Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

narybek Neolamprologus Buscheri

Autor Rafa
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Mar 2009 09:43 
Od wczoraj jeż wiadomo że powiększyła się rodzina N. B. Małe jeszcze nie wypływają z gniazda , ale co jakiś czas widać duże oczy z ogonkiem.

Jak długo rodzice nie zjedzą potomstwa? I czym pomijajac artemie-już nastawiona, karmi się te maluchy?
Prawde mówiac jestem w szoku , mam je niecały miesiąc.

Joanna

Autor Rafa
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Mar 2009 18:16 
Dzisiaj doliczyłam się pięciu. Ciekawe czy jeszcze się coś wykluje.

Po pierwszym dniu zabawy z artemią - kłaniam się nisko tropheusom za noszenie w pysku.

Ciekawe czy chociaż jednego uda mi się wychować.

Joanna

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 22 Mar 2009 20:01 
Joasiu

Uda się, uda:) Możesz podawać im także płatki bardzo dobrze roztarte, np. OSI Brine Shrimp ale i tak najlepiej rosną karmione naupliusami.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Mar 2009 06:24 
Hej,

z tym solowcem to tak jam Marta powiedziala - rosna na nim prawdopodobnie najlepiej ale jezeli ciezko Ci podac ten pokarm to zdecydowanie lepiej bedzie jak zaczniesz podawac roztarty taki jak dla doroslych niz gdyby maluchy mialy popadac z glodu ;)

Pozdrawiam i gratulejszyn.

Autor Rafa
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Mar 2009 08:36 
Pomęcze się z solowcem , dorosłe są wybredne i jedzą tylko żywy. Karmie je dwa razy dziennie - mam nnadzieje że małym wystarczy? Solowiec żyje jakieś 8 h .


Joanna

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 23 Mar 2009 09:13 
Zwykle u mnie ryby te nie miały więcej narybku niż 8-10 sztuk.

Samica pilnowała na zmianę z samcem terenu z maluchami. Ikrę składały pod porowatym kamieniem, który tworzy jaskinię.

Marta

Autor Rafa
Użytkownik
#7 - Posted: 23 Mar 2009 11:17 
Ja narazie doliczyłam sie sześciu - są strasznie malutkie.


Ha , a ja mam muszlowce. Grota jest , a ona wybrała muszle które dołozyłam bo napoczątku samiec ją gonił ,a ona nie miała się gdzie schować.

Joanna

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 23 Mar 2009 14:34 
Rodzice



Dzieci



Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / narybek Neolamprologus Buscheri Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®