Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Altolamprologus + paracyprichromis

Autor kapewu
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Lip 2007 13:41 
Cześć,
Mam pytanko - w postach kilka razy pojawiały się propozycje łączenia Alto ze śledzikami.

Mam w tej chwili w akwarium 240l. parę Compressicepsów (Red Fin) i 2 samce Ocellatusa. Żeby trochę "rozruszać" towarzystwo, chciałbym do nich dopuścić śledziki - w ofercie T. są aktualnie paracyprichromisy brieni F1 - maluszki 2,5 cm.
Rozmawiałem już z Martą, która mówiła jednak, że maluchy mogą skończyć jako śniadanie Alto.

Jakie są Wasze doświadczenia - jak duże powinny być brieni, żeby nic im nie groziło? Widziałem, że Fazi oraz Tasma mieli takie zestawienia - nie mówiąc już o tym, że ktoś opisywał że trzyma w jednym akwa A.+neony ;-))

pozdrawiam,
Krzysiek

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Lip 2007 14:39 
A.+neony ;-))

Chyba na zasadzie obiad i konsument ;)

Marcin.T <')))><

Autor kapewu
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Lip 2007 14:48 
nie, chodziło o to, że neony są tymczasowo i podobno Alto się ich bały... Ale to były jakieś młode Alto.

Autor sue
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Lip 2007 16:33 
My mamy razem A. calvusy, A. compressicepsy, L. fasciatusy i Cyprichromis leptosoma Jumbo - narybek leptosom nie ma szans na przezycie w takim towarzystwie :) Jezeli chcemy zostawic sobie maluchy leptosom to konieczne jest przelowienie inkubujacej samicy do osobnego zbiornika. Obawiam sie ze z malutkimi brieni bedzie tak samo :(
Jak duze powinny byc paracyprichromisy zeby nie stac sie przekaska dla compressi? Hmm... Chyba nigdy nie bedzie 100% pewnosci, ale moim zdaniem 3-4 cm.

Pozdrawiam
Magda

Autor Sendog
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Lip 2007 21:35 
Magda ma rację.
ostatni zauważyłem polowanie dorosłego fasciatusa na 4 cm krewniaka (zresztą od Was Madziu) naszczęście puścił błyskawicznie złapaną rybę. Przeniosłem ją natychmiast. Młody nie był za to w ogóle atakowany przez dorosłe calvusy i compressicepsy.

Pozdr Krzysiek

Autor kapewu
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Lip 2007 23:15 
a jakie można przyjąć tempo wzrostu paracyprichromisów? jeżeli teraz mają 2,5 cm, to jak długo będą dorastały do tych powiedzmy 4 cm?

niewiele wysiłku i mógłbym chyba mieć akwarium, w którym przez miesiąc, może dwa, mogłyby pływać. sądzicie że wystarczyłoby?

jak patrzę na to, jak rosną mi (w akwa w pracy) variabilichromisy, to w 2 miesiące urosły spokojnie o 2 cm.

Autor sue
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Lip 2007 00:59 
niestety nie mam doswiadczenia z paracyprichromisami... moge natomiast napisac jak jest w przypadku leptosom - rosna ekspresowo, ale ich wzrost nie jest rowny w przypadku calego miotu

nie wiem kto jest obecnie najwiekszym agresorem w naszym akwarium: fasciatus, calvus, compressiceps, a moze mastacembalus? kto odpowiada za znikanie maluchow leptosom? zawsze podejrzewalam o wszystko co zle fasciatusa - on to ma zeby i charakterek (tak jak u Ciebie Krzysku) poniewaz jednak to nie jedyny drapieżnik w akwa, a nikogo nie przylapalismy na goracym uczynku, nie bede jednoznacznie wskazywac winnego ;)

jest szansa, ze compressicepsy wcale nie zainteresuja sie nowym towarzystwem w postaci paracyprichromisow, ale ja poczekalabym az osiagnal wielkosc 4 cm

Pozdrawiam
Magda

Autor kapewu
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Lip 2007 21:00 
dzięki za porady, co najwyżej zastanowię się nad tym, czy dam radę je tyle podchować

BTW, skorzystałem z efektów dzisiejszej burzy nad Łodzią i dzisiaj pierwszy raz compresie dostały dżdżownice i to trochę ostudziło mój zapał. Taka 5-6 cm dżdżownica to dla samca tylko lepsze ziewnięcie...

Pytanie czy na rybcie też by tak polowały.

K.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Altolamprologus + paracyprichromis Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®