Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

160L 100x40x40

Autor enssne
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Sier 2007 17:44 - Edytowany przez: enssne 
Witam,

Po dłuższym okresie milczenia...
Dorośnięciu do prawdziwego biotopu i ryb z odłowu...
Przyszedł czas na pierwsze kroki ku temu.

Aktualnie posiadam 160L 100x40x40.
Choć nie ukrywam, jest to zbiornik przejściowy.
Trwają już powoli prace nad 200x50x50 / 150x50x50.
Całe szczęście problem powierzchni na ten zbiornik się rozwiązał.
Wymiar zależy od tego jak zostanie rozegrany problem logistyczny transportu tego dobra do mnie.
Mieszkam na 10piętrze. Więc nie będzie łatwo.

Aktualnie posiadam Tetrę 700 jako filtr biologiczny do 160tki.
Dojdzie mechanik.
Jeszcze nie wiem jaki, ale ze sporą gąbką.

Z czasem będzie ona zmieniona (tetra) na Eheim 2228 który będzie filtrem biologicznym w docelowym zbiorniku.

Obsada będzie mięsożerna (aktualnie jak i w 'dużym').
Planuje do aktualnego parę Calvusów F0 / F1.
Dodatkowo myślałem nad moimi pupilkami, czyli Similisami F0 / F1.
Które ku mojej radości znalazły się w ofercie :)

Jeśli ktoś by pytał, czemu F0 lub F1 to już tłumaczę.
F1 nie ze względu na cenę, tylko dlatego ,że będą to małe podrostki które będą mogły spokojnie się rozwijać w takim akwarium, cenowo wcale nie wyjdzie to dużo lepiej niż F0 ;) bo będzie trzeba kupić kilka sztuk.

Lecz F0 to F0. Dzika natura zamknięta w szkle. Lecz są to ryby dorosłe i traci się cały urok podglądania tego jak maluszki podrastają i stają się dorosłymi rybami.

Teraz pytanie, czy poza parą Calvusów nic tam lepiej nie wpuszczać? Będzie to zbiornik przejściowy dla nich, bo docelowo lądują w 375/500L :)
Choć fakt, muszą na niego poczekać.
Dlatego chcę się upewnić czy waszym zdaniem (osób które mają dośw. z Calvusami) można dodać do takiego zbiorniczka mała kolonię Similisów?.

Pozdrawiam,
Adam.

Autor tasma
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Sier 2007 22:59 
Moim zdaniem hodowanie wylacznie pary calvusow w zbiorniku to nie jest dobry pomysl, chyba ze mysli sie o rozmnazaniu i odchowaniu narybku razem z rodzicami (co tez nie musi sie udac).
W kazdym przypadku towarzystwo innych ryb osmiela alto. albo przynajmniej zmusza je do pilnowania ikry.
Nie wiem jak wypadnie polaczenie z similisami, ale nie przewiduje jakis wiekszych komplikacji. Muszlaki moga miec co najwyzej problem z odchowaniem narybku.
A jesli chodzi o kwestie F0/F1. Calvus osiaga dojrzalosc plciowa po mniej wiecej 24-30 miesiacach. To ryba dla bardzo cierpliwych. Zakup odlowow to chyba dobre rozwiazanie (zreszta sam tak robilem).

Przemek

Autor winiar
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Sier 2007 07:42 
Czolem!

Ja bym coż dołożył - ze względu na:
-> Ruch w zbiorniku,
-> Ew, możliwą agresję wewnątrzgatunkową
-> Tak jak pisał Przemek - ośmielenie ryb,
-> Dużo wolnej, niezagospodarowanej przestrzeni ;-))

Marek

Autor enssne
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Sier 2007 18:54 - Edytowany przez: enssne 
Tak jak piszecie, towarzystwo ośmiela ryby. Fakt, wszędzie o tym piszą więc pewnie tak jest. Teraz moje pytanie, czy 6szt dorosłych muszlowców Similisi lub para innych będą dobrym rozwiązaniem? Bo na 'śledziki' nie ma co liczyć w takim małym litrażu :) Jakieś alternatywy dla muszlowców?

Autor Sendog
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Sier 2007 20:05 
a może np. 1+3 N.callipterus i dno usłane muszlami?

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / 160L 100x40x40 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®