Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Triglachromis otostigma

Strona  Strona 4 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next »  
Autor admin
Admin
#91 - Posted: 2 Maj 2007 05:45 
Dziękuję za odpowidź. Czy miałeś juz tarło, zaloty?

Marta

Autor rob
Użytkownik
#92 - Posted: 2 Maj 2007 23:27 
Jak na razie nie , ryby te mam okolo 3 tygodnie . Dobrala sie para, i jak narazie porzadkuja akwarium .

Robert

Autor tooold
Użytkownik
#93 - Posted: 4 Maj 2007 00:44 
a ja patrząc na te ryby ciągle się dziwię.
dziś miałem czas na nie patrzeć. Samiczka , mniejsza ma dość nabrzmiały brzuszek. Ciągle patroluje okolice, samiec dużo bardzij strachliwy - na każdy ruch myk do rury. Gdyby nie to , to można by sądzić że to samiec jest malutki i dzielny, a duża samica zachowuje sie ostrożnie. Rury faktycznie sa coraz bardziej odkopane, a w zasadzie tylko ta w której mieszkają ryby. Przy wylocie z niej powoli powstaje spory dołek.

Ciekaw jestem także, czy ryby noszą ikrę -tak jak pokazano to na zdjęciach. Czy cały czas nosza ikrę, czy tez jest ona czasem na podłożu złożona.

Autor admin
Admin
#94 - Posted: 5 Maj 2007 09:29 
Moje triglachromisy przekopały całe dno. Pochowały sie w rurki, usypały kopce przed wejściem do nich. Rurki zostały prawie całe odkopane - to wszystko w jedną noc. Pracują dalej. Nie wiem co zastanę w zbiorniku za parę godzin.

Marta

Autor admin
Admin
#95 - Posted: 5 Maj 2007 16:42 
Kapanie nadal trwa. Ryby odkryły zakopane końce rurek. Mniejsze osobiki zakopały wejścia do rurek - dostosowując je do swoich rozmiarów, wieksze osobniki tylko usypały kopczyli pzry wejściu.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#96 - Posted: 6 Maj 2007 20:54 
Moje triglachromisy przekopały całe dno

dajcie jakieś zdjęcia tego zbiornika - interesuje mnie wielkość akwarium i ilość ryb ;-)

Autor admin
Admin
#97 - Posted: 6 Maj 2007 21:08 - Edytowany przez: admin 
Wielkość zbiornika to około 200l - ryb jest 6 sztuk w tej chwili,

Dzisiaj utworzyły mur z piachu przy przedniej szybie. Jedzą rewelacyjnie.

Zdjęcia - akwarium jutro

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#98 - Posted: 6 Maj 2007 21:09 
Dzisiaj utworzyły mur z piachu przy przedniej szybie. Jedzą rewelacyjnie

u mnie podobnie ;-)

Autor admin
Admin
#99 - Posted: 6 Maj 2007 21:11 
Wieczorem mur był do połowy wysokości szyby. Akwarium ma 45 cm wysokości.

Czy u Ciebie też odkopały wyloty tylnie rurek?


Marta

Autor tooold
Użytkownik
#100 - Posted: 6 Maj 2007 21:14 
Czy u Ciebie też odkopały wyloty tylnie rurek

tak, ale zrobiły to dyskretnie (mam trochę dekoracji w zbiorniku) - zauważyłem to dopiero jak ryba wpłynęła do rury od przodu i potem pokazała się w drugim końcu zbiornika

Autor admin
Admin
#101 - Posted: 6 Maj 2007 21:18 
U nas mimo, że są od piątku nie zachowują się "dyskretnie". W rurkach siedzą pojedynczo, ale czasami i trzy sztuki. Wpływają jednym końcem, ale często wypływają tez drugim.

Kopią tak okrutnie, że z godziny na godzinę zmienia sie wygląd zbiornika.
Kopię także małe kratery, ale po co nie mam pojęcia?

Marta

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#102 - Posted: 8 Maj 2007 09:47 
witam
Marto a jaką mają powierzchnie dna ?
Bo tak sie składa że mam 200 l (100x40x50) i chciałbym w nim trzymać triglachromy :)
A tak na marginesie ile mógłbym chodować par, sztuk?

pozdrawiam

Autor admin
Admin
#103 - Posted: 8 Maj 2007 10:00 
Jak na razie dokładnie taki zbiornik mają jak Ty masz.

Możesz trzymać 1-2 pary.

Marta

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#104 - Posted: 8 Maj 2007 10:03 
witam

Super

pozdrawiam

Autor winiar
Użytkownik
#105 - Posted: 9 Maj 2007 22:13 
Kopię także małe kratery, ale po co nie mam pojęcia?
Może ma to coś wspólnego z poszukiwaniem pokarmu?

marek

Autor admin
Admin
#106 - Posted: 10 Maj 2007 05:39 
Może ma to coś wspólnego z poszukiwaniem pokarmu?

Nie, to zupełnie nie to. Zresztą - akwarium jest juz nie do poznania. Wszystkie rurki sa na wierzchu, całkowicie odkopane. Piach stanowi obrzeżenie akwarium i wychodzi wysoko na szyby.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#107 - Posted: 10 Maj 2007 08:47 
ciekawe co by sie stalo jakby im dosypac wiecej piachu zasypujac to co odkopaly? :)

Autor admin
Admin
#108 - Posted: 10 Maj 2007 09:16 
One miały 1/3 zbiornika piachu. Wg mnie odsłoniłyby wszystko.

Marta

Autor trzcinka
Użytkownik
#109 - Posted: 14 Maj 2007 03:26 
Ja tylko słówko
Jeśli ta rybka jest naturalnym detrytusożercą-to tak mniej więcej-obrazowo można powiedzieć że żywi sie ona karmą częściowo przerobioną przez organizmy zwane destruentami.Czyli pobiera ona jakby' częściowo strawione"resztki które powstały po przerobieniu opadłej na dno martwej materii organicznej(rośliny,odchody zwierzęce,pokarmy zalegające na dnie)oraz nieorganicznej -pochodzącej z rozpadu minerałów-i tu np-cześci okrzemek.
Myślę więc że przewody pokarmowe tych rybek są dość specyficzne-i przyzwyczajone do takiego pokarmu-który jest trudno osiągalny w warunkach akwaryjnych-w ilości która pokrylaby ich zapotrzebaownie .

Myślę że rybkę detrytusożerną ,nie można stawiać na równi z rybką wszystkożerną.Ta pierwsza z racji przyjmowania tak specyficznego pokarmu-może być pozbawiona niektórych enzymów-które potrzebne są do trawienia pokarmów-"nieprzerobionych".I karmienie jej pokarmami ogólnie stosowanymi może okazać się zbyt ciężkie dla jej przewodu pokarmowego i jednocześnie niewystarczające z powodu braku możliwości strawienia takiego pokarmu-.
Myślę że długość jelita rybki w tym przypadku niekoniecznie potwierdza jej wszystko-ze wskazaniem na mięsożerność.Potwierdza jedynie że ryba nie musi trawić tak długo-bo pobiera pokarm już rozłożony.

Trzeba by było może sprawdić-możliwe że produkowane są takie specjalne preparaty dla takich rybek.One po prostu w naturze jedzą samą papkę.,popychając ją balastem.Może się mylę.Może rybe można przyzwyczaić do innego jedenia-bo jest naturalnym łakomczuchem-ale co z trawieniem?

Autor tooold
Użytkownik
#110 - Posted: 14 Maj 2007 13:32 
bardzo ciekawe uwagi - tylko czy jesteśmy pewni czym ten gatunek się odżywia ?

Autor timus
Użytkownik
#111 - Posted: 14 Maj 2007 17:40 
No ale Ty Tooold masz już je jakiś czas. Czy wobec tego zauważyłeś jakiś negatywny wpływ pokarmów sztucznych na te ryby???

A tak na marginesie. Pokarmem poddanym enzymom trawiennym bodajże jest spirulina OSI.

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#112 - Posted: 14 Maj 2007 20:35 
mam je ,ale przecież nie jestem pierwszy który je hoduje - i w dodatku przecież widzieliście że były już rozmnażane , a więc nie sądzę iż pokarmy akwarystyczne im szkodzą

Autor timus
Użytkownik
#113 - Posted: 15 Maj 2007 07:20 
ale przecież nie jestem pierwszy który je hoduje

A czytałeś czyjeś spostrzeżenia tu na forum ;)

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#114 - Posted: 12 Sier 2007 18:46 

Autor maniutek15
Użytkownik
#115 - Posted: 14 Sier 2007 12:59 
piękne ryby
tak sie zastanawiam czy jako podłoża nie można by urzyć wygotowanego mułu z jakiegoś stawu lub dobrej jakości iłu rzecznego lub gliny z domieszką piasku
z początku by była woda zmącona ale przy silnej filtracji popewnym czasie zmącenie by ustąpiło

maciek

Autor Sendog
Użytkownik
#116 - Posted: 14 Sier 2007 13:19 
Ja się ciągle zastanawiam dlaczego Ci którzy je hodują wkąłdają do akwarium te rurki . W jaki sposób te ryby chronią się w naturze (chyba nie w rurkach)? akwarium z taką dekoracją wygląda jak Skawinka na wysokości Elektrowni w Skawinie :)
Oczywiście żart. Czy te ryby nie preferują kryjówek skalnych ?

Pozdr
Krzysiek

Autor winiar
Użytkownik
#117 - Posted: 14 Sier 2007 13:26 
Ja się ciągle zastanawiam dlaczego Ci którzy je hodują wkąłdają do akwarium te rurki

A nie jest to namiastka wykopanego dołu w mule w warunkach naturalnych?

Marek

Autor maniutek15
Użytkownik
#118 - Posted: 14 Sier 2007 13:41 
moim zdaniem nie rybie wszczególności złapanej w naturalnym środowisku powinno sie zapewnić takie same warunki jak w naturze a bynajmniej jak najbardziej zbliżone jeśli żyje na piasku to podłorze w akwa to piach jeśli żyje w mulistym dnie to na dno powinien iść muł lub coś co go bardzo przypomina takie jest moje zdanie inie chce tu wam mówić ze ryby sie u was źle czują bo napewno tak nie jest
pozdro maciek

Autor rufus1
Użytkownik
#119 - Posted: 14 Sier 2007 13:45 
A nie jest to namiastka wykopanego dołu w mule w warunkach naturalnych?

moim zdaniem jest i to samo dotyczy np. Gnathochromis p.

Gnathochromis p. chowa sie miedzy skalami jak tylko bedzie mocno wyploszony. Caly jego dzien kreci sie wokol dlugiej, zaslepionej rury bedaca namiastka mulistej jamy. Zachowania rozrodcze rozwniez kreca sie wokol tej rury, chociaz w akwarium mam skaly. Co ciekwawe w przypadku Gnathochromisa srednica ruruki ma znaczenie, im mniejsza tym lepiej. Takie rurki preferuja moje ryby.

Leszek

Autor admin
Admin
#120 - Posted: 14 Sier 2007 13:47 
Dokladnie tak samo jest u mnie, one uwielbiają te rurki. Siedzą w nich (triglachromisy) cały czas. Gnatochromis też preferuje rurki, a nie skały.

Muliste dno jest wg mnie nie do przeskoczenia w akwarium - filtracja przestałaby działać.

Marta

Strona  Strona 4 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Triglachromis otostigma Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®