Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Niespodzianka w akwarium :)

Autor Sendog
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Paź 2007 22:28 - Edytowany przez: Sendog 
Cześć

Dziś w pracy padłem z wrażenia. W moim biurowym akwarium w muszli pokazały się maluchy Altolamprologus compressiceps Nangu black F0 które przyjechały w ostatniej dostawie do Tropheusa. Narazie widać około 10 szt. ale mam ndzieję, że jest ich więcej. Samiczka dzielnie opiekuje się młodymi a samiec odpędza intruzów. Samica nie tkwiła w muszli lecz blisko niej i dość rzadko tam wpływała. Samiec okazał się drapieżnikiem - upolował dwa ornatipinnisy a trzeciego ranił. Ma około 13 cm. Para bardzo zgodna - żadnych konfliktów.
Radość tym większa , że to pierwsze maluchy compressicepsów "dużych"w moim akwa.

Pozdr
Krzysiek

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 25 Paź 2007 22:41 
Witam,
Oooooo!!!
Gratulacje!
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Paź 2007 23:09 - Edytowany przez: rufus1 
Gratuluje maluszków!

Ja czekam ze moze kiedys u mnie pojawia sie maluszki Altolamprologus sp. compressiceps Cape Kachese shell

Leszek

ps. widze ze dzisiaj dobry dzien w naszych akwariach. Ja rowniez mialem mile chwile poniewaz pierwszy raz u mnie odbyly tarlo "kolosy", czyli Petrochromis sp."Texas Red" Longola.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 26 Paź 2007 06:52 
Chłopcy

Moje szczere gratulacje!

Leszek nawet podesłał mi dzisiaj zdjęcia petrusi.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Paź 2007 09:18 
Ja też przykładam się do gratulacji ! ;)

Ja czekam ze moze kiedys u mnie pojawia sie maluszki Altolamprologus sp. compressiceps Cape Kachese shell

To nie jesteś sam Leszku ;) Ja też ciągle zaglądam do muszli ;)

Leszek nawet podesłał mi dzisiaj zdjęcia petrusi.

No to siup do galerii ;)


Marcin.T <')))>,

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Paź 2007 11:50 - Edytowany przez: rufus1 
To nie jesteś sam Leszku ;) Ja też ciągle zaglądam do muszli ;)

u mnie caly czas zaglada tam samiec :-), a ja się patrze na samca co robi. Taki łańcuszek ;-). Mam nadzieje ze za jakis czas zajrze do akwarium i zobacze taki mily widok jaki zobaczyl Krzysiek.

Mam tez fotki, gdzie po konsultacji z Przemkiem w celu upewnienia sie, widac dokladnie roznice miedzy samcem a samica (wielkosc, kolor, podkladelka, brzuszek).

Leszek

ps. Marcinie fotki petrusi juz Ci wyslalem

Autor fazi64
Użytkownik
#7 - Posted: 26 Paź 2007 12:24 - Edytowany przez: fazi64 
fotki petrusi juz Ci wyslalem

Witam
Prosze Lechu rzuc je i do mnie (a fotki shelli tez, bo sam chcialbym wiedziec kto jest kto u moich Chimba shell)
Pzdr.
Fazi64
PS.
A zdjecia "moich" piaskowek super!!!
F64

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 26 Paź 2007 12:45 
Ja rowniez gratuluje. Jak wygladaja maluchy (w sensie koloru). Tak jak u zoltych odmian?

Przemek

Autor Sendog
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Paź 2007 16:26 
Cześć
Według mnie bardzo podobne do maluchów calvusów. Małych compressicepsów jeszcze nie widziałem

Autor winiar
Użytkownik
#10 - Posted: 28 Paź 2007 10:55 
Gratulacje!

A może szczęśliwcy podziela się z nami fotkami?

Pozdrawiam


Marek

Autor Sendog
Użytkownik
#11 - Posted: 28 Paź 2007 13:11 
Mój Pansonic 2mln pixeli nier adzi sobie z takimi zdjęciami.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Niespodzianka w akwarium :) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®