Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Jaki gatunek z jakim?Dobór obsady

Autor chrzanio
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Lis 2008 22:47 
Witam.
Wymienię kilka gatunków, którymi jestem zainteresowany:Cyathopharynx, Enantiopus, Haplotaxodon microlepis, Julidochromis malieri, Altolalamprologus, Cyprichromis leptosoma jumbo yellow head, Neolamprologus brichardi, lelupi, Mastacembalusy.
Jakich gatunków nie można ze sobą łączyć, a które lubią ze sobą przebywać?W jakich ilościach powinno się je trzymać?
Docelowym zbiornikiem ma być 200x80x60, ale też 150x50x50(też ruszy).Czytałem artykuł Wielkość akwarium, a jakość życia ryb, ale proszę o opis połączeń tych gatunków łącznie z ich preferencjami żywieniowymi(tzn które najlepiej trzymać razem).Dzieki!

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 24 Lis 2008 06:13 
Piszę obsadę do akwarium 200 x 80 x 60: Ryby dorosle - ostateczna obsada

1. 6 sztuk (2 + 4) Cyathopharynx, 8-10 sztuk Enantiopus ( może byc układ 1;1 lub 1:2) wg mnie mozesz dodać jeszcze np. X. flavipinnis lub X. bathyphilus 6-8 sztuk - pokarm urozmaicony roślinno skorupiakowy.

2. 6-10 sztuk Haplotaxodon microlepis lub trifasciatus, Altolamprologus po 1-2 parze calvus i compressiceps, Julidochromis (zależnie od aranzacji dna), moze byc Mastacembalus. Pokarm mięsny - to drapieżniki

3 - 12-15 Cyprichromis i do tego układ z Altolamprologus lub co samo z Xenotilapia i Enantiopus.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Jaki gatunek z jakim?Dobór obsady Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®