Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Zakopany muszlowiec

Autor makami
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Kwi 2008 18:03 
Jeden z L. meleagris podczas wyławiania z akwarium zakopał się w piasku tak, że wystawała mu tylko głowa. Ale od początku. Wróciłem ze spotkania w Krakowie i postanowiłem zmienic obsadę w jednym z baniaków (112 litrów) gdzie pływały L. meleagris. Po dłowieniu ryb okazało sie, że jednej brakuje. Myślałem, że wyskoczyła podczas prac porządkowych. Sprawdziłem podłogę, pod szafką akwariową i nic. Przeszukałem jeszcze raz akwarium i zdębiałem. Najmniejszy samiec zakopał sie w piasku. Po zbliżeniu ręki szybko wydostał się z piaskowej osłony i uciekł. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. A Wy?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 29 Kwi 2008 18:08 
Z muszlakami nie miałam takich doświadczeń, ale Triglachromis otostigma w czasie odławiania zakopał się w ciagu ułamków sekund po sam ogon! A to ryba 10-12 cm długości

Marta

Autor maniutek15
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Kwi 2008 18:43 
Neolamprologus signatus też się bardzo często zakopują w podłoże. U mnie przy każdym "grzebaniu" w akwa tak robią, co ciekawe nie chwają się w muszelkach tylko lecą do wkopanych rurek a jak nie zdążą to chyc w piach- nawet im oczy nie wystają.
pozdro Maciek

Autor marti
Użytkownik
#4 - Posted: 29 Kwi 2008 19:05 - Edytowany przez: marti 
U mnie czasem zakopywały się ocellatusy.
Głównie w stresie poczas porządków w akwarium.

Autor Sendog
Użytkownik
#5 - Posted: 29 Kwi 2008 22:42 
To bardzo powszechne u młodych ryb tego gatunku. Minie mu z wiekiem :)

pozdr
Krzysiek

Autor makami
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Kwi 2008 09:08 
Dziekuje za wszystkie informacje.
Pozdrawiam Marcin makami

Autor sengir
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Lis 2008 13:45 
Wygrzebuję stary temat.
Jak widać samica L.callipterus też potrafi się zakopać:

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 17 Lis 2008 17:15 
Rysku

Obserwowaleś może w jakim czasie ta samiczka sie zakopała? Czy bylo to tak szybkie jak torpeda?

Marta

Autor sengir
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Lis 2008 18:27 
Trwało to sekundę. Po podmianie wody ryby były pobudzone. Spłoszył ją samiec. To był jeden płynny, szybki ruch.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Zakopany muszlowiec Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®