Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Co to za gatunek ?

Autor marti
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Lip 2008 14:42 
Witam,
dzisiaj , w jednym ze sklepów zoologicznych natknąłem się na pojedynczego osobnika jakiegoś szczelinowca.
Właściciel sklepu twierdził, że to N. sexfasciatus, jednak miałem jeszcze do niedawna sexfasciatusy i u mnie wyglądały one zupełnie inaczej.
Właściciel wyciągnął niemiecki album akwarystyczny i oglądając zdjęcia, swierdziliśmy, że ryba ta jest najbardziej podobna do N. fasciatus, przynajmniej na zdjęciach w tym albumie.
Przed chwilą obejrzałem zdjęcia Magdy (sue) i, jednak przedsatwione tam N. fasciatusy, sa zupełnie inne.
Na dodatek, miałem przy sobie w owym sklepie tylko telefon kom., więc fotki są fatalnej jakości.
Może ktoś wie co to za gatunek ?


Autor admin
Admin
#2 - Posted: 18 Lip 2008 15:40 
Trudno stwierdzicć bo zdjęcia jak sie powiększa mało dają informacji. Nie wiem takze jak duza jest to ryba, ale moze jest to N. ventralis?

Marta

Autor marti
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Lip 2008 16:53 
Faktycznie, zapomniałem dodać, że ryba ta miała około 10 cm długości.

Marto, czyli to N. fasciatus na pewno nie jest ?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 18 Lip 2008 17:00 
te pionowe paskowania raczej wynikaja ze stresu. Ponadto nie pamiętam aby fasciatusy miały to charakterystyczne niebieskie znakowanie ponizej oka.

Marta

Autor marti
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Lip 2008 18:27 - Edytowany przez: marti 
Chyba też mają nieco inny kształt.
Fasciatusy maja bardziej zaostrzone pyski i ogólnie ich ciało jest cieńsze, tzn stosunek długości do wysokości ciała jest większy.
Poza tym rysunek na ciele jest inny.

Jednak w tym albumie, made in Germany, zdjęcia przedstawiały własnie taka rybę, jak ta w sklepie, z podpisem N. fasciatus.
Sam byłem zdziwiony, bo pamiętałem na fotkach z netu nieco inny wygląd tych ryb.

Gdy będę tam następny raz, zapiszę sobie dokładną nazwę tego altasu.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 19 Lip 2008 06:14 
-Ciekawa sprawa, N. ventralis ma około 8 cm -

N. fasciatus ma zupełnie inny pysk - to taki mały szczupak- szczeka dolna jest nieco dłuższa od górnej.

Moze postaraj sie zrobic lepsze fotki i popytaj w sklepie skąd ma dostawę. Moze w ten sposób dojciemy do tego co to jest. Nie wiemy czy jest to ryba dorosła?

Marta

Autor marti
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Lip 2008 08:11 
Właściciel mówił że to już dorosła ryba.
Ma tylko jedną sztukę, dostał od jakiegoś klienta, więc trudno będzie dojść co to jest.
Postaram się zrobić lepsze fotki.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Co to za gatunek ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®