Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

A. Compressiceps - agresja samca względem samicy

Autor kapewu
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Kwi 2008 21:54 
Cześć,
Moje małżeństwo Compressicepsów właśnie się mocno pokłóciło. Są świeżo po wyprowadzeniu narybku (pierwsze maluchy były na zewnątrz 2 dni temu). Samica cały czas wachlowała muszlę, a samiec strzegł terytorium - dziś wieczorem samiec zaczął bardzo gryźć samicę - szarpać ją za pysk i uderzać w bok, jakby wyciągając/wypychając poza okolice muszli. Nigdy wcześniej nie widziałem u niego takiej agresji. Samica jest już na pysku poraniona.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Ryby są w akwa 100x40x60(wys) - jedna para A.C., samotny Ocellatus, stadko P. Nigripinnis.

Krzysiek

Autor kapewu
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Kwi 2008 21:57 
Na razie zaciemniłem akwa-jest ok, ale to rozwiązanie tymczasowe.

Po poprzednim tarle nie było takiego problemu, choć widziałem, że samica (może sama) oddaliła się od muszli.

Autor tasma
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Kwi 2008 07:20 
To raczej dziwne zachowanie. Widzialem wielokrotnie po tarle tego typu zachowania, jednak nie dochodzilo do uszkodzen ciala. Mozesz sprobowac (jesli masz taka mozliwosc) dolozyc druga samice. Powinno to w znaczacy sposob powinno zmienic zachowanie samca.

Autor kapewu
Użytkownik
#4 - Posted: 15 Kwi 2008 10:08 
nie mam możliwości dołożenia kolejnej samicy

dziś od rana sytuacja wyglądała ok (zostawiłem nadal zgaszone oświetlenie, jest tylko światło dzienne), ale wczoraj - to nie były niewinne przepychanki - na pewno było o wiele ostrzej niż widziałem u bijących się trofeusów - samica aż fruwała jak samiec nią szarpał

wieczorem po powrocie z pracy dam znać co się dzieje

Autor kapewu
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Kwi 2008 21:37 
dzisiaj - sielanka - ryby zgodnie siedzą pod swoją skałką w odległości 2 cm od siebie, samiczka jest trochę pogryziona, ale dodałem witamin do wody, liczę że dojdzie do formy

nie wiem co w nie wczoraj wstąpiło

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / A. Compressiceps - agresja samca względem samicy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®