Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Gwiazdkowy prezent - zbiornik z piaskowkami i nie tylko...

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor fazi64
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Gru 2007 19:00 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Nie bede wiele pisal - niech obraz mowi sam za siebie ;)))


Pzdr.
Fazi64

Autor artkras12379
Użytkownik
#2 - Posted: 23 Gru 2007 19:06 
WITAM
Daj Krzyśku namiary na Mikołaja co roznosi takie prezenty ;-)))
Gratuluję baniaka, jak możesz to zrób zdjęcie całego.
pzdr
Artur

Autor bernard
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Gru 2007 19:20 
Gratulacje!
Ja też chętnie skorzystam z namiarów na tego Mikołaja :)
Jaka będzie cała obsada tego akwarium?

Bernard

Autor tooold
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Gru 2007 19:29 
strasznie mnie rozbawiły te strzałki wewnątrz kartonu pokazujące gdzie sa ryby

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Gru 2007 19:31 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Akwarium 160x60x50h - X. ochrogenys Ndole, A. leptura, A. dewindti, P. nigripinnis "blue neon":



Pzdr.
Fazi64

Autor bernard
Użytkownik
#6 - Posted: 23 Gru 2007 19:35 - Edytowany przez: bernard 
zapowiada się ciekawie..

pytanie z innej beczki - to akwa stoi na szafce z płyty (tak wygląda), czy na obudowanym płytą stelażu?


B.

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 23 Gru 2007 19:35 
strasznie mnie rozbawiły te strzałki wewnątrz kartonu pokazujące gdzie sa ryby

to sw. Mikołaj zaznaczal z tego co wiem, jego Elfy.
To szyfr i slodka tajemnica :-). Krzysztof zapewne wie o co chodzi ;-).

Autor artkras12379
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Gru 2007 19:36 
Witam
Krzyśku, czy usypanie dna dwoma rodzajami podłoża rozdzielonego kamieniami ma jakiś cel?
pzdr
Artur

Autor fazi64
Użytkownik
#9 - Posted: 23 Gru 2007 19:41 
Witam,
A to taki moj "patent" na miejsce dla paru korzeniacych sie roslin (kryptokoryna apoogetolistna np.) i sposob, zeby drobniutki piasek nie przedostal sie do glowicy kubla.
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#10 - Posted: 23 Gru 2007 19:54 
...akwa stoi na szafce z płyty...
Witam,
Tak wlasnie jest.
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#11 - Posted: 23 Gru 2007 20:05 - Edytowany przez: timus 
Widzę że rybcie już zapomniały o długiej podróży ;)

Nie ma oznak stresu i widać już kolorki samczyka X.Ochrogenys ;) Zaraz pewnie będą młode ;)

Witaj w klubie posiadaczy "piaskownic" ;)

Marcin.T <')))><

Autor Alex
Użytkownik
#12 - Posted: 23 Gru 2007 21:59 
Witam

Ja tez szczeze gratuluje i szczeze zazdroszcze ;)) Piaskowki tez mi sie marza,moze juz niedługo...Pzdr Maciek

Autor tooold
Użytkownik
#13 - Posted: 23 Gru 2007 22:48 
mi się podoba Aulonocranus dewindti - to dość duża ryba i ciekaw jestem jak reszta ryb będzie z nimi żyła. Zwłaszcza A.leptura.

Blue-neon jest dla mnie doć pospolity;-) Sorry , to takie malawi ......

Autor rufus1
Użytkownik
#14 - Posted: 24 Gru 2007 00:02 - Edytowany przez: rufus1 
Aulonocranus dewindti to rzeczywiscie piekna ryba. Rozne zrodla podaja nieco inna wielkosc tego gatunku. Powiem szczerze ze dosc wolno rosna, ale za to dosc szybko zaczynaja sie rozmnazac. U mnie nie sa jeszcze tak wyrosniete. Stale przesypuja piasek (samce) i buduja swoje kopczyki. Ryba nie jest agresywna w stosunku do przedstawicieli swojego gatunku jak rowniez do innych ryb. Samiczki plywaja spokojnie w stadzie. Co jakis czas samczyki "zapraszaja" kolejne samiczki do swojego kopczyka i chca sie z nimi wycierac.
U Krzysztofa jak widze jest "prawie" zalecana obsada jezeli chodzi o towarzystwo do Aulonocranus dewindti. Siegfierd Loose poleca hodowanie z tym gatunkiem X. ochrogenys, ktore rowniez plywaja u Faziego. Na zbiornik 120x 50x 40 Siegfierd Loose poleca dwie grupy tych gatunkow po ok. 7 sztuk, w tym po 1 samcu. Wydaje mi sie ze ja jednak wpuscilbym 2 samce, poniewaz jest wieksza rywalizacja miedzy nimi i stale sa w ruchu, ale podkreslam - jest to "zdrowa" rywalizacja, bez agresji. Piasek powinien stanowic ok. 80% powierzchni dna, reszta skaly, ktore w przypadku A. dewindti sa wazne (przy nich samce buduja kopczyki). Z racji tego ze Krzysztof ma wieksze akwarium prawie o polowe wydaje mi sie ze jezeli chodzi o te dwa gatunki ma odpwiednia ilosc ryb.

Jestem rowniez ciekawy jak sprawdzi sie obsada z pozostalymi gatunkami.

Leszek

ps. Krzysztof te Aulonocranus dewindti to odmiana Ndole, hi! podobnie jak Xenotilapia sp. ochrogenys Ndole którą również masz, ale sie trafilo :-), dopiero teraz zajarzyłem.

Autor rufus1
Użytkownik
#15 - Posted: 24 Gru 2007 01:09 
A to jeszcze specjalnie dla Faziego, jako bonus od sw. Mikolaja.

Aulonocranus dewindti w akwarium.

Budowa gniazda



Przed tarlem i tarlo


Po tarle i inkubacja



Grupa samic


Krzysztof mam nadzieje ze w niedalekiej przyszlosci Ty rowniez bedziesz obserwowal takie zachowania, czego Ci życzę!! :-)


Leszek

Autor winiar
Użytkownik
#16 - Posted: 24 Gru 2007 20:32 
Fajny ten Mikołaj, bardzo fajny...
Gratulacje - zapowiada się bardzo ciekawie.

Pozdrawiam

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#17 - Posted: 24 Gru 2007 23:45 
Witam,
Podziekaowania dla Mikolaja/ow ;)))
Pzdr.
Fazi64
PS.
Fotki A. dewindti zapieraja dech - moje maluszki na rzie plywaja lawica w toni i raczej nie zagladaja w podloze. Mam nadzieje na szybka zmiane (dwoch wyraznie odznaczjacych sie "panow" w stadzie).
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#18 - Posted: 25 Gru 2007 10:13 
moje maluszki na rzie plywaja lawica w toni i raczej nie zagladaja w podloze.

typowe zachowanie tej ryby jak jest mloda lub doroslych samic, tez tych inkubujacych. Naprawde piekny widok w wiekszym akwarium (tzn. dluzszym).

Mam nadzieje na szybka zmiane
Krzysztof zapewne tak bedzie, obserwuj czy przypadkiem tych dwoch chlopakow juz nie probuje przeganiac pozostalych rybek (mam na mysli Aulonocranusy).

Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#19 - Posted: 25 Gru 2007 23:51 
Witam,
A dzisiaj wieczorem wytarly sie X. ochrogenys - co za widok! Samiec nawet nie mial czasu na stawianie kopczykow, tylko odpedzal intruzow i co chwile zapraszal zainteresowana samiczke do tanca godowego.
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#20 - Posted: 26 Gru 2007 11:49 
A dzisiaj wieczorem wytarly sie X. ochrogenys

super!!! mówiłem Krzysztof że to kwestia dni, to widać po aktywności samca. Widocznie warunki bardzo im pasują. Gratuluję pierwszego tarła u piaskówek :-).

Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#21 - Posted: 26 Gru 2007 23:15 - Edytowany przez: fazi64 
Blue-neon jest dla mnie doć pospolity

Witam,
Zycze wszystkim gatunkom takiej "pospolitosci":

U mnie te ryby zawsze beda mialy miejsce w akwariach (w mozliwych konfiguracjach).
Pzdr.
Fazi64

Autor marti
Użytkownik
#22 - Posted: 26 Gru 2007 23:33 
Paracyprychromisy to śliczne ryby.
Twoje Krzysztofie wydają się jeszcze dość młode, mają raczej krótkie płetwy ogonową oraz grzbietową i odbytową na końcach. Ale kolorki już mają ładne.
ps. czy nie masz wrażenia, że nieco za jasno jest w tym zbiorniku, co może powodować, że ryby nie wybarwiają się całkowicie, w takim stopniu jakby mogły ? Tzn. sa b. ładne , ale jakby nieco za jasne , a może tylko na zdjęciach :) Moze to kwestia wypadkowej oświetlenia oraz tła, które tez jest dość jasne.

Autor fazi64
Użytkownik
#23 - Posted: 26 Gru 2007 23:43 - Edytowany przez: fazi64 
Widocznie warunki bardzo im pasują. Gratuluję pierwszego tarła u piaskówek

Witam,
Nie pomniejszaj tez Leszku roli ich poprzedniego Wlasciciela ;)
W zalaczeniu pare fotek z tego, nie zawaham sie napisac z duzej litery: "Wydarzenia":




Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#24 - Posted: 27 Gru 2007 00:08 
Krzysztofie gratuluje fotek i uchycenia momentu tarla!!!
Gratuluje rowniez tarla u Paracyprychromis!!!

Widze ze spieszylo sie tym Xenom z tarlem. Nie dosc, jak widze, wycieral sie mniejszy samczyk, to jeszcze nie wykopal porzadnie dolka i nie zrobil kopczykow, leniuch jeden ;-). ale po fotkach widac ze mialy spokoj podczas tarla.

Jeszcze raz gratuluje!!!

Leszek

Autor timus
Użytkownik
#25 - Posted: 27 Gru 2007 20:35 
No moje gratulacje Krzysiek! To w nagrodę za długie wyczekiwanie. Najpierw na zbiornik a potem na mikołajów ;)

Dla mnie mikołaj też był dość łaskawy. Dostałem przed świętami nowe rybcie i sprzęt do pstrykania im fotek ;)

Poniżej pierwsze nieśmiałe próby ;)








Aparat którym pstrykam fotki to Canon EOS 350 D. Na razie "golas" Czyli kitowy obiektyw i lampa wbudowana. Mam nadzieje że z czasem się dorobię porządnego obiektywu i lampy zewnętrznej ;)

A ryby palce lizać. Nie prawdasz????

Mowa oczywiście o Red Princess bo Lepturka wyjechała do innego domku ;)

Marcin.T <')))><

Autor bernard
Użytkownik
#26 - Posted: 27 Gru 2007 20:51 
Ryby piękne, a i fotograf zupełnie nieźle sobie radzi :)
Świetnie, będą kolejne ciekawe ujęcia do oglądania.

Autor timus
Użytkownik
#27 - Posted: 27 Gru 2007 22:31 
Dzięki Bernard! To moje pierwsze fotki lustrzanką. Różnice widzę spore więc się ciesze że mam ten aparat ;)

Marcin.T <')))><

Autor artkras12379
Użytkownik
#28 - Posted: 28 Gru 2007 10:13 
WITAM
Marcin, co tak sucho ;-)))
Żadnych spostrzeżeń i wniosków na temat bytowania Red Princess z innymi rybami - czyżby jeszcze za wcześnie???
Spalam się z ciekawości ;-)))
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 3 Sty 2008 16:37 
Fotki zbiornika Krzyśka i jego ryb -:))

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup

Marta

Autor blondas
Użytkownik
#30 - Posted: 3 Sty 2008 20:08 
Witam !!!!!!
Ryby bardzo ładne(piękne)!!!!!!! fajowski Mikołaj tez bym takiego chciał
Powoli też przygotowuje się do moich xenek które moze za niedługo będe posiadał,więc wszystkie spostrzeżenia i cenne uwagi pilnie czytam
pozdrawiam Blondas

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Gwiazdkowy prezent - zbiornik z piaskowkami i nie tylko... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®