Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Zachowanie muszlowców

Autor majusia10
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Paź 2008 18:05 
Witam!

Od kilkunastu dni posiadam 3 szt. muszlowców wielopręgich. Przebywają obecnie w takim akwa - URL

Zastanawia mnie ich zachowanie - każdy z nich przez większość dnia jest ciemno brązowy, przebywają tylko w okolicy swoich muszli, które obrali sobie w każdym z końców akwa. Jeśli nie przebywają obok siebie to jakie jest prawdopodobieństwo, że mam 3 samce? Czy ich ciemne ubarwienie może być uzależnione od dolnej granicy tolerowanego Ph na poziomie 7,5? Muszę wstawić chyba mały kawałek wapienia, aby Ph poszło do góry...

Autor majusia10
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Paź 2008 18:06 
Temat nie w tym dziale, proszę o przeniesienie :)

Autor worton
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Paź 2008 19:03 - Edytowany przez: worton 
Facety sa ciemniejsze :) zeby nie powiedziec ciemni :D

Autor sengir
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Paź 2008 19:45 
Jak dla mnie to sami panowie. Ale cięzko powiedzieć ze zdjęcia.
Multiki stają się ciemniejsze także kiedy w akwarium jest ciemna skała.
Nie szukaj wapienia bo już masz w akwarium najlepszą możliwą odmianę - aragonit, czyli muszle.
Jak już coś to poszukaj ładnej skałki dolomitowej.

Autor majusia10
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Paź 2008 20:05 
mam grys dolomitowy jako podloze, wie dolomitu mi wystarczy :)

sami panowie? uuuu... ale nie prowadza zadnych walk, tylko zaraz po wpuszczeniu dwa osobniki troche sie gonily, ale od dawna nie zaobserwowalem zadnej agresji :)

Autor sengir
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Paź 2008 20:08 
Bo multiki nie są w stosunku do siebie specjalnie agesywne, szczególnie jak nie ma pań :)

Autor majusia10
Użytkownik
#7 - Posted: 28 Paź 2008 21:06 
aha... no to faktycznie duza szansa ze mam 3 panow :D hehe dzieki za pomoc :)

a jeszcze pytanko odnosnie karmienia - karmie multiki pokarmem platkowanym oraz mrozonym cyklopem. pokarm niestety nie jest wylapywany przez ryby do konca, duza jego czesc niezjedzona opada na dno... jak temu zarazic? znacie jakies metody karmienia? najgorzej z cyklopem, bo jest bardzo drobny i po chwili jest w calym akwa :(

Autor salmo70
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Paź 2008 00:16 
Karm mniejszymi porcjami.Wlewasz odrobinę żarcia,ryby w chwilę go wciągną i możesz zabieg powtórzyć raz,czy dwa.Nie przekarmiaj.Lepiej nieco mniej niż za dużo.Dawałbym też więcej naturalnego żarcia.Mrożona dafnia,artemia,larwy komarów itp.Pozdrawiam.Robert.

PS.Też od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem muszlowców,pary Brevisów.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Zachowanie muszlowców Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®