Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Pytanie - Alto

Autor surveyor
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Kwi 2009 06:00 
Witam
Czy istnieje mozliwosc utrzymania sie Alto w PH - 6.8
przez 6 tygodni(nie ma mozliwosci podniesienia ph w akwarium -wszystkie zbiorniki polaczone sa szeregowo,jak rowniez nie mozna podac lekarstw,witamin itp)

Autor michal132
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Kwi 2009 11:38 
Powinny wytrzymac ale z pewnością będą sie męczyc lepiej nie ryzykowac szkoda ryb.

Autor surveyor
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Kwi 2009 11:50 
Powinny wytrzymac ale z pewnością będą sie męczyc lepiej nie ryzykowac szkoda ryb
Problem w tym ze ryby na wejsciu do kraju musza przejsc kwarantanne a wiekszosc tych "instytucji" utrzymuje w akwariach PH6.8
Ryby te sa sprowadzane wiec musza wytrzymywac(drastyczne lecz prawdziwe)
Powinienem inaczej sprecyzowac pytanie
W jaki sposob mozna przygotowac ryby do tych parametrow(przed sprowadzeniem)

Autor tasma
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Kwi 2009 13:17 
Moim zdaniem tylko tzw. akwariowki moglyby to wytrzymac. Jesli bedzie to odlow to szanse sa wg mnie marne.
Przygotowanie powinno przebiegac poprzez stopniowe obnizanie pH, IMO max 0,1-0,2 stopnia na dobe.
Ryby z cala pewnoscia beda oslabione, przez co mocno narazone na choroby. Dodatkowo pozniejszy powrot do normalnych dla nich warunkow moze spowodowac kolejne oslabienie. Ta ryba jest szczegolnie wrazliwa na zmiane parametrow wody. Jesli tylko mozesz z tego pomyslu zrezygnowac zrob to.

Pozdrawiam
Przemek

Autor surveyor
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Kwi 2009 13:53 
zrezygnowac to nie problem
tyle ze...

ryby te sa sprowadzane caly czas prze importerow jako 1.5-2cm
ile odpada przez 6tygodni mozna tylko zgadywac,z tej wielkosci zaczna sie rozmnazac moze za dwa lata.Ile ryb zdechnie przez ten czas?
Jezeli sprowadze dorosle ryby i przezyja,zaczna sie rozmnazac importerzy odpuszcza -znajda oczywiscie inne cos ale Tanganike zostawia Alto to ostatnie co maja pod kontrola z tego jeziora.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 10 Kwi 2009 06:51 
Jakos słabo sobie wyobrażam kwarantannę w takich stacjach. Przy takim pomyśle część z spora ze sprowadzonych ryb padnie.

Marta

Autor surveyor
Użytkownik
#7 - Posted: 10 Kwi 2009 08:05 
Oni maja ustawione 6.8 i wszystko leci na tej wodzie.Czekam na odpowiedz jeszcze jednego -moze on ma "przestawi"parametry wody
"SPECJALNIE DLA MNIE" w jednym akarium to jest takie skomplikowane.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 10 Kwi 2009 08:22 
Kwarantanna to nie tylko pH ale obserwowanie ryb, nauka jedzenia itp.

Nie da sie wpuścić ryb i czekać co będzie. Alto to wrażliwe ryby, trzeba umiec je zaaklimatyzować.

Marta

Autor surveyor
Użytkownik
#9 - Posted: 10 Kwi 2009 08:30 
prawdopodobnie dlatego jedno Alto 3cm kosztuje w sklepie $180(trzeba placic za te ktorym sie nieudalo przetrwac)
Jestem w trakcie wyrabiania pozwolenia na wejscie na teren kwarantanny jak i dostepu do samych zbiornikow
Zasady...
Jak juz pisalem niemozna podawac lekarstw jak i witamin,ryby musza przetrwac bez tego jedyne comozna podac to pokarm i podmiana wody.

Karol

Autor surveyor
Użytkownik
#10 - Posted: 10 Kwi 2009 08:32 
Wszelkie sugestie mile widziane

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 10 Kwi 2009 09:15 
Jak juz pisalem niemozna podawac lekarstw jak i witamin,ryby musza przetrwac bez tego jedyne comozna podac to pokarm i podmiana wody.


To są podstawowe zasady. Ja takze im nie podaję leków. Muszą mieć odpowiednie pH, przewodność wody. Odpowiedni pokarm
Marta

Autor surveyor
Użytkownik
#12 - Posted: 10 Kwi 2009 09:41 
Czy mozesz prosze rozwinac wypowiedz -co do pokarmu

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 10 Kwi 2009 09:43 
Pokarm naturalny nie sztuczny

Marta

Autor worton
Użytkownik
#14 - Posted: 10 Kwi 2009 09:51 
Hejka,

ok myslalem, ze w swiecie akwarystycznym nic mnie juz nie zaskoczy jednak przy tym topicu centralnie nie czaje o co chodzi :], ktos by mi, tepej, koziej glowie zechcial wytlumaczyc?

Jakies popaprane zasady trzymania ryb, walka z imprterem i alto za 180 dolcow. Yyy?

Pozdrawiam.

Autor surveyor
Użytkownik
#15 - Posted: 10 Kwi 2009 09:51 
Caly temat nawiazuje do dwoch wariantow

pierwszy Fxx

drugi F0 (dzisiaj odpisali-sa zainetresowani :) ale szczgoly ustalimy po swietach) dzieki Marto

Karol

Autor surveyor
Użytkownik
#16 - Posted: 10 Kwi 2009 10:05 
Szkoda opisywac wszystkiego -moglbys nieuwiezyc ,gdybym sam nieprzerabial to jak czarna komedia lub Absurd
(importerzy robia co chca sprzedaja za ile chca-mozna powiedzie jednak kazdy moze otworzyc kwarantanne i sprowadzac wiec wszystko jest ok)
transport wypuszczony w zeszlym tygodniu:
cena tylko dla sklepu cena detal

....
Ikola 4cm - $47.5 +gst $87.5
bemba .. ..
masawa $29.5 $67.5
Alto $87.5 $187.5
....

zaznaczam ryby sprowadzone z singapuru itp
a u sasiadow w AU te same ryby 50% juz w sklepie -czyli chyba jest cos nie tak prawda

Autor worton
Użytkownik
#17 - Posted: 11 Kwi 2009 11:36 
Hejka,

hehe dalej nie czaje ale doroslem juz na tyle, ze wiem iz pewnych rzeczy lepiej nie czaic :D.
Masz jakis kontakt z eksporterami w singapurze? Tam to maja dopiero ciekawe gatunki :))

Pozdrawiam.

Autor surveyor
Użytkownik
#18 - Posted: 11 Kwi 2009 12:15 
zalezy o jakie gatunki Ci chodzi
Tankaniki w singapurze to jest bardzo malo o wiele wiecej ma Tajlandia
A jezeli o crossb. to owszem tam masz bardzo "cziekawe" gatunki - jedyne w swoim rodzaju.

Autor worton
Użytkownik
#19 - Posted: 11 Kwi 2009 12:39 
E nie ;)
Mi o wasacze chodzilo :).
Bardzo duzo nigdy nie importowanych do europy i stanow zbrojnikow i ciekawych sumoksztaltnych trafia na rynki dalekiego wschodu i japonii ;).

Pozdrawiam.

Autor surveyor
Użytkownik
#20 - Posted: 11 Kwi 2009 13:51 
Widzisz tam Ty bys chcial wasacze(i ich brak)a tu tego w wszedzie pelno
tak jak discus i wszystkiego co plywa 6-7.5ph.A my chcemy takich ktore tam wrecz sie walaja w akwariach.
Jezeli cos chcialbys sprowadzic (i jest to mozliwe od strony prawnej)to daj znac.W tamtych rejonach mam Paaaru znajomych niepowinno byc problemu ze znalezieniem ryb
A co do ryb i cen to tylko maly wycinek z listy ryb malego sprzedawcy

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 11 Kwi 2009 14:00 - Edytowany przez: admin 
Panowie - o cenach ryb proszę rozmawiać na private.

To nie oferta ryb a forum merytoryczne:))

Marta

Autor surveyor
Użytkownik
#22 - Posted: 11 Kwi 2009 14:17 
proszę rozmawiać na private

Przepraszam za pytanie dziada
co to te private?

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 11 Kwi 2009 15:00 
prywatnie na maila:)

Marta

Autor surveyor
Użytkownik
#24 - Posted: 11 Kwi 2009 15:31 
(: dziekuje :)

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Pytanie - Alto Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®