Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Cyphotilapia gibberosa Mikula

Strona  Strona 12 of 14:  « Previous  1  ...  11  12  13  14  Next »  
Autor slalom
Użytkownik
#331 - Posted: 29 Mar 2010 23:02 - Edytowany przez: slalom 
Jak dasz mi link do zmniejszonej fotki to ja to wyedytuję.
Witam. Skasowałem tę fotkę na image i tu też znikneła :). Przepraszam wszystkich którym przeszkadzała:)

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#332 - Posted: 28 Sier 2010 20:35 
Pozdrowienie z Ukrainy.
Od srodka lipca zauwazylem, ze jedna z samic Mikula jest mniej aktywna. Woli siedziec na srodku zbiornika na dnie. Ja zmenilem interier, polozylem na to mejsce kamienia, ale ona siedzi pod jednym z tych kamykow, na tym samym mejscu. Dodam, ze ta samica nie jest goniona przez innych ryb, chetna do jedzenia. Tylko siedzi (moze 70-80% czasu) i ryje grys.

Co to moze byc?

Autor admin
Admin
#333 - Posted: 29 Sier 2010 06:58 - Edytowany przez: admin 
Aleks

Nie mam pojęcia:)

Zachowania czasami są różne. A czy przypadkiem nie myśli o tarle, może kopie dołek?

Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#334 - Posted: 29 Sier 2010 07:09 
[ czy przypadkiem nie myśli o tarle, może kopie dołek?
poltora mesiaca chyba za duzo dla przygotowania.

Autor admin
Admin
#335 - Posted: 29 Sier 2010 07:49 
Wiesz - ryby są zwykle nieprzewidywalne w zachowaniach. Jężeli je, nie widzisz zmian chorobowych- to chyba tak "ma".

Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#336 - Posted: 29 Sier 2010 09:01 
Wiesz - ryby są zwykle nieprzewidywalne w zachowaniach. Jężeli je, nie widzisz zmian chorobowych- to chyba tak "ma".
OK, bedzie spostregal za nia.

Autor admin
Admin
#337 - Posted: 29 Sier 2010 09:06 
Czasami trudno jest odpowiedzieć co dzieje się rybie, czy zachowania są prawidłowe czy nie. Nie znamy wg mnie pełnego zachowania tych ryb w naturze. Dla nas coś moze być dziwne, nietypowe, dla ryb - normalne.

Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#338 - Posted: 30 Sier 2010 19:59 
A-ha, u tej samacy czasami wyybarwienie troche szare.

Autor admin
Admin
#339 - Posted: 30 Sier 2010 20:23 
Aleks,

A czy pływa normalnie? odchody ma normalne? Moze zrób filmik:)

Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#340 - Posted: 30 Sier 2010 21:09 
A czy pływa normalnie? odchody ma normalne? Moze zrób filmik:)
Nitkowatych odchodow niema. Pod czas nagrywania filmika ryby sploszyly sie i zabrydzily wode. Prosze filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=oCxT5SB52aA

Autor marti
Użytkownik
#341 - Posted: 30 Sier 2010 21:47 
Moim zdaniem ta ryba wygląda całkiem normalnie.
Może ona się chowa , bo jest prześladowana przez np. samca (widać na niej oderwaną łuskę i przerwaną płetwę...)

Marcin

Autor admin
Admin
#342 - Posted: 31 Sier 2010 06:22 
Tak jak napisał Marcin, nie wynika z tego filmiku aby ryba była chora. Może straciła układ w stadzie i szuka schronienia?

Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#343 - Posted: 30 Wrz 2010 10:02 
Tak jak napisał Marcin, nie wynika z tego filmiku aby ryba była chora. Może straciła układ w stadzie i szuka schronienia?
ta ryba nadal wole siedziec pod kamykiem. A czy nie mize byc, ze mecza ja jakies pasazyty?
I jeszcze pytanko. mam zbiorniczek o rozm. 100*300*500 (wys), czy moge w nim przez 2-3 mesiecy trymac noworodzonych maluchow Mikuly?

Autor sander
Użytkownik
#344 - Posted: 30 Wrz 2010 14:19 
Będziesz musiał w takim pojemniku zastosować filtr gąbkowy na pompkę lub jakąś przerobioną kaskadę.

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#345 - Posted: 30 Wrz 2010 14:26 
Będziesz musiał w takim pojemniku zastosować filtr gąbkowy

tak, wiem o tym. Ale chodzi mi o to, zeby ryby nie zostaly karlowaci.

Autor sander
Użytkownik
#346 - Posted: 30 Wrz 2010 20:28 
Przez dwa miesiące nie dostaną karłowaci ale z drugiej strony będzie prościej wlać je do 100L akwarium :-)

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#347 - Posted: 19 Paź 2010 18:18 

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#348 - Posted: 21 Paź 2010 12:08 
Witam!
Prosze porady. Dzis rano jeden z samcow nienornalnie plywa - ciagnie go glowa do gory.
http://www.youtube.com/watch?v=a1jFVnQC45g

U tego samca nigdy nie bylo problemow z wynoszeniem (innyj samiec czasami ma taki problem, lubie duze jesc ) do tegoz wynozenie wyglada ninaczej.
Co to moze byc, dla czego mu sie zle? A-ha, wczoraj dominant mial tarlo i moze te samiec poprocstu dostal kopniakow, i mu cos boli?

Autor sander
Użytkownik
#349 - Posted: 21 Paź 2010 12:55 
Alex z Kijowa czy Ty aby nie chorujesz na nadwrażliwość? Frontki to są ryby NDZ, przepłynęło mi ich przez ręce naprawdę sporo i ani razu nie musiałem ich leczyć. Skoro dbasz o swoje ryby a widać, że tak jest to one muszą być zdrowe. Na filmie mało widać bo jest za krótki, frontki potrafią czasem mocno uderzyć pyskiem w pokrywę lub szybę i wtedy tak mogą pływać. Na podstawie podanych informacji pozostaje wróżenie z fusów.

Autor marti
Użytkownik
#350 - Posted: 22 Paź 2010 00:01 
A-ha, wczoraj dominant mial tarlo i moze te samiec poprocstu dostal kopniakow, i mu cos boli?

To bardzo prawdopodobne.

M.

Autor michal1313
Użytkownik
#351 - Posted: 22 Paź 2010 00:27 
witam Panów

czy Cyphotilapia gibberosa Mikula są takie spokojne jak na filmie Alex z Kijowa bo jeśli tak to tak troszkę mało żywiołowe te ryby oczywiście nie urażając ich zwolenników i ich majestatyczności

michał

Autor admin
Admin
#352 - Posted: 22 Paź 2010 18:22 
Ryby są majestatyczne:)) Czy mało żywiołowe? To zależy od sytuacji:))

Marta

Autor mariusz1604
Użytkownik
#353 - Posted: 1 Gru 2010 21:11 
marti
jak wykonales tlo w twoim baniaczku

Autor marti
Użytkownik
#354 - Posted: 1 Gru 2010 23:00 
Miałem kilka baniaków i różne tła, nie wiem o które Ci dokładnie chodzi.
Jeśli masz na myśli tło z 9 str tego wątku, to jest to tło firmy Aquaterra.
Tutaj masz link : http://www.ekert.pl/aquaterra.html

Marcin

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#355 - Posted: 4 Lut 2011 11:37 
cos u mnie nie gra....
W ciagy 1.5 roku od momentu przyjazdu do mnie frontoz one czas od czasy mieli tarlo, ale maluchy byly rzadko. Czas od czasu jeden z samcow mial newielkie problemy z wynoszeniem (po podmianach (podmienialem 20-30% raz w tyg) i po rzejdzeniu). Dodawalem nieco (mniej niz radzi producent) soli Cichlid Instant.
We wrzesniu 2010 kupilem rozne testy. Zmierzylem. NO3 okazalo sie >40 (API ma taki testy, ze roznicy pomiedzy 40 a 80 nie widac). Zaczelem podmieniac wode 10% prawie codzien, dodawalem soli wedlug rekomendacij producenta. Tarla prawie znikly, NO3 nezwazajac na podmiany >40 ( chociaz w filtrze jest Purigen).

Inne parametry:
NO 2 - 0
Ph - 7.6
Gh - 18
Kh - 13

Co powiecie, kolegi?

Autor sander
Użytkownik
#356 - Posted: 4 Lut 2011 12:11 
Zmierz poziom NO3 samej wody z kranu.

Jeśli nie widzisz różnicy między 40 a 80ppm to ten test w twoim przypadku trzeba zastąpić innym.

Jeśli rozcieńczasz wodę po 10% dziennie to ogólna tygodniowa podmiana jest niewielka a jeśli 20-30% raz w tygodniu to równie mało.

Jeśli woda kranowa będzie miała wysoki poziom NO3 to podmiany tym bardziej nie wpłyną znacznie na poziom NO3 w baniaku.

Ja mam w kranówce NO3=0 i podmieniam zawsze ok. 90% jednorazowo w tygodniu, przed podmianą poziom NO3 urasta do 30-40ppm. Dotyczy to akwariów o niewielkiej obsadzie np. 400L/20 tropheus.

Akwaria mocno obciążone wymagają czasem podmian 2x dziennie po 40%. Cudów nie ma aby zachować odpowiedni poziom NO3 trzeba podmieniać odpowiednio dużą ilość wody.

Co do rozrodu i jego skuteczności to wpływ na taki stan może mieć dojenie, które miało u Ciebie miejsce i wiele innych czynników jak karmienie, temperatura, cykl świetlny, parametry wody, obsada, stres... może nie masz wyczucia w karmieniu? - to częsty powód jak obserwuję nawet u osób długo posiadających ryby.

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#357 - Posted: 4 Lut 2011 13:00 - Edytowany przez: Alex z Kijowa 
NO3 w kranie jest 5 mg/l.
Co do karmienia, to podaje bardzo malo pokarmy. napr: na 8 frontos a 2 Alto podaje 4 malze, i tyle. Karmie 1 raz dzienne.

Autor admin
Admin
#358 - Posted: 4 Lut 2011 13:10 
Tylko małżami karmisz?

Może podaj im nieco więcej jedzenia? Podajesz im spirulinę?

Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#359 - Posted: 4 Lut 2011 13:28 
Tylko małżami karmisz?
no nie. To napisalem, zeby nadac przyklad ilosci pokarmu. Podaje im rowniez kalmary, osmiornicy, krewetki, morszczyka. Spiruline OSI (granulki) frontki nie jedza, Alto zjadaja.
Jezeli podac nieco więcej jedzenia to one to chetnie zjdza, ale 1 samiec a 1 samica na dzien nastepny moga miec problem z wynoszeniem.

Autor admin
Admin
#360 - Posted: 4 Lut 2011 13:35 
A może usuń z diety na jakiś czas kalmary i ośmiornicę.

Miałam ostatnio tylko raz problem z jedną rybą z wynoszeniem (Nangu), przejadła się. A tak - nigdy tego problemu nie miałam.

Coś chyba jednak musisz podawać nie takiego w pokarmie co powoduje u ich takie problemy.

Usuń po kolei na jakiś czas poszczególne składniki i obserwuj ryby.

Marta

Strona  Strona 12 of 14:  « Previous  1  ...  11  12  13  14  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Cyphotilapia gibberosa Mikula Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®