Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

L.Ornatipinis kilka pytań ;)

Autor timus
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Lis 2007 15:22 
Witajcie!

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem parki tych pięknych muszlowców. Ostatni (dokładnie tydzień temu) miałem okazje zobaczyć tarło tych ryb. Samiczka pilnowała muszli w której złożyła ikrę (tak bynajmniej mi się wydaje). Ale trzy dni temu zdziwiłem sie jak zobaczyłem że pilnuje innej ;( Poprzednia muszlo została zasypana a dokładniej jej wejście. Teraz siedzi przy dużej.

Czy możliwe jest że przeniosła larwy?

Czy po prostu coś nie wyszło z tarłem?

Marcin.T <')))><

Autor Lothil
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Lis 2007 15:47 
Witam,
ja rowniez obserwowalem takie zachowanie tych rybek a ostatnio udalo mi sie zobaczyc sam moment przenoszenia wylegu. Bardzo ciekawie to wygladalo i zajelo samicy ponad godzine;))
Pozdrawiam
Tomasz

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Lis 2007 15:55 
Czyli że dobrze główkuje i jest to możliwe?

Czy jest to normą podczas tareł że zmieniane są muszle czy tylko sporadycznie się tak zdarza?

Marcin.T <')))><

Autor Lothil
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Lis 2007 16:57 - Edytowany przez: Lothil 
Ja widzialem cztery tarla i za kazdym razem samica zmieniala muszle.
Pozostawiona muszla byla przysypywana piachem na wieczor a rano byla odkopywana przez kolejne kilka dni.
Tomasz

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Lis 2007 23:28 
Witam,
I ja bylem swiadkiem takich przenosin, ale u mnie samiczka robila to "pod przymusem", w akwarium wielogatunkowym, niepokojona przez inne ryby. Para przeniesiona do osobnego akwarium zaprzestala takich przeprowadzek.
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Lis 2007 07:31 
To by się zgadzało. U mnie pływają w ogólnym z innymi rybami.

Marcin.T <')))><

Autor pedro
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Lis 2007 20:01 
U mnie zdarzało się, że samica zakopywała muszle z młodymi.
Nie wiem czym było to spowodowane. Para była sama w zbiorniku i nie była niczym niepokojona.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / L.Ornatipinis kilka pytań ;) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®