Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

pyszczaki z Tanganiki

Autor maniutek15
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Sty 2008 17:23 
Moje pytanie jest skierowane przede wszystkim do Admina a mianowicie jakie są najmniejsze pyszczaki z Tanganiki sprowadzone do Polski??? Z mojej wiedzy wynika że najmniejsza jast X.papilio i ma 9cm długości.

pozdro

Maciek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 16 Sty 2008 17:43 
Witaj

Xenotilapie z grupy papilio mają rózne rozmiary. X. papilio Tembwe dorasta do 12-13 cm, podobnie X sp. "Papilio Sunflower" Chituta. Wg mnie najmniejszym "pyszczakiem" sprowadzonym przez nas jest X. sp. " Papilio Katete". Nasze dorosle samce maja 8 cm, ale mogę sie mylić. Niezbyt duze są róznież X. spilopterus

Marta

Autor maniutek15
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Sty 2008 18:39 
Dziękuje za dpowiedź
Jak Pani myśli czy nasze ukochane jeziorko może ukrywać w sobie jakieś pyszczaki wielkości np. 5cm?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 16 Sty 2008 18:56 
Moze i tak, ale ja chyba takich nie znam na dzień dzisiejszy. Być moze jakieś małe sumiki z grupy Phyllonemus, ale na to mzoę odpowie Daniel.

Małe są także Microdontochromis tenuidentata i rotundiventralis. Nasze dorosłe okazy maja 7-9 cm

Marta

Autor maniutek15
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Sty 2008 19:04 
Ja mam nadzieje na jakieś małe pielęgnice :-D uwielbiam pielęgnice, Ale najbardziej te z tangi. Niestety jak ma razie nie mam zbyt dużo możliwości i wielu tych naj... nie widziałem na oczy i naprawde Pani zazdroszcze.......

pozdro
Maciek

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 16 Sty 2008 19:24 
Zawsze możesz je u nas oglądnąć -:))

Marta

Autor Vepsik
Użytkownik
#7 - Posted: 16 Sty 2008 19:25 
Zawsze możesz je u nas oglądnąć -:))



A jest co, ręczę za to głową :)

Autor maniutek15
Użytkownik
#8 - Posted: 16 Sty 2008 19:30 
troszke daleko do was mam a moi rodzice nie są takimi entuzjastami mojego hobby :-( więc wycieczka do was samochodem odpada może w wakacje pociągiem?(ach te marzenia)

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / pyszczaki z Tanganiki Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®