16 Lut 2007 13:14 
Ale z tego co pamietm jest to mieszanka pokarmow juz wymienionych wczesniej, czyli jak widze sam sobie robie pokarm ""smallmix".

Leszek

Autor drwie
Użytkownik
#15 - Posted: 16 Lut 2007 13:23 
Witam,
Ja lubie jak wszystko jest uporządkowane, chodziło mi żeby był taki temat, zawsze przy pytaniach można bedzie odesłac kogos do tego postu.

Wracając do propozycji Leszka, Czy Twoje xeny naprawde lubią czarnego komara? Moje nie cierpią, nie chcą go jeśc.
Pozdrawiam
przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#16 - Posted: 16 Lut 2007 13:45 
A moje tez nie chca go jesc samego i to samo robi Benthochromis, ale......
jak do tego doloze nieco wodzienia, rozwielitki lub czasami artemie, mysis lub cos innego to jedza bez problemow.
Wazna jest zeby ten komar nie byl "przerosniety", czyli ostsnie stadium larwalne, z tymi czarnymi glowkami ktore sa twarde, ale zawsze mozna przeciez lekko to rozetrzeć z innym wiekszym pokarmem i zjedza, przynajmniej u mnie.

Leszek

Autor drwie
Użytkownik
#17 - Posted: 16 Lut 2007 13:46 
Witam,
Leszek wspomniał, o pokarmie Dainichi, kiedyś pamiętam, że był w ofercie na tym "nieszczęsnym" allegro:) teraz go tam nie widac, czy mogli byście pomóc mi znaleśc ten pokarm w ofrcie jakiegoś sklepu, jeśli tak to może lepiej bedzie jak info wyślecie mi na meila drwie@o2.pl.
Wielkie dzięki.
Pozdrawiam
przemek

Autor drwie
Użytkownik
#18 - Posted: 16 Lut 2007 13:47 
Dziękuje Leszku, spóbuje zrobic tak jak mówisz.
Pzdr
Przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#19 - Posted: 16 Lut 2007 14:05 - Edytowany przez: fazi64 
moglibyście pomóc mi znaleśc ten pokarm w ofrcie jakiegoś sklepu

Witam,
Moglibysmy:))): http://aquapet.pl/sklep/
Pzdr.
Fazi64

Autor drwie
Użytkownik
#20 - Posted: 16 Lut 2007 14:14 
Dzięki Fazi:)

Autor duch
Użytkownik
#21 - Posted: 16 Lut 2007 19:35 
Witam.
Jakoś przegapiłem ten temat,ale chyba tylko ja jeszcze Przemkowi brakowałem do kolekcji :) więc postanowiłem się zgłosic:)
Z granulatów i pokarmów płatkowanych nie dodam niczego bo używam tych,ktore zostały już wymienione.
Czasami na dole szyby przedniej przyklejam tabletkę Sera Tabs i xenki z enantiopusami mają niezły ubaw w czasie wyłapywania odrywających się cząstek pokarmu.
Jęsli idzie o mrozonki.Przeważnie te wymienione,ale dodam,że ja daję mrożonki każdą oddzielnie i moje zabijają się za czarnym komarem.Natomiast wszelkie mrozonki dla dyskowców ,mimo w miarę dobrego rozcierania ich łyżką są niezbyt chetnie zjadane.
Pozdrawiam-Andrzej.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Pokarm dla xenotilapi Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®