Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Altolamprologus compressiceps Cape Kachese shell

Strona  Strona 3 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor sue
Użytkownik
#61 - Posted: 13 Cze 2007 12:45 
Witam!

Więcej zdjęć naszych A. sp. "compressiceps shell" pojawi się w pierwszym numerze Tanganika Magazyn już w lipcu. Zapraszam do czytania i oglądania :)

Pozdrawiam
Magda

Autor tooold
Użytkownik
#62 - Posted: 14 Cze 2007 00:21 
kilka zdjęć pozostałych shelli - niestety ten róg akwarium ma troszkę brudną szybę ;-)





Autor tooold
Użytkownik
#63 - Posted: 21 Lip 2007 10:49 
założyłem ostatnio mały zbiornik dla pary Shell


Autor lesiu180
Użytkownik
#64 - Posted: 21 Lip 2007 12:12 
Tak patrząc na Shelle tooolda a te w Tanganika Magazyn rzeczywiśćie się troche od siebie różnią. Te toooldowe jakby były bardziej śmielsze wnioskuje tak porównując zdjęcia. Te os sue jak by bardziej trzymały się muszli i tylko muszli może jest tak dlatego że tooold ma niej muszli i inaczej ma urządzony zbiornik. Jutro jadę po shelle z tego samego źródła co ma tooold więc zobaczymy i w następnym tygodniu wrzuce zdjęcia swoich shelli

Pozdrawim

Łukasz

Autor tooold
Użytkownik
#65 - Posted: 21 Lip 2007 13:34 
Te toooldowe jakby były bardziej śmielsze wnioskuje tak porównując zdjęcia. Te os sue jak by bardziej trzymały się muszli

to złudne wrażenie - moje bardzo trzymają się muszli , mam zamiar im ich dołożyć w ramach eksperymentu . Natomiast uległa zmiana w ich zachowaniu - w dużym akwarium samczyk był zadziorny i odpędzał inne shelle , często odwiedzał samiczkę, teraz obie rybki siedzą tuż nad swoimi domkami i mało tu ruchu .

Autor lesiu180
Użytkownik
#66 - Posted: 21 Lip 2007 14:50 
Wnioskowałem tak patrząc na zdjęcia i możliwe że to tylko złudne wrażenie. Zobaczymy jak bedą zachowywały się moje Shelle w akwarium dla mich przeznaczonych mam 60 muszli zresztą akwarium dla moich Shelli można zobaczyć na innym forum

http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=455 94

jak i

http://www.tooold.superhost.pl/forum/viewtopic.php ?t=388

Łukasz

Autor lesiu180
Użytkownik
#67 - Posted: 23 Lip 2007 22:53 - Edytowany przez: lesiu180 
Dziś i ja zostałem szczęśliwym posiadaczem 6 szt. Altolamprologus sp. shell. Rybki pochodzą z tego samego źródła co te toooldowe. Ich wielkość wacha się od niecałych 3 cm do 4 cm. Moje alto pływają teraz z narybkiem gupika bo nie mogłem ich stamtąd odłowić i nie wiem czy gupiki mogą im zaszkodzić jako pokarm oczywiście. Fajnie wygląda jak alto poluje na malutkie gupiki ustawia się pionowo w duł głową i uderza w głupika przy czym wygina się jeszcze w pałąk(tak bynajmniej robi największy z nich). Rybki trzymają się miejsca gdzie jest więcej muszli z prawej strony akwarium.
Po wpuszczeniu rybki stały jakiś czas w miejscu ale chyba dlatego że mam łużko zaraz z boku akwarium i cały czas mnie obserwowały a ja je. Teraz gdy siedze jakieś 1.5 m od akwarium alto pływają po całym akwarium przy czym bardziej chyba przypadła im do gustu prawa strona akwarium Alto trzymają się razem,są bardzo zadziorne i sprawdzają muszle. To tyle z pierwszego dnia.

Pozdrawiam

Łukasz

Autor kozik
Użytkownik
#68 - Posted: 23 Lip 2007 23:03 
Czy możliwe jest, żeby shelle wyjadały świderki? Ryby ostatnio miały dwie kilkudniowe głodówki spowodowane wyjazdem i po powrocie zauważyłem, że alto nie były wcale wygłodzone, a na dnie jakby brakowało najmniejszych świderków... Może to tylko złudzenie już sam nie wiem.

Autor lesiu180
Użytkownik
#69 - Posted: 3 Sier 2007 21:32 - Edytowany przez: lesiu180 
Tak wyglądają moje shelle są u mnie niecałe 2 tygodnie i pochodzą z tego samego źródła co te Jurka













Pozdrawiam
Łukasz

Autor tasma
Użytkownik
#70 - Posted: 4 Sier 2007 08:34 
To ja wklejam lepsze fotki naszych jak ktos nie widzial na stronie Magdy.





To sa dorosle ryby, Jurka i Lesia180 sa mlode.
Zabawimy sie w znajdz 10 szczegolow, ktorymi sie roznia te ryby?

Autor admin
Admin
#71 - Posted: 4 Sier 2007 09:08 
Ciekawa jestem - jakby formom Jurka zabrać muszle - do jakich rozmiarów by dorosły? Te formy mogą reagować podobnie jak Telmatochromis temporalis shell zależnie od warunków środowiska.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#72 - Posted: 8 Sier 2007 16:52 
ciekaw jestem jakby formom Tasmy dać duże muszle .........

Autor admin
Admin
#73 - Posted: 8 Sier 2007 17:19 
Daliśmy juz i nic. Ja dałam moim 2 razy wieksze muszle.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#74 - Posted: 8 Sier 2007 17:20 
myślę,że u mnie także nie będzie jakiś zmian ..

Autor admin
Admin
#75 - Posted: 8 Sier 2007 17:52 
Nie wiem czy wiesz jakie doswiadczenie zrobiłam z Telmatochromis temporalis: F1 cześć zostawiłam maluchów w zbiorniku z muszlami, kilka sztuk wrzuciłam do zbiornika tylko z samym piaskiem. Te właśnie urosły do 8-9 cm i są kolosami w porównaniu do tych z akwarium z muszlami.

To oczywiscie doświadczenie jest opisane w opacowaniu naukowym o formach shell.

Wtedy też zrobiłam doświadczenie z alto. odłowiami, ale oczywiście nie było zmian wzrostu.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#76 - Posted: 8 Sier 2007 21:13 
bardzo ciekawe doświadczenie , czy masz zamiar je jakoś opisać

Autor Sendog
Użytkownik
#77 - Posted: 8 Sier 2007 21:55 
Sprawa wygląda tak że u temporalisów wyrastają tylko samce. samice pozostaja nadal przy swoich 5-cio cm rozmiarach. Nawet jeżeli nie mają muszli. u formy shell raczej tylko samice spędzają czas w muszli choć obserwowalem samca który czasem także zaglądał do winniczka. osobniki Marty na pewno nie pomieszczą się w typowych muszlach. Jeśli już to musi to być muszla ślimaka afrykańskiego używana przy hodowli dużych altolamptologusów. Zastanawia mnie czy to samo dotyczyłoby odłowów. Być może F1 w warunkachakwariowych dorastają do większych rozmiarów z racji dogodnych warunków bytowania. jeśli natomiast F0 także dorastają (choć ja tego u swoich raczej nie stwierdziłem) to oznacza że temporalisy są świetnie przystosowane do zmienaijących się warunków bytowania i potrafią bardzo skutecznie wykorzystywać środowisko skalne bez muszli (T.temporalis) oraz miejsca z obfitością muszli bez skał (T.temporalis "shell"/T.burgeoni). Zasięg ich występowania (praktycznie całe jezioro) potwierdza ich znakomite zdolności przystosowawcze.

Autor admin
Admin
#78 - Posted: 9 Sier 2007 05:39 
No i Krzyśiek opisał to szczegółowo -:)))

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#79 - Posted: 10 Sier 2007 14:33 
Zadalem pytanie na Cichlid Forum
Zobaczymy co mi odpisza.
http://www.cichlidae.com/forum/viewtopic.php?f=7&t =2999

Przemek

Autor Sendog
Użytkownik
#80 - Posted: 10 Sier 2007 16:00 
Pokaż zdjęcia samca i samicy - możesz wrzucoć na forum?

Autor tasma
Użytkownik
#81 - Posted: 11 Sier 2007 19:26 
Wlasnie udalo sie nam zrobic zdjecie 3 mm maluszkow, ktore wypadly z muszli w czasie przeprowadzki.



Wiecej tutaj:
http://www.suephoto.pl/index.php/galeria/index/5/8 7/36

M i P

Autor rufus1
Użytkownik
#82 - Posted: 11 Sier 2007 21:24 
Super fotki!!!

Za pomoca jakis "narzedzi" te fotki zostaly zrobione?

Leszek

Autor sue
Użytkownik
#83 - Posted: 11 Sier 2007 21:57 
Witam!

aparat: Canon 30D
obiektyw: EF-S 60 macro
lampa: zewnętrzna 420EX lub pierścieniowa MR14EX

cześć zdjęć była zrobiona na mokrym szkle, a cześć w zbiorniku ogólnym

Pozdrawiam
Magda

P.S. Jak dobrze jest znów trzymać w ręce aparat :)

Autor rufus1
Użytkownik
#84 - Posted: 11 Sier 2007 23:00 
Upsss!

To ja wysiadam z takim sprzetem :-).

Ja aparat trzymam od 12 lipca. Caly czas sie ucze. Chce dokupic pare "bonusow".
Od tego trzymania bole mnie juz kolana i rece :-). Juz wiem ze sa ryby ktore chca byc fotografowane i sa takie ktore zmuszaja do "kombinacji alpejskich".
Gnathochromisy to mistrzowie zaskoczenia ;-).

Leszek

Autor 09kk
Użytkownik
#85 - Posted: 19 Wrz 2007 12:02 
Witam czy Altolamprologus compressiceps wielkości ok. 5cm mogą podchodzić do tarła czy to jest odmiana shell. Kupiłem je w maju tego roku jako Altolamprologus compressiceps wielkości ok3cm . Nadmienię , że udanego tarła w muszli było 6 małych . Muszli pilnowała tylko samica.

Autor tasma
Użytkownik
#86 - Posted: 19 Wrz 2007 12:10 
Ile cm ma samiec? Jakiej wielkosci byly male? Czym karmisz? Moze masz jakies zdjecia?

Samica compressicepsa o wielkosci 5 cm moze podchodzic do tarla. Poza tym te ryby latwo karlowacieja w wyniku nieodpowiedniego karmienia badz niedojadania (w obecnosci mocniejszch ryb). Podaj wiecej informacji, bedzie latwiej odpowiedziec.

Przemek

Autor 09kk
Użytkownik
#87 - Posted: 19 Wrz 2007 12:48 
Zdjęcia po południu bo jestem w pracy
Karmię mrożonkami i płatkami tropicala , na pewno nie są głodne raczej odwrotnie ryby są równe niecałe 5cm. mam ich 4 szt w akwa 112 l typowe
razem z nimi są calvusy też 4 szt , kupione w tym samym czasie i tej samej wielkości może troszkę większe a teraz mają ok.8cm te calvusy. Wyglądają tak jak na zdjęciach Toooldo taka miniaturka Altolamprologus compressiceps

Autor tasma
Użytkownik
#88 - Posted: 19 Wrz 2007 12:57 
Najprawdopodobniej sa to shelle. Gdyby byly to duze kompresie roznica w wielkosci samca i samica bylaby znaczna, a jak sam stwierdziles sa rowne i dojrzale plciowo.
Wklej zdjecia. Moze one rozjasnia, ale raczej shelle. Czy jestes w stanie okreslic ich wiek?

Przemek

Autor 09kk
Użytkownik
#89 - Posted: 19 Wrz 2007 13:21 
Kupiłem je w maju i miały ok 3 cm w sklepie w Toruniu Calvusy też mam z tego sklepu. Miały już wtedy taką samą barwę jak dziś . zdjęcia po południu ok 17

Krzysztof

Autor 09kk
Użytkownik
#90 - Posted: 19 Wrz 2007 17:18 
Oto moje ryby :



Strona  Strona 3 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Altolamprologus compressiceps Cape Kachese shell Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®