Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Triglachromis otostigma

Strona  Strona 5 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  
Autor rufus1
Użytkownik
#121 - Posted: 14 Sier 2007 13:57 
Muliste dno jest wg mnie nie do przeskoczenia w akwarium - filtracja przestałaby działać.

Marto moim zdaniem na pewno.
Nie dosc ze filtracja wyplukalaby z czasem caly ten mul, to jeszcze jest problem z "twardoscia" podloza przeciaz te ryby kopia.

Strefy jeziora w tych miejscach sa raczej spokojne i nie maja duzych ruchow wody, wrecz sa bezruchowe.
Czy w akwarium (war. sztuczne) jestesmy taki stan zapewnic? hymm, moim zdaniem byloby bardzo ciezko, jednoczesnie utrzymywac akwarium bez ruchu wody, dbac o stan higieniczny akwarium i utrzymywac okreslone parametry wody (filtracja).

Leszek

Autor admin
Admin
#122 - Posted: 14 Sier 2007 14:30 
Można poogłądać Leszka gnatochromisy

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-6

Marta

Autor admin
Admin
#123 - Posted: 27 Lis 2007 09:25 
Chciałam sie podzielić tym co zaobserowałam w zachowaniu triglachromisów. W trakcie odławiania ryb dla Alexa osobniki wyraźnie były zestresowane. Dwie sztuki po kolei, w stresie wbiły sie w piasek, tak głęboko, że było widać tylko końcówki ogona.
Jedną z nich szybko "wykopałam" z piachu, a druga pozostawała tak zakopana przez co najmniej pól godziny. Potem opusciła swoją kryjówkę. Samo zakopywanie sie trwało ułamki sekund - ryby gwałtownym ruchem wbiły się w piach. Wystawało po około 1 cm ogona. Wygląda na to, że w podobny sposób mogą reagować w warunkach naturalnych broniąc się przed drapieżcami.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#124 - Posted: 27 Lis 2007 09:53 
Kurcze a jak wtedy oddychają???

Nie dość że skrzela są przysypane piaskiem co uniemożliwia rybom odchylanie ich to przez piach też raczej ciężko (o wiele wolniej)przedostaje się woda z tlenem.

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#125 - Posted: 27 Lis 2007 10:01 
Nie mam pojęcia jak to robią, ale w naturze żyją głownie w obszarach mulistych, a tam na tych głębokościach - 40-100 m z tlenem jest jeszcze gorzej.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#126 - Posted: 27 Lis 2007 10:19 
Ciekaw jestem właśnie czym natura je obdarzyła że dają sobie rade w tych warunkach.

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#127 - Posted: 27 Lis 2007 11:29 - Edytowany przez: timus 
Mnie tylko zastanawia jeden fakt.

Ryby te są już od pewnego czasu hodowane przez znajomych i mniej znanych użytkowników tego forum. Ale nie ma za dużo spostrzeżeń z ich hodowli na naszym forum do poczytania ;(

Tak samo jest np. z Simochromis Babulti ;(

A tu ciekawe zdjęcie TriglachromisAlevines z linku podanego przez Winiara

http://s30.photobucket.com/albums/c330/Changongo/? action=view&current=TriglachromisAlevines5.jpg

Jedno ze zdjęć Angela ;)

Marcin.T <')))><

Autor Alex
Użytkownik
#128 - Posted: 27 Lis 2007 18:40 
W trakcie odławiania ryb dla Alexa osobniki wyraźnie były zestresowane. Dwie sztuki po kolei, w stresie wbiły sie w piasek, tak głęboko, że było widać tylko końcówki ogona.

Zgadzam sie z Marta,było to naprawde niesamowite,Pozniej sam sie zastanawiałem jak ona mogła mogła tak długo wytrzymac bez oddychania.

Autor Alex
Użytkownik
#129 - Posted: 27 Lis 2007 18:43 
Ryby te są już od pewnego czasu hodowane przez znajomych i mniej znanych użytkowników tego forum. Ale nie ma za dużo spostrzeżeń z ich hodowli na naszym forum do poczytania ;(


Marcin,szykuje obszerną relacje z przywozu,aklimatyzacji ryb a takze ich zachowania.Naprawde,pare razy mało nie spadłem z krzesła,te ryby co chwile mnie czyms zaskakuja.Niestety mam bardzo duzo pracy,ale w najblizszych dniach opisze swoje spostrzezenia.

Pzdr,Maciek

Strona  Strona 5 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Triglachromis otostigma Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®