Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Muszlowce w 30 l

Autor joachimz
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Sier 2008 14:34 
Dzień dobry.

Co myślicie o parze Lamprologus ocellatus i paru Neolamprologus multifasciatus w 30 l?

Czym można by je karmić i jaka ilość multi?

Autor joachimz
Użytkownik
#2 - Posted: 25 Sier 2008 14:43 
Jeśli to jest złe połączenie to usprawiedliwiam się, że jestem w Tanganice zupełnie początkujący. Zapisałem się na to forum, bo uważam, że jest świetne i nigdzie się nie dowiedziałem tylu pożytecznych rzeczy co tu.

Autor sengir
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Sier 2008 14:58 
http://tooold.superhost.pl/home.html

Tu jest strona na której znajdziesz naprawdę sporo informacji.
Muszlowce to świetny wybór na początek, ale musisz dla nich kupić akwarium.
Dlaczego 30l? Owszem kiedyś wielu pisało, że te gatunki da się w takim ulokować. Co więcej można utrzymać je przy życiu.
Ale tak naprawdę efekt będzie kiepski. Ryby zestresowane, wiecznie pochowane, podejrzewam, że małe szansę na obserwację naturalnych zachowań. Akwarium trudne do utrzymania w czystości, nieefektowne.
Poczytaj podaną stronkę i przemyśl.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 25 Sier 2008 15:04 
joachimz

Witaj

Polecam Ci artykuły Krzyśka Haji w Tanganika Magazyn numer III Ślimakom dziękujemy - rzecz o muszlowcach obligatoryjnych z jeziora Tanganika. i z I numeru Lamprologus ocellatus (Steindachner, 1909) – Mały Imperator

W tych artykułach znajdziesz oprócz opisu gatunków takze uzasadnienie dlaczego 30l nie jest akwarium dla tych ryb.

Marta

Autor joachimz
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Sier 2008 15:20 
Dzięki za odpowiedź.

Autor joachimz
Użytkownik
#6 - Posted: 25 Sier 2008 16:33 
A co do pokarmu i czy mini ławica multi powinna mieć tyle samic co samców?

Autor _cezary_
Użytkownik
#7 - Posted: 25 Sier 2008 19:11 
co do pokarmu to: google.pl i podstawowa akwarystyczna literatura. wiadomo że najlepszym pokarmem jest żywy, dopiero później mrożonki, a na końcu "suchy". W poprzednich numerach Tanganika MAGAZYN znajdziesz bardzo ciekawe artykuły.

wskazany jest harem samice>samce. 30l na dwa samce to za mały zbiornik. Sam tego doświadczyłem w 42l. Jeden z panów został zdominowany, zagoniony w kąt przez innego samca.

Autor Sendog
Użytkownik
#8 - Posted: 26 Sier 2008 16:52 
Nie polecam takich zbiorników dla ryb. Żadnych ryb. Postaraj się dać im minimum 50 litrów np. dla 4-5 multików lub pary ocellatusów

Pozdrawiem
Krzysiek

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Muszlowce w 30 l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®