Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Telmatochromis temporalis "shell" korekta informacji

Autor Sendog
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Gru 2008 18:06 - Edytowany przez: Sendog 
Jako że napisałem w 2 numerze Tanganika Magazyn że ryby te są monogamiczne pragnę zweryfikować ten pogląd. od wczoraj obserwuję samicę z młodymi których ojcem jest samiec dominujący od dwóch lat stale wyproadzający młode z inną samicą. Wpuścił na swój teren inną samicę która właśnei odchowuje młode. Samiec stale patroluje cały teren raz po raz zaglądając do obu samic. Samica Alfa także ma w tej chwili narybek.
Piszę to bo nie spodziewałem się tego zachowania po tych rybach. Wydawało mi się że to na 100% ryby monogamiczne.

pozdr
Krzysiek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 14 Gru 2008 07:58 
Faktycznie ciekawe obserwacje. Czy w tym akwarium masz innego samca telmatochromisów, czy to "jedynak"?

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Gru 2008 12:34 
są jeszcze dwa samce. jeden tworzy osobną parę zaś drugi jest poza rewirami jako singiel.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 14 Gru 2008 12:56 - Edytowany przez: admin 
Czyli wygląda na to, ze to nie jest przypadek

Marta

Autor sengir
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Gru 2008 09:23 
OParę pytań:
1. robiłeś jakieś zmiany w akwarium w zakresie aranżacji kiedy to zaszło? Może dodałeś muszelek?
2. próbowałeś kiedyś łaczyć T.temporalis z L.callipterus?
3. Możesz podać jakieś podstawowe informacje o zbiorniku? Może fotka?

Autor Sendog
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Gru 2008 15:58 
1. robiłeś jakieś zmiany w akwarium w zakresie aranżacji kiedy to zaszło? Może dodałeś muszelek?

nie nie robiłem żadnych zmian. własciwie to muszelki są tylko u pary dominującej. Samica Beta złożyła ikrę w pąklu.

2. próbowałeś kiedyś łaczyć T.temporalis z L.callipterus?

łączyłem z samcami callipterusa - kolonię callipterusów mam w innym zbiorniku. Nie było żadnych pr0oblemów.

3. Możesz podać jakieś podstawowe informacje o zbiorniku? Może fotka?

zbiornik 120 cm - 240 litrów7 telmatochromisów para compreesicepsów i kilka pojedynczych sztuk z różnych gatunków.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Telmatochromis temporalis "shell" korekta informacji Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®