Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

120x40x60 macie jakies pomysly?

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor lusingu
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Lip 2008 20:56 
Witam,
jak wyzej... Nie mam pomyslow na obsade wyzej wymienionego zbiornika, moze wy macie jakis swiezy, dobry pomysl.

Ja wiem prawie napewno, ze nie chce malych muszlowcow ... Jakos nie moge sie do tych ryb przekonac . Prosze o propozycje.

Pozdrawiam Krzysztof

Autor Lenek
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Lip 2008 22:20 - Edytowany przez: Lenek 
Na górę możesz dać Paracyprichromis nigripinis, do tego pomiędzy skały może parka alto, albo jakieś szczeliniowce i na dno parka większych muszlowców typu boulengeri.

Autor lusingu
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Lip 2008 22:25 
Myslalem nad Altolamprologus i Telmatochromis vittatus , ale nie wiem czy bylby to dobry pomysl.

Autor michal132
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Lip 2008 23:17 
W takim zbiorniku możesz trzymac np. perkę neolamprologus sexfasiatus
to bardzo ciekawie ubarwione i niezwykle interesujące ryby polecam:)

Autor lusingu
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Lip 2008 23:31 
Hehe .. ciekawe skad je teraz wezme ;))

Autor krzysiek10ar
Użytkownik
#6 - Posted: 7 Lip 2008 14:42 
Jak nie chcesz muszlowców to ja bym polecił dużo szczeliniowców (z 8) leleupa i jakieś naskalniki. Można też wpuścic tam trochę pielęgnic barbandzkich (ale wtedy bez szczeliniowców i naskalników).Na taki baniak jest dużo ryb do wyboru. Można mieć też księżniczki.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 7 Lip 2008 14:59 
pielęgnic barbandzkich


Skąd Ty znasz takie nazwy, to całkowity przeżytek. Co dodatkowo - nic nie mówi o odmianie.

Ponadto doradzasz- a jak widac masz problemy ze swoim zbiornikiem. Jakieś naskalniki - to nic nie mówi-są gatunki mniejsze i większe, część z nich jest bardzo agresywna. To samo z leleupi - 8 sztuk - to chyba tylko po to aby się dobrały w parę:))

Akurat lusingu generalnie ma pojęcie o rybach - jest chyba tylko niezdecydoway co do obsady.

Marta

Autor krzysiek10ar
Użytkownik
#8 - Posted: 7 Lip 2008 15:12 - Edytowany przez: krzysiek10ar 
pielęgnica (tropheus) barbandzka duboisa, moora. Z resztą tutaj strona http://pl.wikipedia.org/wiki/Tropheus. A co do naskalnikow to mi chodziło dłównie o regana, marliera, tutaj też strona http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Szukaj?sear ch=naskalnik. Leleupów trzeba dlatego tyle by się w pary dobrały jak pisałeś/aś.
Może mam problemy w swoim baniaku, ale to nie ma nic do żeczy znam się na tanganice, tylko na razie nie mam doświadczenia.

Autor marti
Użytkownik
#9 - Posted: 7 Lip 2008 15:39 
to nie ma nic do żeczy znam się na tanganice

Jeśli znasz sie na Tanganice , tak jak na ortografii to faktycznie jesteś ekspertem.

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 7 Lip 2008 15:45 - Edytowany przez: admin 
Wiesz - ja znam te nazwy....wilkipedia nie jest wzorcem dla mnie:))

Poczytaj na naszej stronie moje artykuły o trofeusach i mają ksiazeczkę pt. "Trofeusy" ...mam nadzieję, ze nieco rozjaśni Ci to problem:)

Regani i marlieri to bardzo agresywne ryby- samice dorastają do minumim 12 cm - tylko jedna para moze byc w zbiorniku.

Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj - niekoniecznie wilkipedię. Polecam różne artykuły w Tanganika Magazyn, na naszej stronie www.tropheus.com.pl, ma stronie www.projekttanganika.pl/. . Poonadto znakomite strony i fora zagraniczne.


Marta

Autor lusingu
Użytkownik
#11 - Posted: 7 Lip 2008 21:07 
Troszke sie usmialem ;))) a problem dalej pozostal :P

Pozdrawiam Krzysztof

Autor lusingu
Użytkownik
#12 - Posted: 7 Lip 2008 21:18 
A tak na marginesie to powiem szczerze, ze poczytalem to co miale(TM i archiwum) o muszlowcach i stwierdzam, ze jednak cos w nich jest i chyba za szybko je skreslilem.

Marto czy w kolejnej dostawie przewidujecie A. compressiceps "shell" i Paracyprichromis brieni ??

Krzysztof

Autor Sendog
Użytkownik
#13 - Posted: 7 Lip 2008 21:25 
jednak cos w nich jest i chyba za szybko je skreslilem.


Tu zdecydowanie się z Tobą zgodzę :)

Pozdr
Krzysiek

Autor lusingu
Użytkownik
#14 - Posted: 7 Lip 2008 21:30 
Chcialbym jakies ciekawe polaczenie ... A niebardzo wiem jakie mam pole manewru. Oczytany mysle ze jestem - z teorii 5- , ale praktyka na 2 . Dlatego prosze o pomoc.

Pozdrawiam Krzysiek

Autor Sendog
Użytkownik
#15 - Posted: 7 Lip 2008 21:35 
jeśli polubiłeś muszlowce to wszystkie jeśli nie to żadnego - taka jest prawda . co do połączeń to w 3 numerze TM pisałem trochę o tym. Jeżeli piszesz o a. sp. "shell" to zbierz dużo muszli i dołącz do nich vitatusy lub calliurusy lub np. similisy. Myślę, że gdzieś w podświadomości wiesz który gatunke chcesz mieć w zbiorniku :)

Autor timus
Użytkownik
#16 - Posted: 7 Lip 2008 21:37 
Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj - niekoniecznie wilkipedię. Polecam różne artykuły w Tanganika Magazyn, na naszej stronie www.tropheus.com.pl, ma stronie www.projekttanganika.pl/. . Poonadto znakomite strony i fora zagraniczne.

Myślę Marto że jest jeszcze co poczytać o Tanganice w rodzimych czasopismach i forach akwarystycznych. Jest tego naprawdę sporo w sieci.

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" ;)

Marcin.T <')))><

Autor lusingu
Użytkownik
#17 - Posted: 7 Lip 2008 21:39 
Czytalem czytalem, a jest co poczytac ;P niezla rozkmine tam dales . Rozlozony temat praktycznie na czesci pierwsze, a poza tym latwo sie czyta, zwiezle napisane.

Callipterusy mi sie podobaja bardzo, alto "shell" sa super ;))

Pozdrawiam Krzysztof

Autor Sendog
Użytkownik
#18 - Posted: 7 Lip 2008 23:03 
No widzisz Krzyś - pewnie już wybraleś :) i bardzo dziękuję za komplement.

Pozdr

Autor lusingu
Użytkownik
#19 - Posted: 7 Lip 2008 23:07 
Hm .. czy wybralem to jeszcze nie wiem dokladnie bo "shelli" teraz nie ma, ale sa callipterus i vittatus "shell" ktore tez mnie zaciekawily ;)

A co do artykulu - napisalem to co mysle, zadnej Ameryki tym nie odkrylem , na pewno nietylko ja tak uwazam :)

Pozdrawiam Krzysztof

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 8 Lip 2008 05:59 
Marto czy w kolejnej dostawie przewidujecie A. compressiceps "shell" i Paracyprichromis brieni ??


Wbrew pozorrom altolamprologus shell wcale nie jest łatwy do złowienia:) Ostatnie moje zamówienie nie zostało zrealizowane przez Michellle. Generalnie jak sie uda to będą:)) Z paracyprichromisami nie ma problemu, są nawet teraz.

Krzysiek przeprowadza ostatnio eksperyment, o którym pisał w artykule. To dopiero jest pomysł.

Marta

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 8 Lip 2008 06:01 
"Cudze chwalicie, swego nie znacie" ;)

Wartość naszego forum Marcinie znamy....

Marta

Autor lusingu
Użytkownik
#22 - Posted: 8 Lip 2008 11:44 
Z paracyprichromisami nie ma problemu, są nawet teraz.

Chwiliunia ... ale teraz w ofercie ich aktualnie nie ma chyba ??

Wbrew pozorrom altolamprologus shell wcale nie jest łatwy do złowienia:) wyobrazam sobie, ze zlapanie kilku centymetrowej rybki nie jest latwe ;)


Pozdrawiam Krzysztof

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 8 Lip 2008 11:50 
Chwiliunia ... ale teraz w ofercie ich aktualnie nie ma chyba ??


Mam kilka sztuk P. nigripinnis Blue Neon - ale kilka sztuk:))

Marta

Autor lusingu
Użytkownik
#24 - Posted: 8 Lip 2008 12:05 
A mi Marto o P. brieni chodzilo :)

A orientujesz sie w jakim ukladzie?? :P

Pozdrawiam Krzysztof.

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 8 Lip 2008 13:13 
Brieni będę zamawić.

A uklad sprawdę i na private.

Marta

Autor lusingu
Użytkownik
#26 - Posted: 8 Lip 2008 17:01 
Super, dzieki.

Krzysztof

Autor krzysiek10ar
Użytkownik
#27 - Posted: 8 Lip 2008 20:29 
Regani i marlieri to bardzo agresywne ryby- samice dorastają do minumim 12 cm - tylko jedna para moze byc w zbiorniku.
Ja nie widziałem, ani w wikipedi, ani w moich encyklopediach i w ogóle nigdzie żeby pisało, że regani i marlieri były tak agresywne i tylko jedna parka w zbiorniku. A co do muszlowców mi się bardzo podobają, są jak architekci, mają własne muszle, które same przestawiają, tylko przy tych muszlach akwa już mi sie nie podoba. Po za tym reszta jest ok.

Autor lusingu
Użytkownik
#28 - Posted: 8 Lip 2008 20:41 
Wikipedia to slaba skarbnica wiedzy, jezeli chcesz na niej sie opierac i rozwijac to bedziesz bardzo biedny intelektualnie, a Twoje ryby na pewno szczesliwe nie beda.

Polecam Tanganika Magazyn na poczatek, artykuly na www.tropheus.com.pl noi oczywiscie forum www.cichlidae.com .

Ja nie widziałem, ani w wikipedi, ani w moich encyklopediach i w ogóle nigdzie żeby pisało, że regani i marlieri były tak agresywne i tylko jedna parka w zbiorniku.

To podstawowa informacja ...

Z jakich Ty "encyklopedii" korzystasz ?

Pozdrawiam Krzysztof

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 8 Lip 2008 20:41 
Ja nie widziałem, ani w wikipedi, ani w moich encyklopediach


Widzisz - a ja mam te ryby stale i to w ilości 50-60 osobników z odłowu. I to w różnych wariantach geograficznych:))Zapytaj Tasmę z tego forum jak zachowywała się samica J. regani u niego - to niezła historyjka.

Marta

Autor krzysiek10ar
Użytkownik
#30 - Posted: 8 Lip 2008 21:02 
Ja mam encyklopedię moje akwarium i wielki świat akwarium, ale są to encyklopedie dosyć stare tam jeszcze inna przynależnośc gatunkowa gibbicepsa.

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / 120x40x60 macie jakies pomysly? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®