Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

czy poradzą sobie ?

Autor Lenek
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Lis 2007 10:47 
Mam takie pyt. czy młode calvusy (3cm) poradzą sobie z Lamprologus caudopunctatus Moliro(odłów) i L.ocellatus (odłów) ??

Autor Sendog
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Lis 2007 14:43 
Altolamprologusy mają (trudno to nazwać) swego rodzaju pole osłabiające agresję innych ryb. Są bardzo rzadko atakowane a raczej jedynie straszone - nie widziałem ryby która czynnie atakuje altolamprologusa. Ich charakterystyczna poza tzw. stanie na ogonie i zgiecie ciała działa na inne gatunki bardzo kojąco :)
Myślę, że małym calvusomnic nie grozi choć caudopunctatus to agresywne ryby. Jeżeli Twoje akwarium to coś więcej niż terytorium caudo to małe calvusy na pewno sobie poradzą.

Pozdr
Krzysiek

Autor bemben
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Lis 2007 16:40 
Cześć,

W 240 l miałem 2 pary dorosłe Compresicepsów Chumbu+Parę L.Ocellatus+Parę Caudo, wszytskie z odłowu i cztery młode Calvusy 4cm. 3 z nich miały sie dobrze jeden dostawał od kolegów Calvusów i reszty. Caudo interesowały się tylko sobą i swoim terytorium. Ocellatus (był ostry)próbował je atakować, ale z czasem jak rosły radziły sobie coraz bardziej.

pozdr, k

Autor Lenek
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Lis 2007 16:44 
Ja też planuje podobną obsadę do 240l tylko zamiast Compresicepsów calvusy w ilości 6szt. młodych F1.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / czy poradzą sobie ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®