Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Obsada do 120x40x50 ciag dalszy.:)

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor Lenek
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Wrz 2007 10:54 - Edytowany przez: Lenek 
Jednak zdecydowałem się na Tanganikę, urzekły mnie calvusy, i to,że rybki mogę nabyć w Krakowie :) . W związku z tym przemyślałem obsadę i proszę o odp. czy podana obsada będzie dobra.

5x Altolamprologus compressiceps Gold,
5x Altolamprologus calvus
2x Lamprologus ocellatus GOLD
2+2 Neolamprologus leleupi midnight blue
2+2 Neolamprologus leleupi (mam pytanie, nie widziałem w spisie ryb na stronie tropheus.com.pl tej rybki, chodzi mi o formę żółtą bądź pomarańczową. Czy jest taka forma do kupna ?)


Myślałem żeby do tej obsady dołożyć parkę Julidochromis transcriptus Gombe ale nie wiem czy to by nie było za dużo ?

Albo zamiast parki naskalniaków jakiegoś węgorka ? Albo synodontisa ?

Autor Lenek
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Wrz 2007 18:48 
Czytałem artykuły w projekt tanganika, ale nie pomogły mi one

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 30 Wrz 2007 18:53 
Lenek - zadawałeś już to pytanie i dostaleś odpowiedź na naszym forum.

Marta

Autor Lenek
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Wrz 2007 19:04 
Tak, ale teraz się już zdecydowałem, że będzie tanga. Czy calvusy i compressicepsy w takiej ilości będą dobrze się czuły ?

Autor Sendog
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Wrz 2007 21:22 - Edytowany przez: Sendog 
Lenek

Według mnie 10 altolamprologusów w twoim akwarium to zdecydowanie za dużo.Ja też mam słabość do alto ale te ryby potrafią jako dorosłe mocno walczyć o terytorium z innymi alto.
Zastanawiam się też nad liczba leleupi którą podałeś. jeśli rozpoczniesz z taką obsadą twoje ryby same zweryfikują tą decyzję. I jestem prawie pewnien, że możesz pozostać z 2 może nawet z jednym leleupem w ostatecznej wersji. to bardzo terytorialne ryby, a akwarium, które posiadasz nadaje się dla zestawu 1+1 lub ewentualnie 1+2.
Podpowiedź raczej empiryczna.

pzostawiłbym 2xcalvus, 2xcompressiceps oraz 2xleleupi. Piszę o dorosłych rybach. Nie chciałbym być w skórze ocellatusów, choć te cholery potrafią walczyć o swoje. Jednakże samiczka może być obiektem polowania np. 13-15 cm samca calvusa.


pozdro

Krzysiek

Autor Lenek
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Wrz 2007 21:31 
Dzięki za poradę :) A zamiast lelupi może zwiększyć ilość calvusów ? Może być 4xcalvus, 4xcompressiceps ? + parka muszlowców i jakiś węgorek albo giętkozęb ??

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Wrz 2007 21:46 
Może z ilością Calvusów i Compressicepsów nie odbiegaj od propozycji Sendoga. A jeśli Ci się podobają sumiki i węgorzyki to polecam kilka Multipunctatusów (5-6 ) i 1-2 węgorzyki ;)

Marcin.T <'))><

Autor Lenek
Użytkownik
#8 - Posted: 1 Paź 2007 13:10 
Kurdę, mam taką słabość do tych alto...... chciałbym mieć ich jak najwięcej a zarazem mieć pewność, że się nie pozabijają. 240L standart to nie jest takie małe akwarium aby nie zmieściło się tam 8 alto, oczywiście Wy wiecie lepiej bo hodujecie te rybki. Dla większej ilości alto mogę zrezygnować z leleupi i z Multipunctatusów. Najbardziej mi zależy na w miarę duzej ilości alto, parce muszlowców i coś jeszcze. Dzięki za odp. pomogły mi one bardzo.

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 1 Paź 2007 13:18 
Kurdę, mam taką słabość do tych alto...... chciałbym mieć ich jak najwięcej a zarazem mieć pewność, że się nie pozabijają

Jeśli są obiektem Twoich westchnień i chciał byś by czuły się w miarę dobrze. To czym że jest zdobycie dla nich godnego lokum ;)?

Marcin.T <')))><

Autor Lenek
Użytkownik
#10 - Posted: 1 Paź 2007 13:49 
Mam tylko 14 lat i nie stać mnie na większe akwarium.

Autor tasma
Użytkownik
#11 - Posted: 1 Paź 2007 13:57 
Ja sie przez chwile zastanawialem. Byc moze gdybys nie mial calvusow i compresiow, a tylko jedne z nich i wieksza ilosc, powiedzmy6-7 sztuk to nie byloby zle. Oczywiscie zachowanie odbiegaloby od tego "zwyczajnego", ale byc moze by sie nie zabijaly.
Ja mialem tymczasowo 5 compressicepsow i 10 calvusow w 375l. Zyly tak przez trzy miesiace jak sardynki w puszcze. Nie wszystkie byly dorosle i zachowywaly sie dziwnie, ale zyly.
Z drugiej strony, jesli chcesz obserwowac naturalne zachowania tych ryb, tarlo, opieke nad potomstwem (dopoki go nie zjedza ;) ) to wrzuc tam maksymalnie dwie pary.

Przemek

P.S.
Gdybys byl totalnie zakrecony na punkcie alto umiescilbys w tym zbiorniku pare tych ryb i obserowal etapy tarla ;)

Autor Lenek
Użytkownik
#12 - Posted: 1 Paź 2007 17:57 
Nie zależy mi na potomstwie, może 6 sztuk samych calvusów + parka muszlaków + (parka leleupi ??) + węgorek ??

Autor timus
Użytkownik
#13 - Posted: 1 Paź 2007 18:28 
Mam tylko 14 lat i nie stać mnie na większe akwarium.

I tylko się cieszyć że tak młody adept pyta a nie stara się robić po swojemu. Odpowiedzi na stan liczbowy otrzymałeś. A teraz sam musisz sobie odpowiedzieć co jest Twoim zdaniem lepsze. Czy wepchnięcie na siłę jak najwięcej ryb bo Ci się podobają? Czy może 1para i możliwość bajecznych obserwacji zachowań godowych itd...?

Akwarystyka uczy wstrzemięźliwości i cierpliwości ;) Nie ma lekko! Ja tez chciał bym mieć jeszcze wiele innych ryb. Ale nie pozwalają mi na to warunki. Lecz nie upycham na siłę czego się da ;)

Marcin.T <')))><

Autor Lenek
Użytkownik
#14 - Posted: 1 Paź 2007 20:36 
Dzięki za odp. Dam 5 sztuk calvusów. Co dodać do nich ? Myslałem na proponowaną wczesniej parką leleupów. Zamierzam dac jeszcze 2 parki muszlowcow i wegorka. Czy ryb bedzie juz dosc czy weszedlby tam jeszcze parka malych naskalniakow ?

Autor Sendog
Użytkownik
#15 - Posted: 1 Paź 2007 21:04 
O jakich muszlowcach piszesz?

Autor tasma
Użytkownik
#16 - Posted: 1 Paź 2007 21:12 
Lenek
Calvusy to ryby monogamiczne. 7 sztuk to mini stado, ale 5 sztuk to dwie pary i jeden (jedna) "zafiltrowiec".
Co to jest "wegorek"? Znam pojecie wegorzyk. Czy chodzi Ci o przedstawicieli Mastacembalidae?
Nie ma "naskalniakow". Sa naskalniki. Moim zdaniem nie wejda. Lepiej pomysl o (para)cyprychromisach. Troche za duzo chcesz upchnac na dno.

Przemek

Autor bernard
Użytkownik
#17 - Posted: 2 Paź 2007 00:12 
Lenek, jeśli decydujesz się na ryby dorosłe, to uważam, że 2 pary to jest wszystko co możesz trzymać w takim zbiorniku zwłaszcza, że chcesz wpuścić tam jeszcze inne ryby żyjące w dolnych partiach akwarium.

Bernard

Autor Lenek
Użytkownik
#18 - Posted: 2 Paź 2007 15:46 
Dzięki za następne porady.
Czyli:
4xAltolamprologus calvus (może być w dwóch odmianach ?)
1x wegorzyk,
2x leleupi,
2x cyprychromis
parka albo dwie Lamprologus ocellatus GOLD.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#19 - Posted: 2 Paź 2007 15:57 
2x cyprychromis

Cyprichromisy to ryby bardzo stadne i o mniejszej ilości niż 10 sztuk to nawet nie powinno się mysleć.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 2 Paź 2007 16:00 
Cyprichromisy to ryby bardzo stadne i o mniejszej ilości niż 10 sztuk to nawet nie powinno się mysleć.

I co gorsza - nie do tego zbiornika - jest zbyt mały.

Ponadto odmiany barwne A. calvus krzyzują się, więc może być w zbiorniku tylko jedna.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#21 - Posted: 2 Paź 2007 16:03 
Witam,
Proponuje jednak zebys troche poczytal o rybach, ktore chcesz hodowac.
2 ryby z rodzaju cyprichromis w Twojej obsadzie pokazuja, ze tego nie zrobiles (to sa ryby stadne). Nie upieraj sie tez przy N. leleupi bo to bardzo agresywne ryby i rozstawia Ci Altolamprologusy po katach, tak ze nie bedziesz ich w cale widzial. Mastacembalus tez mi sie nie widzi (przynajmniej na razie) w tym ukladzie (powod jak wyzej - za malo wiedzy).
Zacznij od mniej problemowych ryb (choc ktore to sa, jesli sie o nich malo wie?), a potem dojdziesz do akwariow z innymi gatunkami, ktore bedziesz chcial hodowac.
Pzdr.
Fazi64

Autor Lenek
Użytkownik
#22 - Posted: 2 Paź 2007 16:03 
Sugerowałem się tym

"lepiej pomysl o (para)cyprychromisach."

Autor rambowskixx
Użytkownik
#23 - Posted: 2 Paź 2007 16:05 
Paracyprichromisy nie różnią się zbytnio wymaganiami od cyprichromisów. To też ryby stadne potrzebujące dużego zbiornika.

Łukasz

Autor fazi64
Użytkownik
#24 - Posted: 2 Paź 2007 16:06 
Sugerowałem się tym
"lepiej pomysl o (para)cyprychromisach."
!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witam,
Jezus Maria - Lenek - natychmiast do ksiazek i Forum - bez zglebienia wiedzy o rybach, ktore chcesz hodowac, nie wolno Ci nawet o nich myslec!!! ;(((
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#25 - Posted: 2 Paź 2007 16:06 
Paracyprychromisy to też ryby stadne i powinno ich być więcej niż 2!

Jak pisz Fazi poczytaj trochę o rybach które chcesz hodować choć podstawy.

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#26 - Posted: 2 Paź 2007 16:09 
Witam,
Lenek
Paracyprichromisy to nie "para cyprichromisow" - zaraz zejde na zawal!!
Pzdr.
Fazi64

Autor Vepsik
Użytkownik
#27 - Posted: 2 Paź 2007 16:09 
Już go o tym poinformowałem :P

Autor timus
Użytkownik
#28 - Posted: 2 Paź 2007 16:14 - Edytowany przez: timus 
Już go o tym poinformowałem :P

Znacie się ????

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#29 - Posted: 2 Paź 2007 16:15 
zaraz zejde na zawal!

Krzysiek oddychaj głęboko ;)!

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#30 - Posted: 2 Paź 2007 16:19 
Ja też juz mam palpitacje serca. Wg mnie Lenek cechuję się totalną niechęcia do czytania, nawet takiego jak czytanie postów ze zrozumieniem.

Nawet młody wiek tego nie tłumaczy. Moja propozychja - poczytaj, poczytaj i jeszcze raz poczytaj, a potem kup parę Altolamprologusów i zacznij naukę zachowań ryb.

Marta

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Obsada do 120x40x50 ciag dalszy.:) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®