Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Prosze o rade

Autor jawor001
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Kwi 2008 12:03 
Witam.
Posiadom 10 szt. mlodych Frontos Burundi (maja okolo 4cm)Chcialbym sie poradzic ile razy dziennie trzeba tak mlode ryby karmic i cos na temat chorob tych ryb.
Jak do tej pory karmie 4 razy dziennie ;mrozona ochotka, sercami wolowymi i suchym pokarmem Cichildi Color.
Prosze o rade bo moze cos zle robie.Jak narazie wszystko jest OK ryby rosna i maja sie dobrze.Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 25 Kwi 2008 19:35 
Witaj

Ja zupełnie inaczej karmię swoje ryby. Podaję im rozdrobnione krewetki, rozmrożone filety ryb morskich, gammarusa, a takze Danichi Kryll. Nie podaję im serca wołowego. Młode ryby wg mnie wystarczy jak będziesz karmił 2-3 razy dzienne. Dorosłe dwa razy dziennie maksymalnie. Trzeba pamiętac, że pokarmy muszą opadać na dno. Frontozy nie powinny pobierać pokarmu z toni.

Marta

Autor salmo70
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Kwi 2008 19:51 
Witam.Nikt nie odpowiada,to to co wiem to napiszę.Frontozy znam tylko z obrazków,ale ogólna zasada jest taka,że młode ryby jedzą więcej i częściej niż dorosłe.Wydaje mi się,że karmienie cztery razy jest ok(na pewno nie rzadziej).Do stosowanych przez Ciebie pokarmów dodałbym jeszcze rozwielitkę,a serca dawałbym jak najrzadziej.Może też mrożony gammarus byłby dobry.Proszę też o weryfikację osoby,które oglądają frontozy przez szybę,a nie na obrazkach(chodzi o pokarmy,które poleciłem).Serdecznie pozdrawiam.Robert.

Autor salmo70
Użytkownik
#4 - Posted: 25 Kwi 2008 19:55 
Przepraszam,gdy pisałem odpowiedzi Marty jeszcze nie było.Pozdrawiam.Robert.

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 25 Kwi 2008 20:00 
Robercie

Jak na tzw. oglądacza z obrazka całkiem nieźle Ci poszło:))

Zresztą jutro zobaczysz je nie tylko na obrazku.

Marta

Autor jawor001
Użytkownik
#6 - Posted: 25 Kwi 2008 20:00 
Dziekuje za rady ,ja mieszkam w malym miescie jest jedon sklep Zoologiczny bede musial zamowic na zamowienie pokarm ktorym karmi Pani Marta .pozdrawiam.

Autor Vepsik
Użytkownik
#7 - Posted: 25 Kwi 2008 20:01 - Edytowany przez: Vepsik 
A nie taniej wyjdzie ze sklepu internetowego?

Ja na przykład ostatnio za 2 litry Tropical Spirulina Forte, 0,5 litra Spirulina O.S.I. oraz 100 tabletek ze spiruliny zapłaciłem tyle, co za 1 litr Tropicala w sklepie.

Dainichi też dostaniesz chyba tylko w kilku sklepach.

Autor salmo70
Użytkownik
#8 - Posted: 25 Kwi 2008 20:24 
Dziękuję za miłe słowa.Właśnie za chwilę wychodzimy z domu na PKS do Krakowa.Pozdrawiam i do zobaczenia.

Autor Vepsik
Użytkownik
#9 - Posted: 25 Kwi 2008 20:29 
salmo70, wcześnie :) Ale ważne, że wszyscy widzimy się jutro rano :). Ja wyjeżdżam z domku 3:30.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Prosze o rade Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®