Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Haplotaksodon Mikrolepis

Autor salmo70
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Sty 2009 00:34 - Edytowany przez: salmo70 
Witam.Ma ktoś doświadczenia z tymi rybami?Jak one zachowują się w akwarium(agresja)?Zagrałoby połączenie ich np.z Callipterusami i(lub) Alto?Zbiornik 160x45x35.Myślę o jednej parze Haplo i jednej parze Alto.Pozdrawiam w nowym roku.Robert.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 2 Sty 2009 07:50 - Edytowany przez: admin 
Haplotaxodon microlepis lub inne garunki: H. trifasciatus , H. sp. Zambia to ryby drapieżne. Są bardzo spokojnymi rybami w akwarium, pływaja w grupach. Wymagają jednak sporych zbiorników, ponieważ rosną do prawie 30 cm. Nie mozna ich trzymać w parach - tylko w grupach.


Ten zbiornik, który proponujesz nie nadaje sie zupełnie, to ryby toni. Musza mieć przestrzeń, wg mnie zbiornik 200 cm to minimum długości dla dorosłych ryb. U nas mozna zobaczyć dwa gatunki.

Wg mnie to jedne z najciekawszych ryb drapieżnych

Marta

Autor salmo70
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Sty 2009 18:23 
Witam.Dziękuję za odpowiedź.Wyczytałem,że są to ryby monogamiczne,stąd myśl,by spróbować z jedną parą.Szkoda,że to ryby nie dla mnie.Bardzo mnie intrygują.Budowa pyszczka wskazuje na pobieranie pokarmu z powierzchni.Zastanawia mnie tylko,czy faktycznie w jeziorze pływają w ławicach.Oglądając Jevel of the rift widziałem pojedynczego osobnika nad otoczakami porośniętymi dość obficie glonami,czyli na głębokości zapewniającej odpowiednie nasłonecznienie.Informacji o tych rybach jest niewiele.Wszystko co znalazłem,to kilka zdań w necie i literaturze.Zgadzam się,że to arcy ciekawe ryby,dla tego chciałbym dowiedzieć się o nich jak najwięcej.Serdecznie pozdrawiam.Robert.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 2 Sty 2009 18:32 
W naturze pływaja najczęściej w grupach młodych ryb tworzacych ławice i "podjadają" je. Ich pokarmem jest narybek ryb i zooplankton. Zachowania w akwaium takze wskazują na to, ze żyją raczej w grupach- mam dwa stada. Jak do tej pory nie ma udokumentowanego rozmnożenia ich w akwarium. Są przepiękne, ale zbiornik dla nich musi być spory. Nie są agresywne względem współtowarzyszy.

Marta

Autor salmo70
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Sty 2009 18:54 
Są przepiękne

Jak dla mnie to istne cudeńka.Szkoda,że muszę z nich zrezygnować.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 2 Sty 2009 19:19 

Autor salmo70
Użytkownik
#7 - Posted: 2 Sty 2009 20:24 
To chyba tak,żeby mnie dobić:)

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 2 Sty 2009 20:31 
No nie:)) Tofotka, którą wczoraj zrobiła Magda.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Haplotaksodon Mikrolepis Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®