Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Nowy zbiornik - jaka obsada

Autor czacza
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Paź 2007 23:52 
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, chciał bym prosić o poradę w sprawie doboru obsady zbiornika.
Uruchamiam w pracy zbiornik, chcę aby było to tzw Tanganika mięsożerna, jaką obsadę zaproponujecie, zbiornik ma spełniać rolę dekoracyjnego, akwa ma 375l (150x50x50).
Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

Autor sue
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Paź 2007 00:08 
Czy czytałeś już ten artykuł?
http://www.projekttanganika.pl/index.php/artykuly/ artykul/48

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 9 Paź 2007 06:04 
Witaj

Czy chcesz odebrać sobie najprzyjemniejszą cześć zakładnia zbiornika - czyli dobór obsady? To Twój zbiornik-:)))

Obsada mięsozerna kojarzyć się moze na pierwszy rzut z frontosami, czy altolamprologusami, ale może masz na mysli obsadę ryb piaskowych?

Marta

Autor duch
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Paź 2007 07:28 
Witam.
Obsada mięsozerna kojarzyć się moze na pierwszy rzut z frontosami-wiem,żę Marta podała to jako przykład,ale nie proponuję kojarzyć frontos ze szkłem 375!.
ale może masz na mysli obsadę ryb piaskowych? -napiszę jaką ja miałem obsadę przez jakis czas.Na dnie enantiopusy stado 15 sztuk a w toni 30 sztuk cyprichromis jumbo kitumba neon head.Widok naprawde ciekawy:).
Propozycje innych obsad znajdziesz bez problemu na forum,nie podaję innych,ponieważ staram się pisać jedynie o tym co sprawdziłem na własnej(a może rybiej:)) skórze.
Andrzej.

Autor czacza
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Paź 2007 08:19 
Witam ponownie i dziękuję za wszystkie uwagi, pisząc "mięsożerna" mam na myśli inne niż Tropheus (te już posiadam :-) ), w grę wchodzą jakieś Altolamprologusy (Calvus, Compressiceps), w toń jakieś Cyprichromisy, coś z Lamprologusów i Neolamprologusa. Tylko które z którymi łączyć i w jakich ilościach.

Pozd
Mariusz K

Autor czacza
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Paź 2007 08:29 
Zapomniałem jeszcze Julidochromisach, na tych mi bardzo zależy

Pozd
Mariusz K

Autor Lenek
Użytkownik
#7 - Posted: 11 Paź 2007 16:28 
Może na początek 6 sztuk alto (poczekać aż się dobiorą) do tego 15 paracyprychromisów, i jakieś naskalniaki.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Nowy zbiornik - jaka obsada Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®