Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Paracyprichromis Nigripinnis Blue Neon - ile młodych mieliście najwięcej z jednego tarła?

Autor MacieJ
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Maj 2008 14:21 
No właśnie. Ile liczył największy ”rzut” tego gatunku w Waszych akwariach? W jakim wieku były ryby i jak karmione? Jak często, czym? Które tarło z kolei danej samicy? Ile wynosił okres inkubacji? Jeśli macie takie doświadczenia z tym gatunkiem, proszę o podzielenie się doświadczeniami.
Pozdrawiam.
MacieJ

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 2 Maj 2008 16:11 - Edytowany przez: rambowskixx 
Ile liczył największy ”rzut” tego gatunku w Waszych akwariach?

U mnie 27 sztuk.

W jakim wieku były ryby i jak karmione?

Ryby to odłów a wiek hmmm u mnie są około 2-óch lat, musiał bym zerknąć na certyfikat. Karmione głównie mrożonkami typu wodzień i skorupiaki z czosnkiem. Dodatkowo witaminy sery plus płatki tanganyika. Poza tym również z racji tego iż mam trofeusy to różnego rodzaju spirulina jako uzupełnienie. Karmię 2-3 razy dziennie.

Które tarło z kolei danej samicy?

Myślę, że było to 12-15 tarło w moin baniaczku. Nie jest to jednak jakimś wyznacznikiem gdyż czasami inne samice miały większą ilość młodych przy 2-3 tarle niż np. przy 20-tym.

Ile wynosił okres inkubacji?

Oddzieliłem samicę po 24 dniach i wieczorem wypuściła maluchy nie interesując się już nimi zupełnie. Ogólnie u mnie samice inkubują od 21 do 28 dni w zależności od temperatury w zbiorniku. Przykładowo w tej chwili mam moje stadko w bloku i od kilku dni nie grzeją już w pomieszczeniach więc okres inkubacji automatycznie się wydłuża.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 2 Maj 2008 16:34 
Łukaszu, zawsze odławiasz noszącą samicę, czy też pozwalasz jej wypuścić w ogólnym?

Jak wtedy to wszystko wygląda?

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 2 Maj 2008 16:40 
Niestety mam je z enantiopusami więc jak nie oddzielę to wygląda to tak, że samica ma pusty pyszczek a młodych brak. O dziwo cyprichromisy (Yellow Head)czasami przeżywają ale maksymalnie 1-3 sztuki. Wynika to pewnie z tego, że jednak paracyprichromisy są bardziej delikatne.

Łukasz

Autor marti
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Maj 2008 18:19 
Witam .
Moje samice Paracyprichromis miały zawsze mniej niż 15 sztuk młodych.
Dorosłe były w wieku od roku do 2 lat. Było to pokloenie Fx 8szt i F1 5szt.
Karmiłem wszystkim :)) , głównie mrożoną artemią i płatkami "Tanganika"

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 2 Maj 2008 21:35 
U nas najwięcej maluchów to ponad 25 sztuk. Nie mniej jednak zwykle nie odławiamy matek i wtedy uchowują sie góra dwie/ trzy sztuki. Moje obserwacje są takie, ze samice odłowione do kotnika znacznie szybciej wypuszczają młode, samice pozostawione w zbiorniku ogólnym trzymają bardzo długo, nawet ponad 35 dni. Jest to dla nich bardzo wyczerpujące i zwykle samice bardzo chudną w tym czasie.

Nie wiem czy ilość maluchów jest skorelowana z wiekiem samicy i ilością tareł. Zapewne tak, samice młodsze, mniejsze mają mniej narybku. Ważne jest chyba jednak karmienie ryby i od tego w pewnym stopniu zależy ilość maluchów jak i częstotliwośc tareł. Ponadto młode f1 P. nigripinnis juz przy wielkości 5 cm u nas się wycierały i donaszały młode.

Marta

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 2 Maj 2008 21:59 
U nas ryby karmione są mrożonkami: cyklop, mysis, dafnia, planktonem Hikari, roztartymi granulatami OSi i Hikari dla roślinożerców i mięsożerców(w tym OSI Cichlid flakes). Odjakiegoś czasu dodaję im takze Cyklop Eeze w płatkach i w proszku.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#8 - Posted: 2 Maj 2008 23:42 
Moje obserwacje są takie, ze samice odłowione do kotnika znacznie szybciej wypuszczają młode, samice pozostawione w zbiorniku ogólnym trzymają bardzo długo, nawet ponad 35 dni. Jest to dla nich bardzo wyczerpujące i zwykle samice bardzo chudną w tym czasie.

Mam podobne obserwacje i dodam że samice odłapane w zasadzie wypuszczają narybek bardzo szybko - często tego samgeo dnia, w którym je odłapiemy. Oddzielanie samic bez wątpienia sprzyja również utrzymaniu ich w lepszej kondycji co sprawia iż szybciej podchodzą do kolejnych tareł.

Łukasz

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Paracyprichromis Nigripinnis Blue Neon - ile młodych mieliście najwięcej z jednego tarła? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®