Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Triglachromis otostigma

Strona  Strona 3 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor Lenek
Użytkownik
#61 - Posted: 7 Maj 2009 13:53 
Dzisiaj rano nastąpiło przekazanie ikry. Niestety nie widziałem tego bo jadłem śniadanie. :/

Autor admin
Admin
#62 - Posted: 7 Maj 2009 14:23 
Lenku

Czy to pierwszy raz tak? Czyli po ilu dniach był ten pierwszy raz?

Marta

Autor Lenek
Użytkownik
#63 - Posted: 7 Maj 2009 15:15 
Prawdopodobnie pierwszy raz, po 2 dniach noszenia samca .

Autor sengir
Użytkownik
#64 - Posted: 8 Maj 2009 08:03 
A jak towarzyszące multiki są traktowane w takiej sytuacji?

Autor Lenek
Użytkownik
#65 - Posted: 8 Maj 2009 12:04 
Wczoraj i dzisiaj ryby wymieniają się co kilka godzin. Wczoraj wieczorem takich wymian było chyba z 5. Co do towarzystwa multików to atakują je, ale muszlowiec zdąży się schować.

Autor admin
Admin
#66 - Posted: 8 Maj 2009 12:17 
Muszlowce moga byc sporym zagrożeniem dla narybku o ile dorosłe triglachromisy ich wcześniej nie zabiją. Pomyśl o tym

Marta

Autor Lenek
Użytkownik
#67 - Posted: 8 Maj 2009 13:23 
No nie wiem, jest ich 3 szt. i mają po ok. 3cm.

Autor admin
Admin
#68 - Posted: 8 Maj 2009 13:35 
Wg dorosłych triglachromisów moga stanowić zagrożenie dla narybku.

Marta

Autor Lenek
Użytkownik
#69 - Posted: 8 Maj 2009 22:56 

Autor admin
Admin
#70 - Posted: 13 Maj 2009 20:19 
Lenek

I co dalej z relacją?

Ile dni juz noszą ryby, jakieś zmiany? Czy nadal tak często wymieniają się narybkiem?

Jak reacje z multikami?

Marta

Autor Lenek
Użytkownik
#71 - Posted: 14 Maj 2009 17:34 
Rybki doniosły :D Dzisiaj rano zauważyłem narybek. Podczas noszenia ikrą wymieniały się bardzo często, co kilkanaście/kilkadziesiąt minut. Co do relacji z multikami to podczas opieki stały się agresywne - próbują dopaść muszlowca, ale ten zdąży się ukryć.
















Autor admin
Admin
#72 - Posted: 14 Maj 2009 17:41 
Rewelacja

Szczere gratulacje:))

Czym je karmisz? Ile dni inkubowały?

Marta

Autor Lenek
Użytkownik
#73 - Posted: 14 Maj 2009 17:50 
Inkubowały 10dni. Na razie podaje microvit i wszystkie rodzaje pokarmów suchych roztarte na pył. Nie używam żywego. Jakoś nie mam przkonania.

Autor admin
Admin
#74 - Posted: 14 Maj 2009 18:40 
A moze hodowla artemii?

Marta

Autor Lenek
Użytkownik
#75 - Posted: 14 Maj 2009 19:11 
Nie wiem, zwykle udawało mi się wychować inne rybki na suchym. Triglachromisy chyba nie są wybredne, Magnus Mattiasson opisywał, że wychowywał młode na mixie startego suchego. Zobaczę, może w tygodniu wybiorę się do miasta, może tam będą mieć jaja solowca.

Autor makami
Użytkownik
#76 - Posted: 14 Maj 2009 20:40 
Witam

Rewelacja. Bardzo, bardzo Ci gratuluje:)

Marcin

Autor tasma
Użytkownik
#77 - Posted: 14 Maj 2009 22:44 
Lenek

Ode mnie tez gratulacje. Piekny widok.
Gdybys mial problemy z zakupem artemii to podjedz do mnie do domu. Mam tego troche.

Przemek

Autor Lenek
Użytkownik
#78 - Posted: 15 Maj 2009 16:27 
Jutro wybieram się do miasta, są 3 zoologi, pewnie coś znajdę :). Kilka obserwacji:

-gdy ryby są przestraszone rodzice uciekają do rurek, natomiast maluchy zastygają w bezruchu na podłożu udając martwe
-narybek rodzice noszą razem, nie pojedynczo jak w wypadku ikry
-podczas opieki nad młodymi rodzice stali się bardzo agresywni w stosunku do muszlowców.

Autor Lenek
Użytkownik
#79 - Posted: 15 Maj 2009 21:12 
Ryby stały się bardzo agresywne teraz już nie tylko w stosunku do muszlowców, ale nawet do mnie. Palec przystawiony do szyby jest atakowany do skutku, a czyścik do szyb jest goniony przez całe akwarium zarówno przez samca jak i samicę.

Autor admin
Admin
#80 - Posted: 15 Maj 2009 21:45 
Jeśli możesz, to opisuj każde zdarzenie, które wyda Ci się godne opisu.
Twoje obserwacje to świetne informacje dla nas wszystkich.

Robert

Autor Lenek
Użytkownik
#81 - Posted: 17 Maj 2009 15:05 
Mijają 24h po wprowadzeniu artemii do wody. Po odłączeniu napowietrzania na powierzchni zebrały się osłonki, niestety nie wszystkie. Reszta zalega na dnie co uniemożliwia odłów naupliusów. Czy jest możliwe, że jeszcze nie wykluły się wszystkie larwy ? Warunki hodowli: temp. 27-28*, woda słona z akwarium morskiego, 24h napowietrzania i oświetlenia.

Autor Lenek
Użytkownik
#82 - Posted: 30 Maj 2009 11:25 

Autor sue
Użytkownik
#83 - Posted: 1 Cze 2009 00:27 
Witam!
Filmiki sa rewelacyjne.
Twój zbiornik wygląda teraz troche jak zupa rybna ;) Maluszków jest mnóstwo. Czy możesz w przybliżeniu określić ich wielkość? Czy zauważyłeś jakieś oznaki agresji rodziców wobec dzieci, czy może nadal sie nimi opiekują? Czy wyłowiłeś muszlowce, czy nadal pływają z otostigmami?
Czekam na nowe zdjęcia!
Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#84 - Posted: 1 Cze 2009 06:02 
Jak widać ryby czują się u Ciebie rewelacyjnie. Te maluszki pływające po całym akwarium - rewelacja.

Marta

Autor sengir
Użytkownik
#85 - Posted: 1 Cze 2009 07:21 
Rozumiem że muszlowce nie przetrwały tego połączenia?
Wszystkie zabite, czy udało się je gdzieś odłowić?
Widok rewelacyjny. Patrząc na agresję rodziców w stosunku do czyścika, mało który gatunek wytrzymałby towarzystwo takich rodziców.

Autor Lenek
Użytkownik
#86 - Posted: 1 Cze 2009 14:08 
Witam :)

Młode mają gdzieś 0,5 - 1cm, niektóre trochę większe - rosną nierównomiernie. Agresji w stosunku do maluchów nie ma w ogóle natomiast jest bardzo duża agresja np. do palca przystawionego do szyby. Ostatnio robiłem podmiankę wody i ciężko mi było wyciągnąć filtr wew. bo samiec zawzięcie atakował rękę. Ryby są czujne, interesują się wszystkim co się dzieje wokół akwarium. Z muszlowców został tylko jeden który znalazł sobie kryjówkę pomiędzy rurkami pcv.

Autor makami
Użytkownik
#87 - Posted: 1 Cze 2009 14:35 
Witam
Lenek, wrzuć fotki narybku, które zamieściłeś na innym forum. Są rewelacyjne

Marcin

Autor Lenek
Użytkownik
#88 - Posted: 1 Cze 2009 15:43 
Eee tam rewelacyjne ;) Szyby brudne.






Autor admin
Admin
#89 - Posted: 1 Cze 2009 15:49 
Lenek

Proszę nie opowiadaj bzdur:) Super fotki!!

Marta

Autor sue
Użytkownik
#90 - Posted: 1 Cze 2009 20:40 
Ależ te maluchy urosły...
Czy nadal karmisz je naupliusami? Jestem też ciekawa czy obserwujesz już stopniowe zmniejszenie ich liczebności? Acha i jeszcze jedno jak tam z podmianami wody? Czy narybek jest wrażliwy na zmiany parametrów wody?

Pozdrawiam :)
Magda

Strona  Strona 3 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Triglachromis otostigma Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®