Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Wybarwianie sie Bentochromis tricoti

Autor zipke
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Sty 2006 23:06 
Witam, od niedawna jestem posiadaczem kilku sztuk mlodych bentochromisow tricoti, ryby na oko maja okolo 8-9cm (sa dosc ruchliwe i problemem jest zrobienie fotki z bliska), zastanawiam sie przy jakiej wielkosci badz przyblizonym wieku zaczynaja sie wybarwiac??? Moze ktos posiada takowe informacje ???
Z gory dziekuje
pozdrawiam
konrad.

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 24 Sty 2006 15:11 
Witam!!!
Npiszę tak: z tym bywa różnie. Młode samce w akwarium dość często szybko zmienija ubarwienie na "neutralne". Kolory powinny pojawic sie po ok. 1- 1,5 roku. Dopiero dojrzale samce "trzymaja " swoje barwy dłużej. Mój samiec taka pełna dojrzałość osiagnął po ok. 3,5 -4 latach. Od malucha byl hodowany w akwarium. Jest to pokolenie F1. Osiagniecie dojrzałości i pełnych barw zależy od kilku czynników (zbiornik, karma, parametry). Np. ryby te źle sie czuja w "starej wodzie".
Leszek

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 24 Sty 2006 17:18 
Tak jak napisał Leszek wybarwianie sie bentochromisów zależy w dużej mierze od pokarmów im podawanych. Ryby te wymagają bardzo urozmaiconej diety.

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Sty 2006 11:54 
8-9 cm ..... zacznij podawac oczlika a juz po tygodniu zobaszysz roznice ...siatka odlow..mrozenie...
Pozdrawiam

Autor zipke
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Sty 2006 15:09 
trzeba miec gdzie go odlawiac, pozatym czy to bezpieczny pokarm???

Autor JacekK
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Sty 2006 15:26 
czy bezpieczny ... kwestia umowna /procesy dlugiego mrozenia napewno wmocnia bezpieczenstwo/... ale jeden z nielicznych ktore sa w tanganice i u nas ... i ma bezposredni wplyw na wybarwienie ryb./to co ma w sobie oddzialywuje na komorki krysztalkowe i barwnikowe - i to samo jest wykozystywane w specjalnych dodatkach wybarwiajacych/

Ja osobiscie od wielu wielu lat podaje go czesto zywego .... i dwa razy przywleklem male swinstwa...

Pozdrawiam

Autor zipke
Użytkownik
#7 - Posted: 27 Sty 2006 15:48 
A gdzie mozna go odlawiac, u mnie plynie mala pseudo rzeka i raczej nie jest to pewne źrodlo polowu no i czy zima tez wystepuje???

Autor JacekK
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Sty 2006 15:51 
z oczlikiem jest tak ze w zimie jest go malo albo wcale ...to zalezy do stawiku ... ja w zimie daje z zamrazalnika.

Pozdrawiam

Autor rambowskixx
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Sty 2006 18:36 
Slyszalem ze oczlik nie jest zbytnio bezpieczny i ze przenosi rozne pasozyty z tad tez chyba forma zywa nie nadaje sie zbytnio na pokarm. Mrozonego chyba tez lepiej na wszelki wypadek podawac po conajmniej dwoch tygodniach lezakowania w zamrazalce.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Wybarwianie sie Bentochromis tricoti Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®