Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Obsada zbiornika

Autor Dealer007
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Cze 2007 13:34 
Witam!!!!
Temat wałkowany był już w wielu postach. Im więcej czytam tym bardziej jestem niezdecydowany.
Niedługo stawiam nowy zbiorniczek 180x60-70x90h.
Będą z pewnością frontosy, ale co jeszcze?
pozdr
Piotr

Autor duch
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Cze 2007 13:45 
Witam.
A czy koniecznie musi być coś jeszcze?Ja mialem z frontosmi inne ryby,ocellatusy i calvusy i nie uwazam aby frontosa potrzebowala towarzystwa,a te co mialem tylko niepotrzebnie je streswowaly.
Oczywiście to tylko moje zdanie ,:)
Pozdrawiam-Andrzej

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 9 Cze 2007 17:45 
Witaj

U nas zawsze z frontosami pływaja inne ryby. Jestem przeciwnego zdania niż Duch. Frontosy są płochliwe, ale towarzystwo innych ryb jest korzystne dla nich. Przeciwdziała tej płochliwości. Znakomicie sprawdzają się Altolamprologusy, Neolamprologus sexfasciatus, sumy tanganickie.

Wielokrotnie łączyliśmy rózne warianty Cyphotilapia właśnie z tymi gatunkami.

Można takie układy u nas oglądnąć.

Marta

Autor duch
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Cze 2007 18:58 
U nas zawsze z frontosami pływaja inne ryby. Jestem przeciwnego zdania niż Duch. - i masz pewnie rację Marto,ja akurat miałem frontosy z calvusami 4-5 cm i 1+2 ocellatusa i zwłaszcza tych ostatnich nie polecam,te kurduple potrafiły mi pogonić samca ok 25 cm jak miały ikrę w muszli:)
Frontosy są płochliwe, ale towarzystwo innych ryb jest korzystne dla nich. Przeciwdziała tej płochliwości-jak pisałem w pierwszym poście jest to tylko moje zdanie,ale najpierw miałem same frontk i były mniej płochliwe niż wtedy gdy do zbiornika wpuściłem calvusy i ocellatusy.
Też słyszałem opinie że towarzystwo innych ryb wpływa korzystnie na frontosę i nie neguję jej.
U mnie był też troszkę inny problem,pewnie mający wpływ na płochliwość ryb.A nawet dwa!Po pierwsze!Naiwnie sądziłem,że 6 sztuk wielkości ok 14cm do ok 25 da sobie radę w 375 litrach!!!!TERAZ WIEM ŻE NIE MIAŁEM RACJI!!!!!
Po drugie!Usatwienie akwa!Już kiedys pisałem że kołó akwarium stoi duża szafa z lustrami na drzwiach i niestety frontki nie wytrzymywały psychicznie jak moja żona zaczynałą przymiarki ubrań,jak to kobieta:) twierdząc że nie ma co na siebie włożyć :) potrafiła spędzić przed akwarium(CZYT> SZAFĄ) duuuuuuuużo czasu!
Pozdrawiam-Andrzej

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Cze 2007 15:53 - Edytowany przez: rufus1 
pomyłka - przepraszam

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Obsada zbiornika Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®