Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Gnathochromis pfefferi

Autor tasma
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Sty 2008 22:19 - Edytowany przez: tasma 
Od listopada pływają w naszym zbiorniku przepiękne i przetowarzyskie Gnathochromis pfefferi. Mielismy juz okazje obserwowac zaloty i inkubacje ikry.
Ponizej kilka zdjec


Samica polująca na świderki


Samiec


Oko w oko z...




Szorstka milosc :)

Jak zwykle wiecej mozna zobaczyc tutaj:
http://www.suephoto.pl/index.php/galeria/index/5/2 35

Magda i Przemek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 26 Sty 2008 05:11 
przepiękne i przetowarzyskie Gnathochromis pfefferi

Dokładnie to właśnie obserwowałam u nas - niezmiernie towarzyskie i przyjacielskie ryby. Wszystko je interesuje, wszędzie muszą zaglądnąć no i lubią opiekunów -:))

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Sty 2008 09:40 
Opiekunow lubia. Tylko siebie czasami nie trawia. Na szczescie w naszym zbiorniku jak sie pokloca moga sie nie widziec tygodniami.

P.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 26 Sty 2008 10:35 
Wiesz podobnie zachowuja sie Lobochilotes - też są bardzo towarzyskie, ale czy sie będą kłócić? zobaczymy, jak na razie sielanka.

Marta

Autor sue
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Mar 2008 22:02 
Witam!

Pragnę się pochwalić, że od dzisiaj jesteśmy szczęśliwymi rodzicami ;) malutkich pfefferi :)))
Aby móc podziwiać te cudeńca musieliśmy odłowić inkubującą samicę do osobnego zbiornika. Na razie z pyska samicy uciekło tylko 2 maluszki, ale to tylko kwestia czasu ;)
Młode są malutkie (max 5 mm), ciemnobrązowe i dość nieporadne. Schowały sie w rogu akwarium, pod filtrem. Już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła je sfotografować!

Pozdrawiam
Magda

Autor Alex
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Mar 2008 22:06 
Witam

Gratulacje! To chyba najbardziej cieszy kazdego akwaryste - udane rozmnozenie kolejnego gatunku.Czekamy wiec na pierwsze fotki,a jest na co czekac bo sa zawsze najwyzszej jakosci.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 6 Mar 2008 05:48 
Madziu

Szczerze gratuluję, to naprawdę super wiadomość,

Niecierpliwie czekam na fotki maluszków, ciekawa jestem jak wyglądają?

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 6 Mar 2008 17:12 


To jedyna fotka malucha jaka udalo mi sie zrobic. Oba plywaja zwawo i przepychaja sie strasznie przez co zrobienie zdjecia jest bardzo trudne.
Co Wam to przypomina?

Przemek

Autor sue
Użytkownik
#9 - Posted: 7 Mar 2008 09:42 
Witam!
Oto dalszy ciąg relacji.
Stan obecny to 7 maluszków w kotniku plus 7, a może już więcej w akwarium ogólnym. Samica ma nadal wypchane podgardle. Ile młodych chowa się jeszcze w środku? Nie mam pojęcia.
Na temat tych ryb nie ma zbyt wiele informacji w Internecie, ale spotkałam się ze stwierdzeniem, że może być nawet więcej niż 50 sztuk narybku. Jak będzie u nas - zobaczymy.

Bardzo ciekawym zjawiskiem jest różnica w ubarwieniu młodych. Kilka sztuk jest bardzo ciemnych - brązowoczarne, a reszta jest dużo jaśniejsza (była już o tym mowa na forum w przypadku innych gatunków).
Oba "warianty" mają charakterystyczny podłużny, ciemny pas biegnący przez środek ciała oraz kolejny bięgnący poprzecznie u nasady płetwy ogonowej.

Pozdrawiam
Magda

Autor timus
Użytkownik
#10 - Posted: 7 Mar 2008 20:35 
:)

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#11 - Posted: 7 Mar 2008 22:59 - Edytowany przez: tasma 
Na razie mamy 35 sztuk maluszkow. Ponizej kolejne zdjecia



ten to wersja ciemna




Przemek

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 8 Mar 2008 13:22 
Przemku

Czy te ciemniejsze osobniki mają to ubarwienie tylko chwilowo? Czy trwa to już kilka dni?

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#13 - Posted: 8 Mar 2008 13:24 
Wyglada na to, ze to typowa reakcja na stres. Znika po kilku godzinach.

Przemek

Autor sue
Użytkownik
#14 - Posted: 24 Maj 2008 11:46 
Witam!
Nasze "gnacie" mają już 2,5 miesiąca i około 2,5 cm. Są bardzo towarzyskie, ciekawskie i zawsze głodne ;)









Jeden osobnik rośnie znacznie wolniej...



Wspaniałe ryby.

Magda

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 24 Maj 2008 13:32 
Maluszki powoli zaczynają pprzypominac rodziców:)). Ten najmniejszy jest też inaczej ubarwiony, prawda?

Marta

Autor sue
Użytkownik
#16 - Posted: 24 Maj 2008 21:20 
Tak, ten jeden osobnik jest znacznie mniejszy od reszty, z tym związany jest stres (stąd te ciemne barwy). Sądzę, że w naturze już dawno zostałby zjedzony przez większe drapieżniki, ale w akwarium (przeznaczone tylko do wychowu maluszków) całkiem nieźle sobie radzi.

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 25 Maj 2008 09:46 
Takie mniejsze, skarłowaciałe osobniki widziałam juz w niektorych miotach innych ryb: trofeusów, cyprichromisów, paracyprichromisów. Rosną one zwykle bardzo wolno. To także ciekawe zjawisko! Nie wiem czy w naturze na 100% byłyby zjedzone. Chyba u Arthura Tago na fotkach jest zdjęcie oftalmotilapi bez oka. Całkiem nieźle sobie radziła w naturze. Zawsze wydawało mi sie, ze takie "inne osobniki" mają większe szanse w naturze, jednak chyba nie zawsze tak jest?

Marta

Autor sue
Użytkownik
#18 - Posted: 25 Maj 2008 21:19 
Nie wiem czy w naturze na 100% byłyby zjedzone.

Moim zdaniem mniejsze osobniki mają w naturze jednak mniejsze szanse na przetrawanie. Osobniki te wyróżniają się nie tylko wielkością, ale są również słabsze, często inaczej ubarwione itd. To wszystko sprawia, że wyróżniają się ze stada, łatwiej je wypatrzeć i upolować. Tak mi się wydaje...

Uszkodzenia ciała to chyba trochę inna sprawa...

Pozdrawiam
Magda

Autor Sendog
Użytkownik
#19 - Posted: 25 Maj 2008 21:28 
Cześć
Są bardzo podobne do małych altolamprologusów.

Autor sue
Użytkownik
#20 - Posted: 25 Maj 2008 21:34 
Krzyśku

ale w odróżnieniu od alto "gnacie" to straszne żywioły :)
staszne rozrabiaki, wszędzie ich pełno...

w tym akurat rodzice nie różnią się od maluszków ;)

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 30 Gru 2010 12:39 
Odświeżam temat

Świetne zdjęcia - polecam:

http://www.cichlidae.com/forum/viewtopic.php?f=7&t =9766

Ostatnie z natury pochodzi z listopadowej wyprawy Benoit.

P.s.
Evert w lutym leci znowu nad jezioro:)

Marta

Autor sander
Użytkownik
#22 - Posted: 30 Gru 2010 23:10 
Te ryby (dorosłe) do złudzenia przypominają Labidochromis careuleus

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Gnathochromis pfefferi Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®