Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

100/40/40 obsada

Autor laik
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Mar 2009 20:01 
Witam,
Chcę założyć akwarium 160 litrów i hodować w nim muszlowce i..... właśnie nie wiem czy tylko muszlowce, czy może coś jeszcze.
Moim typem jest Lamprologus ocellatus, oraz/lub Altolamprologus sp. “compressiceps shell”.
Proszę pomóżcie dobrać obsadę....

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 29 Mar 2009 09:26 
Nigdy nie łączyłam Altolamprologus shell z ocellatusami, więc nie wiem czy uda sie takie połączenie. Miałam je z brevisami i z Telmatochromis vittatus shell.

Marta

Autor laik
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Mar 2009 09:34 
A które z moich typów polecasz Marto i w jakiej ilości?
Co mogę ewentualnie dołożyć do nich?

Pozdrawiam
Krzysiek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 29 Mar 2009 09:49 
Krzyśku- niezmiernie interesujace są altolamprologus shell - tylko - taki uklad maja juz wszyscy:)) Gdzie nie spojrzysz to altolamprologus shell i Telmatochromis vittatus.

A moze spróbować zupelnie coś innego? 2-3 pary brevisów lub 2-3 pary ocellatusów w jednym zbiorniku?

Mam takie uklady i dla mnei jest to bardzo ciekawe



Marta

Autor laik
Użytkownik
#5 - Posted: 29 Mar 2009 10:20 - Edytowany przez: laik 
A jeśli zdecyduję się na 3 pary ocellatusów czy będę mógł mieć jeszcze jakieś inne ryby z nimi? Jakieś szczelinowce lub pływające w toni?

Krzysiek

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 29 Mar 2009 11:08 - Edytowany przez: admin 
Obsada w duzej mierze zależy od aranżacji.


Jęzeli chcesz mieć julidochromisy to tylko pare mniejszych i wtedy nie trzy pary ocellatusów

Marta

Autor laik
Użytkownik
#7 - Posted: 29 Mar 2009 11:10 - Edytowany przez: laik 
Planowany zbiornik to 100x40x40 cm. W przyszłości odziedziczą 375 litrów po Tropheusach;)

A w aktualnie planowanym powiedzmy 2 pary occelatusów i 1 para julidochromis transcriptus będzie w sam raz?

Pozdrawiam
Krzysiek

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 29 Mar 2009 11:25 - Edytowany przez: admin 
Krzyśku dla mnie taki uklad byłby ok. Jeden warunek - wyraźnie podziel zbiornik na strefę skalista i piaszczystą

W przyszłosci w 375 l to zupełnie inna bajka. Do takiego zbiornika mozna dodać stado paracyprichromisów, duze altolaprologusy i sumiki.

Bardzo lubię "drapieżne" zbiorniki - dają ogromną możliwość aranżacji i doboru obsady.

Marta

Autor laik
Użytkownik
#9 - Posted: 29 Mar 2009 12:04 
Ślicznie dziękuję za pomoc:)
Jak wszystko poukładam postaram się wrzucić fotki aranżacji do oceny.

Pozdrawiam
Krzysiek

Autor laik
Użytkownik
#10 - Posted: 18 Maj 2009 18:15 - Edytowany przez: laik 
Witam po krótkiej przerwie. Zbiornik zalany od 2 tygodni, planowana obsada bez zmian.
A wystrój do oceny;)





Autor sengir
Użytkownik
#11 - Posted: 18 Maj 2009 18:27 
Wystrój bardzo ładny, stonowany. Planowana obsada będzie się tu świetnie czuła.
Jedynie zmieniłbym drobiazg - filtr mechaniczny z tyłu za skałami.
Światło wydaje się dość mocne?

Autor laik
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Maj 2009 18:42 - Edytowany przez: laik 
Ten mechanik jest tymczasowo, o oświetlenie mogę zredukować w razie potrzeby. Na zdjęciu światło jest trochę przekłamane, w rzeczywistości jest ciemniej.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / 100/40/40 obsada Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®