Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Tarlo S. petricola :)

Autor worton
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Lis 2008 08:11 
Hej,

no i stalo sie sialalala :)
Niestety nie widzialem ani tarla ani jajeczek. Wczoraj w nocy rybki byly jednak grubiutkie i okraglutkie a dzisiaj z rana same chude szkapy :D.
Podzialala metoda jak z kiryskami czyli wysprzatanie baniaka (filtry takze) oraz podmiana 50% wody na zimna tak, ze temperatura spadla z 27 stopni na 22 no i potem znowu sobie wzrosla do 27.

W przyszlym tygodniu stawiam 112l tylko dla petricol to moze nastepnym razem beda jakies konkrety! :).

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 5 Lis 2008 08:57 
Gratuluję Danielu- świetna wiadomość - to może i ja pobawię sie z moimi?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Lis 2008 07:25 
No Marto pobaw sie pobaw - nie jest to takie trudne :)

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 6 Lis 2008 10:40 
Wiem, ze nie jest trudne, ale chyba muszę do tego zabrać je od trofeusów. co o tym myślisz?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Lis 2008 16:39 
Imho obowiazkowo.
Chyba, ze trofciom nic nie bedzie po spadku temperatury o 5-6 stopni w 10 minut ;)

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 6 Lis 2008 16:50 
Wg Ciebie ta stymulacja temperaturą odgrywa ważną rolę? Przecież w jeziorze chyba nic takiego nie doświadczają? A moze sie mylę?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Lis 2008 20:39 
Hej,

powiem Ci Marto, ze dokladne zachowania Synodontisow w jeziorze poznane nie sa, wiec nie chce sciemniac.
Wiem tyle, ze tropikalna burza to nie "przelewki" :).
I na pewno chodzi o temperature, poprawe jakosci wody i o dostepnosc pokarmu :).
Najlepiej rybki obficie karmic i odpuscic 2, 3 podmiany wody. Potem mozna sprobowac bez spadku temperatury, a noz sie uda.
Ale wszystkie donosy o tarle S. petricola czy S. lucipinnis mowia wlasnie o gwaltownych wahaniach temperatury. Sid tez swoje ryby trzymal w 22 stopniach jak dobrze pamietam wiec cos na rzeczy byc musi :).

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 6 Lis 2008 20:55 
Wiesz Danielu - wlaśnie zwolnił mi sie zbiornik, więc spróbuję. Będę miała teraz kilka dni wolnych od zajęć ze studentami i będę mogła nieco więcej czasu poświęcić rybom. Ostatnio niestety musiałam przystopowac moje obserwacje, szkoda, ale mam nadzieję, ze to nadrobię:))

A co polecasz do karmienia?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#9 - Posted: 7 Lis 2008 07:14 
Hej,

larwa komara oraz mysis jezeli chcesz probowac rozrodu :).
Przeczytaj tez ten artykulik:

http://www.planetcatfish.com/cotm/cotm.php?article _id=104

Ale odpusc sobie ten dodatek "odsysajacy" jajeczka od kulek.
Sama doniczka z kulkami spokojnie wystarczy :). Dobrze zeby pojemnik z kulkami byl przezroczysty - bedziesz widziec czy ikra jest czy nie ma :).
Po tarle po prostu zabierasz miseczke a zastepujesz ja nowa.
Ostroznie wyjmujesz kuleczki, a potem zbierasz ikre i do osobnego akwa z takimi parametrami jak w tarliskowym.
No i coz, powodzenia! :)

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 7 Lis 2008 07:26 
Dzięki Danielu

Jutro zabiorę sie za to:)) Muszę poszukać pojemników i kulek

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Tarlo S. petricola :) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®