Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Gnathochromis permaxillaris w akwarium - moje pierwsze kroki

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor rufus1
Użytkownik
#31 - Posted: 19 Kwi 2007 22:38 
c.d.

Dominujacy samiec wykopal po tarle dolek zaraz przed wejsciem do jego groty- rurki wysypujac piasek na utowrzony wczesniej wal. Inkubujaca samiczka coraz czesciej przesiaduje w dolku przed grota.
Samiec przebywa w poblizu groty i ryby nawet potrafia sie wzajemnie tolerowac ;-), ciekawe czy tak bedzie do konca inkubacji.

Leszek

Autor timus
Użytkownik
#32 - Posted: 20 Kwi 2007 07:13 
Uuuuu Kuchany ;)

Więc stało się!!! Gratuluje Leszku!! ;)

Będzie o czym rozmawiać jak się spotkamy ;)

Marcin.T <')))><

Autor artkras12379
Użytkownik
#33 - Posted: 20 Kwi 2007 07:40 
WITAM
Gratuluję, gratuluję i jeszcze raz gratuluję.
Proszę tylko teraz skrzętnie obserwować i notować zachowanie ryb ;-)
pzdr
Artur

Autor fazi64
Użytkownik
#34 - Posted: 20 Kwi 2007 08:37 
Witam,
Co za opis!!! Gratulacje!!
Wiem, ze nie chciales ploszyc ryb fleszem, ale jaka dokumentacja
fotgraficzna tez by sie przydala ;)
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#35 - Posted: 20 Kwi 2007 09:58 
Proszę tylko teraz skrzętnie obserwować i notować zachowanie ryb ;-)

Artur znasz przecież Leszka ;) Tam będą obserwacje i notatki Full Wypas ;)


Strasznie jestem ciekaw jak będą wyglądały młode. Kiedy nabiorą tej specyficznej sylwetki rodziców.

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#36 - Posted: 20 Kwi 2007 11:12 - Edytowany przez: fazi64 
Strasznie jestem ciekaw jak będą wyglądały młode. Kiedy nabiorą tej specyficznej sylwetki rodziców

Witam,
Szybko, Marcinie, szybko ;))

Fotka ze strony: http://www.cichlidenareal.ru/vid1/tc44.php4
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#37 - Posted: 20 Kwi 2007 11:15 
Ale czad!! Ile one mogą mieć ?? 1,5-2cm??? I już te cudne pycho ;)

Leszek w rozmowach telefoniczny nazywał je Elektroluxy ;) (spodobała mi się ta nazwa)

Marcin.T <')))><

Autor artkras12379
Użytkownik
#38 - Posted: 20 Kwi 2007 13:34 
Znam Lecha, znam i wiem, że zrobi to skrupulatnie ;-)))
Jestem bardzo ciekaw ile samiczka wypuści maluchuchów :-)
Z tego ci pisał Lecho to szykuje się niezłe stadko.
pzdr
Artur

Autor winiar
Użytkownik
#39 - Posted: 20 Kwi 2007 18:55 
Gratulacje!

Twój opis czyta się niczym dobry kryminał. :-))
Leszku, napisz coś więcej o zachowaniu samca - może udało Ci się podtpatrzyć co miał w pysczku, czy też tylko "wtórował" samicy?

marek

Autor rufus1
Użytkownik
#40 - Posted: 21 Kwi 2007 08:14 
Dziekuję za dobre slowa, ale to zasluga ryb ze chcialy wogole cos zaczac :-).
Obecnie samiczka dalej cos nosi wpyszczku. Napisalem "coś' poniewaz ma dużo mniej ikry. Nie pobiera pokarmu. Wiekszosc czasu przesiaduje (doslownie) w dolku przed grota samca.
Co ciekawe, ryby obecnie sa bardzo spokojne, nie ganiaja sie. Ta para co miala tarla dopiero teraz wzajemnie sie toleruje, wczesniej byly przepychanki i gonitwy (nawet podczas tarla).
Moim zdaniem poniedzialek bedzie dniem prawdy, ale po pierwszym tarle za dużo sobie nie obiecuję, tym bardziej ze wedlug mnie bylo ono odsc nerwowoe i jeszcze nie do konca zgrane. Pamietajac o problemach z donaszaniem ikry u X. red princess u Artura, wydaje mi sie ze w tym przypadku bedzie podobnie. Patrzac na zdjecia artura X. red princess z maluszkami warto czekac :-).
Drugi samiec z grupy co ciekawe dzisiaj od samego rana zaczal kopac i czyscic swoja grote. Usypuje podobny wal piasku jak to mialo miejsce u dominanta.
Teraz kiedy juz nieco ochlonąlem po tarle wydaje mi sie jednak ze ten dominata podczas tarla nosil niewielkie ilosci piasku. Dlaczego tak mysle? Poniewaz podczas tarla ni zajmowal sie kopaniem w piasku, a jedyny moment kiedy mogl zbierac ten piasek byl podczas samego prpcesu skladania ikry kiedy to on wplywal do rurki i cos tam "odkurzal" na dnie. ale zawsze po paru ruchach pyszczkiem wysypywal mu sie piasek skrzelami. Ale zawsze podczas tarla mial powiekszony worek gardlowy. Samica nie "sypala" piaskiem.

Znalazlem kiedys na stronie Eric'a Genevelle opis Gnathochromisow oraz dwie tabele jak sie domyslam dotyczace tarla.
Co Wy o tym sadzicie?

link do tej strony:
http://www.destin-tanganyika.com/Articles-especes- Tanganyika/gnathochromis-permaxillaris.htm.

Jezeli nie chce sie otwierac proponuje dla ciekawskich wpisac w wyszukiwarke adres strony (czyli: www.destin-tanganyika.com) i pozniej wejsc dalej i szukac w artykulach na literke "G".

Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#41 - Posted: 21 Maj 2007 20:25 
Witam!

Dzisiaj ok. godz. 19.30 - 20.00 doszlo do drugiego tarla u moich Gnathochromis permaxillaris. Podobne zachowanie ktore poprzedzalo tarlo w pierwszym przypadku , obserwowalem od kilku dni. Samiec byl dosc agresywny, samiczka miala powiekszony brzuszek oraz samiec wysypal nieco pisaku z ruruki.
Samiec ktory podchodzi do tarla jest ciemnieszy, szczegolnie w okolicy glowy. co ciekawe pojawia sie u niego malutki woreczek w dolnej czesci pyszczka utworzoany z blony miedzy szczekami i jest wyraznie ciemniejszy. To takie nowe "obserwacja" w stosunku do poprzednich. Obecnie samica plywa spokojnie po calym akwarium, ale czasami zaglada do rurki dominujacego samca.

Po tym tarla nie robie saobie zbytniej nadzieii ze cos bedzie z tego tarla, caly czas pamietajac co bylo u Artura.
Przed tarlem ryby byly bardzo dobrze karmione.

Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#42 - Posted: 22 Maj 2007 11:36 
Dzisiaj rano samiec wykopał duży dołek przed wejciem do swojej "groty" z malym walem piasku po obwodzie dolka. Samica tam przesiaduje i czasami "tańcuje" w dolku (krazy po obwodzie z glowa skierowana w dol), samiec zas plywa powoli wokolo tego dolka i pilnuje. Zdarza sie ze para stroszy sie do drugiego samca.
samica intensywnie inkubuje ikre, bez otwierania pyska. Mieszanie ikry odbywa sie poprzez ruchy szczek oraz blon gardlowych.

Po wielkosci worka widze ze tym razem bylo nieco mniej ikry podczas tarla niz poprzednio.

Leszek

Autor timus
Użytkownik
#43 - Posted: 22 Maj 2007 13:24 - Edytowany przez: timus 
Trzymam kciuki Leszku! A nuż widelec się uda ;)

Pstryknij fotki młodym Aulonocranusom i Tembwe w tym akwarium.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#44 - Posted: 22 Maj 2007 15:46 
Samica dalej siedzi w dolku wykopanym przez samca. Niepokoi mnie tylko to ze samica czasami wystartuje do samca z ikra w pyszczku.
Ah te Gnaty, zadziory jedne ;-).

Co do fotek. Marcinie nie ma problemu tylko poczekam jeszcze zeby maluszki nieco podrosly. Beda lepiej widoczne.

Leszek

Autor Krzych
Użytkownik
#45 - Posted: 16 Lip 2007 12:21 
Czy możecie podać linki do opisów gatunku w języku polskim , ewentualnie po angielsku? Po sezonie urlopowym mam zamiar dokupić sobie kolejne gatunki z Tanganiki i Gnathochromis Permaxillaris biorę również pod uwagę.Najpierw jednak chcę jak najwięcej się o nich dowiedzieć.

Autor rufus1
Użytkownik
#46 - Posted: 17 Lip 2007 00:18 
Niestety nie ma prawie nic o tym gatunku w necie, chyba ze ja slabo szukalem ;-).

Leszek

Autor Krzych
Użytkownik
#47 - Posted: 17 Lip 2007 21:21 
Niestety nie ma prawie nic o tym gatunku w necie, chyba ze ja slabo szukalem ;-).

Ja również znalazłem niezbyt wiele informacji.Najwięcej linków z google prowadziło do...Tropheus Tanganika.Coraz częściej można kupić gatunki ryb , na temat których , nie ma literatury.Od roku mam np zbrojnika( ale nie z rybami z Tanganiki) , którego opisu nigdzie nie znalazłem i nawet nie wiem , co to za gatunek.Podobne widziałem na zdjęciach , ale nie takie same i trudno stwierdzić , czy to różnice osobnicze , czy gatunkowe.Na szczęście ma się dobrze i zajada to , co inne moje zbrojniki.

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 17 Lip 2007 21:23 
którego opisu nigdzie nie znalazłem i nawet nie wiem


Skontaktuj sie z Katką - polecam, podpowie.

Marta

Autor Krzych
Użytkownik
#49 - Posted: 19 Lip 2007 12:00 
Skontaktuj sie z Katką - polecam, podpowie.

Marta


Może moje pytanie jest dość zaskakujące , ale na Forum jestem niezbyt długo i na dodatek nie mam zbyt wiele czasu na buszowanie po wątkach.Skontaktuj się z Katką , czyli z kim???

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 19 Lip 2007 12:09 
Katka to spec od zbrojników. Pomoze Ci odznaczyć jaki masz gatunek.

To jej strona - Katka to Katarzyna Palarska
http://www.zbrojniki.pl/index.php?option=com_wrapp er&Itemid=8

Marta

Autor Krzych
Użytkownik
#51 - Posted: 19 Lip 2007 19:05 
Katka to spec od zbrojników. Pomoze Ci odznaczyć jaki masz gatunek.

Dziękuję za podpowiedź.Zaraz odwiedzę stronkę i może już w galerii znajdę swoje tajemnicze cudo , a jeżeli nie , to będę się kontaktował i zapytam , co dalej.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Gnathochromis permaxillaris w akwarium - moje pierwsze kroki Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®