Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Magia braku oświetlenia...

Autor winiar
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Lip 2007 22:48 
Witam!

Od czerwcowych upałów nie oświetlam mojego baniaczka z mięsożerną tanganiką. Dla przypomnienia baniak ma wymiary 180x60x60. W toni pływa Paracyprichromis Nigripinis i Cyprichromis Leptosoma. Nic nie zmieniałem w wystroju - to ważne. Jedyne, to od czasu do czasu przerzedzam nadmiernie rozrastającą sie roślinność. Gdy baniaczek był oświetlony światłem sztucznym o wychowaniu młodzieży w tym zbiorniku mogłem tylko pomarzyć. Aktualnie w toni przy skałkach, przy których rośnie Valisneria pływa stadko nigripinisów [3 mioty] i grupka narybku leptosom.
Zastanawia mnie ten fenomen braku oświetlenia.

Co o tym sądzicie - mieliście podobne spostrzeżenia?

Marek

Autor franco103
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Lip 2007 22:54 
Witam!!!

Moje ryby sa jeszcze za młode na to żeby sie rozmnażać ale moje akwa z trofciami stoi w takim miejscu, ze w słoneczne dni w ogóle nie zapalam światła, a zmoich obserwacji wynika, że sa one wtedy mniej płochliwe.

Pozdrawiam.

Tomek

Autor Mike
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Lip 2007 09:07 
Witam
Ja tez widze pozytywne strony braku oswietlenia, mniejsza plochliwosc ryby, bardziej naturalne kolory a mlodziez bardziej smialo wychodzi spoza skal.
Michał

Autor worton
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Lip 2007 09:30 
Hej,

a w jakim miejscu stoi Twoj baniaczek Marku, ze wodorosty rosna mimo braku sztucznego swiatla? :)

Pozdrawiam.

Autor barey
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Lip 2007 16:14 
coś w tym jest...Jak pewnie wiesz jestem w trakcie przeprowadzki i moje bemby tez nie maja światła od paru tygodni. Jakie było moje zdziwienie jak zajrzałem do baniaka a tam 3 samiczki noszą ziarka :) to ich pierwszy raz ;-) tylko obawiam się że stracą dobytek bo dziś je zabieram do nowego akwa 450 ( kupiłem tam gdzie poleciłeś tylko nie 375 a 450 :))
pozdrawiam Adam

Autor winiar
Użytkownik
#6 - Posted: 7 Lip 2007 10:05 
ze wodorosty rosna mimo braku sztucznego swiatla? :)
Hi Hi Hi. Mieszkam na parterze, a baniak stoi oddalony od okna jakieś 1,5 metra [bok], a okno wychodzi na południowy zachód.

marek

Autor barey
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Lip 2007 01:57 
teraz nie swiece bo nie mam pokrywy, a baniak stoi przy oknie prostopadle do niego jest naświetlony swiatłem dziennym, jak zrobię pokrywę to raczej w lato pełniła będzie ona rolę estetyczną i zapobiegała parowaniu. Nie mam zbyt dużego doświadczenia ale wydaje mi się że ustawienie zbiornika i co za tym idzie oświetlenie naturalne jest jednak dla rybek lepsze.
Ja też mieszkam na parterze tyle że mam okna na zachód.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Magia braku oświetlenia... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®