Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Synodontis Multipunctatus...

Autor drozd
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Sty 2008 13:08 
witam,

nieskomputeryzowany znajomy (wiez że trudno w to uwierzyc, że ktoś nie ma w dzisiejszych czasach komputera :-) ale za to zapalony akwarysta "nawrócony" niedawno z Malawi na Tanganikę zadał mi kilka pyatń odnośnie tych sumów, ja niestety nie jestem biegły w synodontach więc pozwolę sobie pomęczyć troszkę szanownych forumowiczów w nadziei na uzyskanie odpowiedzi... :-) do rzeczy...

zakładamy że chcemy spróbowac rozmnożyć te sumy...

1. jak duży zbiornik?
2. stadko sumików czy parka? jaki układ płci najkorzystniejszy?
3. tylko sumiki i ryby gospodarze czy też można trzymać z nimi jeszcze gatunki?
4. jaka ryba spełni najlepiej rolę gospodarza? C. Horei odpada... ;-)

z góry dzięki za podpowiedzi...

pozdrawiam,

Marek

Autor sue
Użytkownik
#2 - Posted: 25 Sty 2008 22:43 
Marku odpowiedzi na swoje pytania możesz znaleźć m.in. w:

Nasze Akwarium numer 79 (lipiec/sierpień 2006)
Daniel M. Miłaczewski – Synodontis multipunctatus

Magazyn Akwarium numer 8 (55) (październik 2006)
Daniel Miłaczewski – Synodontis multipunctatus a Synodontis dhonti
http://www.projekttanganika.pl/index.php/artykuly/ artykul/68

Pozdrawiam
Magda

Autor drozd
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Sty 2008 10:22 
dzieki za przypomnienie artykułów Danieal :-)

może ktos jeszcze ma jakieś uwagi, spostrzeżenia istotne w temacie?

Marek

Autor worton
Użytkownik
#4 - Posted: 27 Sty 2008 11:14 
Hej,

dla C. horei trzeba bardzo duzego baniaka. Jarek Grejczyk probowal zestawienia synodontow z tym gatunkiem pyszczaka i nic z tego nie wyszlo a baniak byl spory. Ryby z rodzaju Simochromis takze sa czasem stosowane jako hosty.

Jezeli celem ma byc rozrod Synodontis multipunctatusto (sorry ale taka prawda) najlepiej zastosowac ryby z grupy nie-mbuna badz jakies pyszczaki z jeziora Wiktorii (tylko w miare ostroznie bo sa dosc agresywne, Haplochromis sp. "fire back" ponoc spisuje sie na medal).

Z Malawijskich nie-mbuna bardzo dobrze sprawdza sie pilegnice z rodzaju Placidochromis badz niektore Aulonocara - niektore, bo w handlu jest ich teraz dosc sporo odmian i czesc duzo bardziej agresywna od naturalnych form, tez trzeba uwazac :).

Jezeli zastosowac by malawijskie gatunki to starczy 250 litrow i 5-7 sumikow z delikatna przewaga liczebna samcow.

Pozdrawiam i powodzenia.

Autor drozd
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Sty 2008 11:36 
dzięki za podpowiedzi... teraz już wiem wszystko co chciałem wiedzieć w tym temacie...

pozdrawiam,

Marek

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Synodontis Multipunctatus... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®