Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

prosze o pomoc w dobraniu obsady:)

Autor tropheus
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Lut 2007 12:05 
Witam wszystkich forumowiczów mam na imie darek dopiero zaczynam przygodę z tropheusami dotąt jak każdy z nas były u mnie rybki takie jak mieczyki gupiki skalary itd.Mam prośbe do was moglibyście mi pomóc w doborze obsady do 450 litrowego akwa upatrzyłem sobie kilka odmian tych pięknych rybek tylko nie wiem czy nadają się do przebywania razem w jednym zbiorniku i czy nie nastąpi krzyżowanie.Podam nazwy odmian które mnie interesują i prosze o pomoc,mam 5 sztuk bemb małych około 6-7 cm
TROPHEUS MOORII MURAGO
TROPHEUS MOLIRO SUPER RED
TROPHEUS ILANGI YELLOW
SIMOCHROMMIS DIAGRAMMA
tROPHEUS MASWA
TROPHEUS CHIMBA
TROPHEUS CHIPIMBI
TROPHEUS MBITA
TROPHEUS MUZI
Z góry dzięuje za pomoc .
Będę miał jeszcze kilka pytań do was.:)))

Autor artkras12379
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Lut 2007 12:22 
Witamy również ;-)
Odsyłam do świetnego opracowania Naszego Admina na stronie głównej. Artykuły i recenzje: Artykuły o trofeusach: Schemat krzyżowania się trofeusów.
Fajnie opracowanie w postaci tabeli gdzie się doszukasz czy interesujące cię ryby mogą się krzyżować czy też nie.
pzdr
Artur

Autor Beliar
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Lut 2007 12:54 
Witam Darku
Proponuje powiekszyc stadko Bemby do około 12 szt(Tropheusy bardzo dobrze czują sie w duzych stadach i wiem z doswiadczenia ze stwarzają wtedy znacznie mniej problemów hodowlanych) ,a do tego mozesz dołożyc którąś z wymienionych przez ciebie odmian tez około 12 szt.
Pozdrawiam
Jarek

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Lut 2007 13:00 
Witam!
Tak jak napisal Artur sprawdz laczenie poszczegolnych gatunkow rodzaju trofeus i odmian w tabeli.
Ja tylko tak na pierwszy rzut oka moge powiedziec ze wiekszosc moze sie krzyzowac ze soba, oprocz tr. dubisi i simiochromis diagramma.
Jezeli maz stado tr. Bemba po powieksz je , do tego mozesz dopuscic albo tr. dubiosi, albo jedna odmiane z tych ktore wymieniles.
Milej lektury.

Leszek

Autor Vepsik
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Lut 2007 13:45 
Z tego, co dowiedziałem się z rozmów między innymi w moim temacie z 2 stadami tropheusów będzie ciężko upchnąć simmochromisy w 450l (ja zakładam 576l i mi odradzano), więc może jednak z nich zrezygnować?

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / prosze o pomoc w dobraniu obsady:) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®