Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Telmatochromis dhonti ??

Autor marti
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Lis 2007 19:03 - Edytowany przez: marti 
Witam , czy fotki na tej stronce przedstawiaja Telmatochromis dhonti ?
Ukazane są tu ryby z gat. Telmatochromis , ale czy dhonti ?
Spodziewałem sie raczej olowkowo-szarych , a tu są niebiesko-żólte .
A moze to jest odmiana orange ?
Trzeba wejść na Telmatochromis, później T. dhonti i będą fotki (dwie pierwsze słabe, dalej ładne)

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www. destin-tanganyika.com/images/P_telmato_donthi_smal l.jpg&imgrefurl=http://www.destin-tanganyika.com/G alerie/galerie-cichlides-oprst.htm&h=50&w=100&sz=3 &hl=en&start=8&tbnid=w_18Aghw5-9RYM:&tbnh=41&tbnw= 82&prev=/images%3Fq%3D%2B%2522Telmatochromis%2Bdho nti%2522%26svnum%3D10%26hl%3Den%26sa%3DG

jeśli to faktycznie one , to bardzo ładne .

Autor Sendog
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Lis 2007 08:24 
Cześć
Wydaje mi się, że tak. dhonti charakteryzują się bardziej wydłużonym pyskiem niż inne telmatochromisy. Nie widziałem na żywo odmiany orange.

Pozdr
Krzysiek

Autor marti
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Lis 2007 12:05 - Edytowany przez: marti 
Poruszyłem temat Telmatochromisów dhonti, gdyż kilka dni temu kupiłem za symboliczną kwotę parkę dorosłych (10-12 cm) , od znajomej która prowadzi sklep zoologiczny. Mówiła że ma już ich dość, na dodatek sa już w sklepie ok. roku. Pomyślałem, że uwolnie je z malutkiego zbiorniczka w sklepie, gdzie się gnieździły dłuższy czas, a mi będą pasowały, tym bardziej, że to ciekawe ryby, ożywią akwarium.
Nie są tak ładne jak te w powyższym linku, ale mnie sie podobają.
Liczę, że jeszcze będą ładniejsze, gdy dojdą do siebie.
Dostałem też, od tej znajomej, dwa synodontisy, które jakiejś Pani zjadły wszystkie rybki w akwarium towrzyskim :))))
Myślę, że to synodontis velifer.
Tak więc do 6 frontos i comresi dołączyły 2 telmatochromisy i 2 sumiki




Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Lis 2007 12:32 
Telmatochromisów dhonti

Witam,
Piekne ryby - tez kiedys je musze miec u siebie. Gratuluje!
Mysle tylko, ze moze lepiej bys je wyeksponowal w osobnym, mniejszym zbiorniku. Zreszta to straszne diably i nie wiem, czy nie zdominuja "altusow". Moze Krzysiek/Sendog cos ma wiecej na ten temat do powiedzenia.
Pzdr.
Fazi64

Autor marti
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Lis 2007 15:39 - Edytowany przez: marti 
Dziękuje Fazi .
Ja też się obawiałem, że zdominują Altuski, ale na szczęscie, na razie tak się nie stało.
Tzn. samce Alto bronią swoich rewirków skutacznie. Samiczki są niestety przeganiane czasem.
Telmatochromisy mają swoj rewirek i raczej daleko sie nie zapuszczają.
Będę obserwował rozwój sytuacji .
Jeśli Altuski będą zagrożone, za Twoją radą przeniosę Telmatochromisy.
Tak jak mówiłeś, piekna ryby, mają w sobie coś tajemniczego i strasznego.
Te wielkie paszcze! Trochę jak ryby głębinowe.
To mnie chyba najbardziej pociąga w Tanganice (pomijając ciekawy behawior, zwłaszcza godowy) te kształty, tajemnicze formy, lekko przerażające paszcze, przy majestatycznych ruchach .

Autor Sendog
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Lis 2007 16:33 
Altolamprologusy poradzą sobie z Telmatochromisami choć rzeczywiście zależy to od wilekości zbiornika. Nie piszesz nic o długości choć wnioskuję z frontos że zbiornik jest długi. Para może zająć nawet 1 mb długości zbiornika w czasie tarła. To chyba jedna z najostzrejszych ryb z Tanganiki. Mnie też uwiodło piękno Telmatochromisów zwłaszcza z kompleksu temporalis.

Pisz jak parka przygotowuje się do tarła bo na pewno w krókim czasie do niego dojdzie.

pozdr
Krzysiek

Autor marti
Użytkownik
#7 - Posted: 28 Lis 2007 17:57 - Edytowany przez: marti 
Pisz jak parka przygotowuje się do tarła bo na pewno w krókim czasie do niego dojdzie.

Też tak myślę.
U mojej znajomej, w bardzo małym akwarium, odbyły sie ze 4 tarła.
Ostatnio miały przerwę :)
Zbiornik ma 2m dł. chociaż przydałby się jeszcze dodatkowo z 1m (kiedyś tak będzie :)

Autor tooold
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Lis 2007 21:38 
Altolamprologusy poradzą sobie z Telmatochromisami

do czasu


Autor marti
Użytkownik
#9 - Posted: 28 Lis 2007 22:12 
tooold czy mógłbyś rozwinąć ?

ps. też niestety mam takie przeczucie :(

Autor tooold
Użytkownik
#10 - Posted: 28 Lis 2007 23:08 

Autor tooold
Użytkownik
#11 - Posted: 28 Lis 2007 23:10 
Wszystkie te uwagi mają zastosowanie jeśli mamy do czynienia z dobraną parą ryb tego gatunku, natomiast pojedyncze osobniki można śmiało trzymać w akwarium z innymi dużymi rybami np. Altolamprologus calvus ; Altolamprologus compressiceps ; Neolamprologus meeli czy Neolamprologus boulengeri

Autor marti
Użytkownik
#12 - Posted: 28 Lis 2007 23:50 
tooold taaak... czytałem Twój artukuł, kiedyś i ostatnio też.
Zobaczymy jak będzie ...
Altusy są dość duże i dobrane w pary (jedna szykuje się do tała), więc też nie dają sobie w kasze napluć. No i były wcześniej w zbiorniku.
Pozostaje mi mieć nadzieję że, nic się nie zmieni.
A jeśli Telmatochromisy zaczną terroryzować, przerzucę je do innego zbiornika.
Pozdrawiam, Marcin.

Autor marti
Użytkownik
#13 - Posted: 30 Lis 2007 12:38 
tooold stało się tak jak mówiłeś .
Telmatochromisy zadomowiły się na tyle, że zdominowały Altusy zdecydowanie.
Decydująca walka odbyła się wczoraj między samcem Telmatochromis a dominującym Altusem . Ten ostatni , pomimo zaciętego oporu w końcu dał za wygraną.
Finał jest taki że przeniosłem Telmatochromisy do innego zbiornika, chyba im się spodobał.

pozdrawiam, Marcin.

Autor marti
Użytkownik
#14 - Posted: 9 Gru 2007 09:49 
Pisz jak parka przygotowuje się do tarła bo na pewno w krókim czasie do niego dojdzie.

Sendog już doszło :)



na fotce sprzed paru dni jest ikra (na dole po lewej), obecnie juz larwy się wykluły, trzepoczą ogonkami pod czujnym okiem mamy :)

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Telmatochromis dhonti ?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®