Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Fotki naszych frontoz

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor tasma
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Sty 2008 21:34 - Edytowany przez: tasma 
Oto kilka zdjęć naszych ulubieńców.



W akcji...





A to frontopiaskowki ;)







Więcej na http://www.suephoto.pl/index.php/galeria/index/5/1 80/36

Pozdrawiamy
Magda i Przemek

Autor MacieJ
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Sty 2008 22:54 
Ech...
Mogę na te ryby patrzeć godzinami. Majestatyczne, pełne elegancji, dostojne. Coś wspaniałego! No i te zdjęcia. Super!
Pozdrawiam.
MacieJ

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 19 Sty 2008 13:09 
Madziu

Zamawiam fotkę 1 -:))

Marta

Autor sue
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Lis 2008 22:18 - Edytowany przez: sue 
Oto nasi pupile 10 miesiecy później... Na zdjęciach widać dwa największe osobniki, które teraz mają około 30 cm.

Samiec nr 1, zwróćcie uwagę na przepiękną płetwę grzbietową i odbytową







Samiec nr 2, ma większy garb od poprzednika



Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 21 Lis 2008 22:28 
Perfekcyjne fotki:)) na płetwach widać każdą żyłkę. Coś niesamowitego..
Frontozy są piękne, ale czerń "calwusów" jest tak głęboka, ze aż bije po oczach.

Marta

Autor sue
Użytkownik
#6 - Posted: 21 Lis 2008 22:31 
Dzięki :)

Specjalnie wybrałam to zdjęcie z dorosłym samcem "calvusa" by można było porównać sobie wielkość ryb.

Jak widzicie mimo iż to F1, dobrze karmione ich garby nie są takie duże...

Magda

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 21 Lis 2008 22:33 
Tak, zwróciłam uwagę na garby. Są dla mnie w miare zbliżone do tego co prezentują odłowy w tym wieku i rozmiarze.

Piękne ryby.

Marta

Autor marti
Użytkownik
#8 - Posted: 21 Lis 2008 23:30 - Edytowany przez: marti 
Przemek coś wspomniał w jednym z postów kilka dni temu, że mają już 30cm, więc uświadomiłem sobie jak szybko rosną i zastanawiałem się jak dziś wyglądają.
Dogonoły już moje :)
Porównując te dwa warianty czy też gatunki wg. niektórych, wyraźnie widać różnicę w pasie na głowie biegnącym przez oko.
Moje mają pas na górze szerszy i zaczynający się na czole, a u Waszych dokładnie odwrotnie, pas zaczyna się od oka i biegnie w dół rozszerzając się i kończąc się na spodzie pokryw skrzelowych. U moich w tym miejscu jest już ledwo widoczny.
Piękne fotki... i te "calvusy" !
Zerknąłem sobie na zdjęcia Waszych "frontoz" z wątku o zakładaniu baniaka, różnica jest ogromna, szybko urosły w dobrych warunkach :)

http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=5&topic=1664&page=0

Autor sue
Użytkownik
#9 - Posted: 22 Lis 2008 20:45 
Mam wrażenie, że "frontozy" rosną na początku bardzo szybko. Później zmiany są już coraz mniej widoczne. Inną sprawą jest to, że w dużym zbiorniku te zmiany/ różnice zacierają się jeszcze bardziej.

Wśród kryfotilapii każdy może znaleźć coś dla siebie. Tyle wariantów geograficznych, odmian, a każda odrobinę inna...

Magda

Autor marti
Użytkownik
#10 - Posted: 22 Lis 2008 21:53 - Edytowany przez: marti 
Wśród kyfotilapii każdy może znaleźć coś dla siebie. Tyle wariantów geograficznych, odmian, a każda odrobinę inna...

To prawda :)

Właśnie przeglądałem sobie fotki różnych "Cyphotilapii" na : www.cyphos.com

Jest kilka ładnych zdjęć.
Jednak generalnie utwierdziłam sie w przekonaniu, że nie mamy sie czego wstydzić !
Większość ludzi na świecie, nawet entuzjastów, ma jakoś dziwnie urzadzone zbiorniki z kyfotilapiami, tzn. sztucznie (doniczki, nierzadko ceramiczny nurek, zameczek lub inny kicz).
Co gorsze, mieszanie odmian i wariantów geograficznych jest nagminne.
Na dodatek kyfotilapie i różni przedstawiciele zaprzyjaźnionego jeziora Malawi to obrazek bardzo częsty.
Krótko mówiąc, wyleczyłem sie z kompleksów, których nabawiłem się oglądając zbiorniki Jespera ;)

Autor worton
Użytkownik
#11 - Posted: 23 Lis 2008 10:50 
Hej,

a po co im te garby tak wlasciwie?

Autor tasma
Użytkownik
#12 - Posted: 23 Lis 2008 11:18 
a po co im te garby tak wlasciwie?

Do podnoszenia kamieni i wyjadanie tego co pod nimi znajda. Ponoc dorosly samiec jest w stanie podniesc 50 kg kamien. Oczywiscie pod woda wazy on sporo mniej, co nie zmienia faktu ze jest to jednak sporo.

P.

Autor kulus12
Użytkownik
#13 - Posted: 23 Lis 2008 11:35 
Do podnoszenia kamieni
a czy obserwujecie tego typu zachowania w akwariach?.
To mogło by być dość niebezpieczne dla zbiornika, pytam bo coraz częściej zastanawiam się nad założeniem zbiornika dla tych pięknych ryb ale zaliczyłem już jedno pęknięcie zbiornika 400l. i wolałbym nie ryzykować kolejnej tego typu katastrofy.

Autor marti
Użytkownik
#14 - Posted: 23 Lis 2008 11:48 
zaliczyłem już jedno pęknięcie zbiornika 400l

współczuję ! nawet nie chcę o tym myśleć ...

a czy obserwujecie tego typu zachowania w akwariach?

Ja nie widziałem nic takiego u siebie w akwarium.
Chociaż oczywiście słyszałem i czytałem o tym zachowaniu w naturze.
Wydaję mi się, że oprócz wspomnianej przez Przemka funkcji, garb moze dodatkowo pełnić funkcję magazynującą, lub rytualną u samców.
Zazwyczaj samiec alfa ma największy garb.
W sumie wiele samców ryb, szczególnie pielęgnicowatych, czy raczej okoniokształtnych ma na czole garb tłuszczowy, moze nie aż tak duży, ale jednak.

Autor sue
Użytkownik
#15 - Posted: 23 Lis 2008 11:53 
Witam,
Właśnie przeglądałem sobie fotki różnych "Cyphotilapii" na : www.cyphos.com
Dzięki za linka, nie znałam tej strony. Faktycznie nie mamy czego się wstydzić. U nas w Polsce poziom wiedzy i świadomosci akwarystów jest dość duża i podnosi sie z dnia na dzień ;) Coraz mniej błedów w dobieraniu obsady, akwaria coraz bliższe naturze...

Do podnoszenia kamieni
a czy obserwujecie tego typu zachowania w akwariach?

Powiem tak: wydaje się, że nie. Nie ma takiej potrzeby, pod kamieniami nie ma szans znaleźć żadnych przysmaków. Ale z drugiej strony, jeden z samców (ten na ostatnim zdjęciu) bardzo często ma porysowany garb, a nawet pysk, czasem łuska jakaś odstaje ;) więc chyba jednak próbuje zmierzyć się z naszymi "kamyczkami" :)

Pozdrawiam
Magda

Autor worton
Użytkownik
#16 - Posted: 23 Lis 2008 15:57 
O prosze. Kto by pomyslal, ze akurat do tego :)

Autor Gulunek
Użytkownik
#17 - Posted: 24 Lis 2008 17:48 
Do podnoszenia kamieni i wyjadanie tego co pod nimi znajda. Ponoc dorosly samiec jest w stanie podniesc 50 kg kamien. Oczywiscie pod woda wazy on sporo mniej, co nie zmienia faktu ze jest to jednak sporo.

Przepraszam ale niezła dyskusja się wywiązała na ten temat - sorry ale to kompletna bzdura. Guz tluszczowy u Frontozy jest jedynie oznaką pozycji i dominacji w grupie. Pozdrawiam. Marek

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 24 Lis 2008 20:54 
A skąd to wiesz? Bardzo chętnie gdzieś o tym poczytamy.
Daj tylko literaturę.

Robert

Autor marti
Użytkownik
#19 - Posted: 24 Lis 2008 21:52 - Edytowany przez: marti 
Tak naprawdę cechy i rola garba czołowego u kyfotilapii nie jest jeszcze jednoznacznie wyjaśniona.
Ad Koenings napisał, że "...garb czołowy tworzy mięsień grzbietowy, rozrastający się w kierunku czoła. Odgrywa istotną role w identyfikacji samców..." i tylko tyle.

Gulunek, gdyby tak było jak napisałeś, to samce alfa miałyby zawsze większy garb od samców beta, a tak nie jest.
Przykładem może być moje stado, gdzie dominujący samiec ma nieco mniejszy garb niż samiec beta.

Autor jawor00135
Użytkownik
#20 - Posted: 25 Lis 2008 19:47 - Edytowany przez: jawor00135 

Frontozy 10 sztuk Burundii i 4 młode Mpimbwe Blue.






Autor admin
Admin
#21 - Posted: 25 Lis 2008 20:11 
Witaj

Ryby ładne, ale dlaczego mieszcza warianty i gatunki?

Marta

Autor jawor00135
Użytkownik
#22 - Posted: 25 Lis 2008 20:24 - Edytowany przez: jawor00135 
Docelowo zostana tylko Mpimbwe Blue na ktore czekalem 7 miesiecy i w koncu sie doczekalem ,Burundi wystawilem na sprzedaz. jawor

Autor worton
Użytkownik
#23 - Posted: 25 Lis 2008 21:44 
Wypas akwa jawor! To back to nature?

Ponoc dorosly samiec jest w stanie podniesc 50 kg kamien. Oczywiscie pod woda wazy on sporo mniej, co nie zmienia faktu ze jest to jednak sporo.

Przepraszam ale niezła dyskusja się wywiązała na ten temat - sorry ale to kompletna bzdura


Oj no to archimedes pierwszy zauwazyl! :) Musi byc prawdziwe :))

Autor bernard
Użytkownik
#24 - Posted: 26 Lis 2008 00:24 
to samce alfa miałyby zawsze większy garb od samców beta, a tak nie jest. Przykładem może być moje stado, gdzie dominujący samiec ma nieco mniejszy garb niż samiec beta.

Nie zapominaj jednak, że ten garb nie tworzy się z dnia na dzień. Być może dominant, o którym piszesz nie zajmował (np. z racji wieku) pozycji dominującej przed odłowem.
Co do zasady zgadzam się jednak, że teza wiążąca wielkość guza z pozycją w stadzie nie jest przekonująca. Powiększając swoje stado wpuściłem sporego samca niemal pozbawionego guza tłuszczowego. Po kilku tygodniach zdominował dotychczasowego dominanta - podobnej wielkości, ale z większym garbem. Nowy dominant nie dorobił się guza przez kolejny rok.

Autor sengir
Użytkownik
#25 - Posted: 26 Lis 2008 08:06 
Jawor, zbiornik wygląda na bardzo ciekawą aranżację. masz może fotografię całości?

Autor jawor00135
Użytkownik
#26 - Posted: 26 Lis 2008 10:36 
tak mam popoludniu dam na forum pozdro.

Autor jawor00135
Użytkownik
#27 - Posted: 26 Lis 2008 15:16 - Edytowany przez: jawor00135 
sengir oto fotki , o ktore prosiłeś,zdiecia sa slabej jakosci robione zwyklym aparatem cyfrowym.





Autor admin
Admin
#28 - Posted: 26 Lis 2008 15:26 
Pięknie to wygląda:)

Jak duzy masz zbiornik?

Marta

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 26 Lis 2008 15:26 
No i co to jest za tło?

Marta

Autor sengir
Użytkownik
#30 - Posted: 26 Lis 2008 15:32 - Edytowany przez: sengir 
Bardzo ładnie dobraleś i ułożyłeś te głazy. Robi wrażenie.
Niebieskie światło to diody czy świetlówka ?
Tło to nie przypadkiem Aqua Szut? Ale skoro nie jestem pewien, to tylko świadczy, że kompozycja dobrze "łamie" powtarzalność firmówki (o ile trafiłem, że to firmówka :) )

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Fotki naszych frontoz Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®